Witam.Dostałem do naprawy ten monitor.
Objawy: po włączeniu zasilania mrugnie dioda zielona i za chwilkę gaśnie lecz słychać przełączenie przekaźnika.
Sprawdziłem sterowanie odchylaniem poziomym lecz jest ok (tranzystor cały).Znalazłem schemat i po sprawdzeniu układu stabilizacji przetwornicy znalazłem :
1.Zamiast diody D923 -1N4002 jest wstawiony rezystor 67 om
Po odłączeniu rezystora monitor zapala diode zieloną lecz nic sie dalej niedzieje.Są zanizone napiecia .Niektórych brak.Płytka w miejscu rezystora była wypalona (przegrzanie).
Objawy: po włączeniu zasilania mrugnie dioda zielona i za chwilkę gaśnie lecz słychać przełączenie przekaźnika.
Sprawdziłem sterowanie odchylaniem poziomym lecz jest ok (tranzystor cały).Znalazłem schemat i po sprawdzeniu układu stabilizacji przetwornicy znalazłem :
1.Zamiast diody D923 -1N4002 jest wstawiony rezystor 67 om
Po odłączeniu rezystora monitor zapala diode zieloną lecz nic sie dalej niedzieje.Są zanizone napiecia .Niektórych brak.Płytka w miejscu rezystora była wypalona (przegrzanie).