logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer TS-W306C 1000W +wzmacniaczCARPOWER HPB-1502 OPINIE??

wrc81 21 Lip 2006 19:26 3587 12
REKLAMA
  • #1 2840304
    wrc81
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Pomógł: 4
    Witam chcialbym sobie kupic taki zestaw nie znam sie za bardzo mam radio pioniera deh-p6300r z przodu glosniki pioniera 100mm i z tylu tez pionier 165mm gra ok zalezy mi tylko zeby byl dobry bas wzmacniacz chce zmostkowac zeby bylo niby 500rms pod ten glosnik i znalazlem taki zestaw :
    http://www.allegro.pl/item114491753__pioneer_1000w_nowy_gwarancja_skrzynia_mdf_.html
    prosil bym o porade aha i wyczytalem ze przy wiekszych mocach potrzebny jest kondensator czy w tym przypadku tez prosze o opinie .wrc81
  • REKLAMA
  • #2 2840391
    Misian@
    Poziom 27  
    Posty: 1200
    Pomógł: 38
    Ocena: 21
    No to zależy od głośnika.
    Nie wiem czy ten pionek jest dwu cewkowy czy jedno cewkowy...
    Jak będzie dwu cewkowy to nie zabardzo podejdzie Ci mostek. Prędzej praca 2x4R i byś miał 350W RMS na niego (2x175W) a jak by był jednocewkowy to mosteczek jak najbardziej by był ok.

    Kondensator to już zależy od instalacji.
    Zależy czy go chcesz czy nie. Ja mam swojego Monakora HPB 1502 na kablach 20mm2 z CarPowera i światło mi w ogóle nie przygasa jak dam mu ~300W RMS na załączonym silniku. Jak chcesz bardzo basowac to weź jakis firmowy kond powyżej 200zł.

    Co do głośnika to na Twoim miejscu wziął bym Lanzara max 12 i bude do niego sam bym zrobił :D

    Instalacja jak najbardziej ok. Mi wypaliła i jestem bardzo zadowolony.
    Przyjmuje sie kond na 500W RMS ale to zależnie tak jak wyżej napisałem od instalacji. Jak masz dużo kasy to możesz sobie kupić "troszkę" gorsze kable ale za to konda dac blisko wzmaka. Ja nie oszczedzałem na kablach (dałem 149zł) i nie mam ŻADNEGO spadku na kablach, no powiedzmy mieszczący się w pomiarze głędu na 2 miernikach cyfrowych ;)
    Jakie masz aku??
    Ja mam 45Ah i spokojnie daje rade przy mocniejszym graniu a i nie mam żadnych problemów z odpaleniem silnika :D

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 2840736
    wrc81
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Pomógł: 4
    witaj dzieki za zainteresowanie sie no poczytalem o tym glosniku troche musze powiedziec ze same plusy a co do zrobienia skrzynki to moze bym i zrobil ale pewnie tandeta by wyszla wiec wole kupic gotowy pod ten glosnik lub komus zlecic a co do akumulatora to mam pasata diesel to akumulator ma po 70ah tak mi sie wydaje to jestem zdecydowany na tego Lanzara max 12 wzmacniacz ten sam przydaly by sie chyba tez jakies TWEETERY .wrc81
  • #4 2840952
    Misian@
    Poziom 27  
    Posty: 1200
    Pomógł: 38
    Ocena: 21
    No Tweetery to raczej pod inny wzmacniacz.
    Nie stosuje się pełnego pasma pod suba aby z tego pasma pociągnąć na wyrzsze pasmo.
    Ten Monakor 1502 świetnie się sprawdza pod subem, a na reszte pasma to mugłbys wziąć jakiś wzmak 4 kanałowy o średniej mocy. Np. 4x50W

    Ile masz na to kasy?
    A obudowe to nie wiem czy znajdziesz pod tego Lanzara max 12, a z własnego doświadczenia to Ci powiem e te obudowy to sa robione po jak najmniejszych kosztach.
    Np. ja jak robie sobie bude do jakiegos przetwornika to sobie nie załuje br. a ta skrzynia co w 1 poscie podałeś ma tylko 1 br o śr. 10cm a ten głośnik wypluje ten br. przy 500W !!
    Minimum na tego pionka albo lanzara to 2x br np. 10cm śr i troche dłuższy. Ja przywykłem do br prostokatnych. Na moje ucho brzmią trochę inaczej tzn. bardziej że tak powiem "agresywnie" <umi kopnąć
    Ale wybur należy do Ciebie
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 2840999
    Misian@
    Poziom 27  
    Posty: 1200
    Pomógł: 38
    Ocena: 21
    Nad lanzarem bym sie zastanowił... ale nad wzmakiem to podziękowac
    Bierz tego CarPowera bez zastanowienia i nie bedziesz żałował :D
    Jakie kable masz do tego wzmaka?? Pamiętaj że minimum to 20mm2 !!
    Pozdrawiam
  • #7 2841028
    wrc81
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Pomógł: 4
    ale na konkretnie od tego goscia czy oglnie nad tym glosnikiem sie bys zastanowil a kabli jeszcze nie kupilem dopiero wszystko planuje na tego carpowera bylem nastawiony tylko tak szukam czegos ciekawego

