Witam szanownych forumowiczów i proszę o pomoc.
Posiadam radio CB ONWA MK2 (AM/FM) i jest w nim taki problem, że odbiór jest ok, nadawanie również działa, ale często po skończeniu nadawania blokuje się odbiór i nadawanie, a na wyświetlaczu gaśnie 1 cyfra lub obie. Czasem po kilku sekundach wraca wszystko do normy, a czasem pomaga tylko wyłączenie. Nie można również przełączać kanałów w górę - taki sam objaw. Po długim czasie od włączenia - aż się "nagrzeje", można przełączać kanały i trochę ponadawać - rzadziej się blokuje.
2 problem, to taki, że jest wylutowana dioda D10, jak nadaję to słychać mnie trochę na sąsiednich kanałach ale jest ok, natomiast jak ją wlutuję to piszczy przy nadawaniu, co słychać w innym radiu.
dziękuję z góry
Posiadam radio CB ONWA MK2 (AM/FM) i jest w nim taki problem, że odbiór jest ok, nadawanie również działa, ale często po skończeniu nadawania blokuje się odbiór i nadawanie, a na wyświetlaczu gaśnie 1 cyfra lub obie. Czasem po kilku sekundach wraca wszystko do normy, a czasem pomaga tylko wyłączenie. Nie można również przełączać kanałów w górę - taki sam objaw. Po długim czasie od włączenia - aż się "nagrzeje", można przełączać kanały i trochę ponadawać - rzadziej się blokuje.
2 problem, to taki, że jest wylutowana dioda D10, jak nadaję to słychać mnie trochę na sąsiednich kanałach ale jest ok, natomiast jak ją wlutuję to piszczy przy nadawaniu, co słychać w innym radiu.
dziękuję z góry