witam
mam do naprawy przetwornice telewizora jak wyżej,
padnięte są dwa tranzystory Q601 i Q602 C4834 i R601 0,1ohm.więcej części popalonych nie znalazłem ,dioda zenerka na wtórnym 150v dobra.
proszę mi powiedzieć co mogło być przyczyną spalenia tych tranzystorów.
podczas oglądania górą wykrzywiło,zapiszczało i padł. czy jeśli naprawię przetwornicę,{zabezpieczając żarówką zamiast bezpiecznika}powinna wystartować bez telewizora?i czy mogę być spokojny o resztę telewizora że jest dobra.z góry dzięki za podpowiedz. pozdrawiam.
mam do naprawy przetwornice telewizora jak wyżej,
padnięte są dwa tranzystory Q601 i Q602 C4834 i R601 0,1ohm.więcej części popalonych nie znalazłem ,dioda zenerka na wtórnym 150v dobra.
proszę mi powiedzieć co mogło być przyczyną spalenia tych tranzystorów.
podczas oglądania górą wykrzywiło,zapiszczało i padł. czy jeśli naprawię przetwornicę,{zabezpieczając żarówką zamiast bezpiecznika}powinna wystartować bez telewizora?i czy mogę być spokojny o resztę telewizora że jest dobra.z góry dzięki za podpowiedz. pozdrawiam.