    Dodano po 57 [minuty]:

    a moze taki glosnik JBL GT4-12
    JBL gra tak http://www.realmofexcursion.com/videos/JBL/gt412.1.wmv

    Lanzar gra tak http://www.realmofexcursion.com/videos/Lanzar/max12.1.wmv
    bardziej z odsluchu podoba mi sie tej jbl lanzar jak by harczal ale to filmik to wiodomo ze inaczej niz real
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #8 2841238
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    i lanzar bedzie zdecydowanie lepszy
  • #9 2842673
    niko123
    Poziom 29  
    Posty: 1381
    Pomógł: 74
    Ocena: 35
    Ja mam lanzara max 12 + carpower hbp 1502 skrzynia z allegro za 99 zl ( 48l , dobrze wykonczona ,oklejona gruba i bardzo cieszka za tą cene warto) bas reflex 10x27 i sprzecik wyciska 135 db ( mieżone)
  • #11 2842780
    gigel
    Poziom 12  
    Posty: 42
    service manual for XM-754SX,1004GX & XM-1502SX,1902GX
    Załączniki:
    • XM-1502SX,1902GX[1].part3.rar (598.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • XM-1502SX,1902GX[1].part2.rar (1.91 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • XM-1502SX,1902GX[1].part1.rar (1.91 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • XM-754SX,1004GX[1].part2.rar (1.28 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • XM-754SX,1004GX[1].part1.rar (1.91 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 2842825
    gigel
    Poziom 12  
    Posty: 42
    GM-X312_402 service manual
    Załączniki:
    • GM-X312_402[1].part2.rar (1.71 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • GM-X312_402[1].part1.rar (1.91 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #13 2842927
    Dj Darecki
    Poziom 14  
    Posty: 63
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Witam
    glosniki pionieera to straszne zamulacze ! jezeli sluchasz tylko Hip-Hop i RNB to bedzie dobry do szybkiej muzyki ODPADA !!

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy zakupu zestawu audio do samochodu, w skład którego wchodzi subwoofer Pioneer TS-W306C o mocy 1000W oraz wzmacniacz CarPower HPB-1502. Użytkownik posiada radio Pioneer DEH-P6300R oraz głośniki przednie i tylne Pioneer 100mm i 165mm. Poruszono kwestie kompatybilności wzmacniacza z głośnikiem, zwłaszcza czy subwoofer jest jedno- czy dwucewkowy, co wpływa na możliwość mostkowania wzmacniacza i uzyskania mocy około 500W RMS. Zalecane jest stosowanie przewodów o przekroju minimum 20mm² oraz rozważenie kondensatora do stabilizacji napięcia, szczególnie przy większych mocach. Wskazano, że CarPower HPB-1502 dobrze sprawdza się pod subwoofer, a do pozostałych głośników lepiej użyć wzmacniacza 4-kanałowego o mocy około 4x50W. Poruszono temat obudowy subwoofera – gotowe skrzynie często są wykonane oszczędnie, lepsze efekty daje samodzielne wykonanie obudowy bas-refleks z dwoma portami o średnicy około 10 cm. Alternatywnie rozważano subwoofer Lanzar Max 12, który jest polecany jako lepszy od JBL GT4-12 pod względem brzmienia. W dyskusji pojawiły się także propozycje innych zestawów, np. STX GDN 30-300-4AP z wzmacniaczem mono CarPower 1502 i dedykowaną skrzynią. Krytycznie oceniono głośniki Pioneer pod kątem muzyki szybkiej (np. Hip-Hop, RNB), które mogą być zbyt "zamulające". Podsumowując, rekomendowany jest wzmacniacz CarPower HPB-1502 z subwooferem Lanzar Max 12, przewody o odpowiednim przekroju oraz dobrze dobrana obudowa bas-refleks dla uzyskania mocnego i czystego basu.
REKLAMA