logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SONY KV29C3D - Brak wysokiego napięcia po wymianie tranzystorów

piczki 20 Lip 2006 11:50 918 1
REKLAMA
  • #1 2836219
    piczki
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 1
    Witam

    Mam TV SONY KV29C3D

    Tv przyszedl do mnie calkiem martwy ale ktos juz probowal go naprawiac .

    Na poczatek uszkodzony byl tranzystor WN C3997 wstawilem nowy .
    W przetwornicy byly uszkodzone dwa tranzystory C4834 i R601 .

    Znalazlem pare postow na tym forum odnosnie przetwornicy w tym modelu ale wszystkie porady ktore byly nie pomogly mi .

    W tej chwili po wlaczeniu na chwilke zapala sie dioda (0,5s) i zalacza sie przekaznik . Wysokie napiecie sie nie zalacza . Brak jest tez napiecia na tranzystorze WN .

    Sprawdzilem rezystory zabezpieczajace na wysokim i sa wszystkie sprawne.

    Czy ktos juz mial taki przypadek .

    Z gory dziekuje
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2836240
    gart62
    Poziom 31  
    Posty: 1435
    Pomógł: 160
    Ocena: 44
    Witaj!
    A sama przetwornica pracuje, czy się też wyłącza?
    Może coś ją przeciąża po str. wtórnej. Wszystkie elementy przetwornicy sprawdziłeś? Jeśli HOT nie jest zasilany tzn., że gdzieś jest przerwa, sprawdź drogę tego zasilania od kondensatora po wtórnej str. przetwornicy.
    Pozdrawiam.
REKLAMA