Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z pralką CANDY ECLYPSA CE 621 T , proszę o pomoc

21 Cze 2003 19:40 4507 2
  • Poziom 11  
    Wygląda to tak , że po nastawieniu programu chodzi dobrze przez ok 10-20 minut , po czym w jedną stornę obraca się normalnie a w drugą bardzo wolno jakby silnik nie posiadał mocy i wydaje ciche brzęczenie , przy końcowym wirowaniu jest podobnie - ubrania są mokre i źle wypłukane , co ciekawe pusta chodzi dobrze - sprawdzałem. Bardzo proszę o podanie co to może być za usterka i ew. koszt naprawy.
  • Poziom 19  
    zbiv napisał:
    Wygląda to tak , że po nastawieniu programu chodzi dobrze przez ok 10-20 minut , po czym w jedną stornę obraca się normalnie a w drugą bardzo wolno jakby silnik nie posiadał mocy i wydaje ciche brzęczenie , przy końcowym wirowaniu jest podobnie - ubrania są mokre i źle wypłukane , co ciekawe pusta chodzi dobrze - sprawdzałem. Bardzo proszę o podanie co to może być za usterka i ew. koszt naprawy.

Wyglada to na problem z plytka strujaca silnikiem, lub samym silnikiem (stawiam na plytke) zoabcz rezystor szergowy z trickiem, moze cos z nim jest nie tak, sprrawdz przekzniki lub styki przelaczajce kierunek obrotow w silniku. Tak na odleglosc trudno cos wiecej.
  • Poziom 11  
    dzięki, trafione w 10-tkę .Przyszedł człowiek z servisu CANDY i stwierdził że silnik padł , mocno się grzeje.Podłączył na próbę nowy i chodziła dobrze. 320zł w plecy -żyć nie umierać.