Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 320 fabryczny zestaw tel. nokia 6310

31 Lip 2006 08:53 8815 14
  • Poziom 10  
    Mam problem z fabryczną instalacją pod telefon Nokia 6310. Pod łokietnikiem jest wymienny adapter pod telefon Nokia 6310. BMW serii 3 z roku 2002 i 2004. Jak włoży się tam telefon to bateria zaczyna się ładować ale zestaw nie wykrywa telefonu – pojawia się komunikat kein tel. Testowane na różnych telefonach 6310 i 6310i.

Jak uruchomić taki zestaw?
  • Poziom 43  
    Musisz dobrać się do centralki, przy okazji sprawdzić czy ma prawidłowo zasilania i spisać jej symbol. Obawiam się jednak że masz zestaw do telefonów 51/61 lub 6210 a one różniły się od 6310 mimo takiego samego złącza. Oryginalny do tej Nokii nazywa się centralka HFU-2 a cały zestaw CARK-91.

SławeK
  • Poziom 10  
    Adapter do telefonu jest zamontowany fabrycznie (w obu samochodach tak samo) i po wujęciu można na spodzie odczytać for Nokia 6310. Można dokupić drugi wymienny adapter ale tylko pod Nokia 6230
    Wygląda to tak
    http://www.europe.nokia.com/accessorieslink?s=BMW

Tylko u mnie jest ten adapter for Nokia 6310

Jeżeli chodzi o centralkę to gdzie jej szukać w BMW?
  • Poziom 43  
    Po kablu znajdziesz ją. Nie zaszkodzi przemyć złącze w telefonie lub poprosić kogoś z Nokią 5110, 6110 czy 6210 by sprawdzić czy telefon wykryje zestaw. A centralkę znajdziesz idąc po kablu, od uchwytu jest go około 1m, nie wiem jaką fantazję miał montujący i gdzie go mógł ukryć. Ostatnio w Mercedesie 124 znalazłem ją pod nogami pasażera z przodu, głęboko pod dywanikami. Do CARK-91 są też adaptery na inne modele Nokii. Jedne wkłada się w uchwyt telefonu a inne są podłączane do centralki zamiast oryginalnego uchwytu.

SławeK
  • Poziom 10  
    Pomysłodawcą tego zestawu jest BMW wraz z Nokia. To jest zestaw montowany fabrycznie przez BMW a nie własna instalacja. Jak zajżysz na załączony powyżej link BMW z nokia wykonały wspólnie taki zestaw do samochodów BMW. Nie wiem w jakiej części jest on wspólny z CARK-91. Zestaw jest do nokii 6310 ponieważ nie włożysz tam innego telefonu (pasuje nie tylko gniazdo ale zagłębienie jest pod ten telefon)
  • Poziom 43  
    Widziałem a właściwie to leży u mnie na półce trochę podobny zestaw tyle że z Audi. W tym akurat telefon komumikuje się z autem po Bluetooth. Niewykluczone że tu też tak jest i trzeba by douczyć telefon do tego zestawu bo właśnie 6310 ma Bluetooth. Spróbuj to sprawdzić. Nokia 6230 napewno inaczej komunikuje się z zestawem więc to moze jeszcze być zestaw THB Comfort, w Standard uchwyt był jeden a w Comfort uchwyty były zamienne. Niewykluczone że jest to jakaś specjalna wersja THB dla BMW. 6310 jeśli chodzi o konstrukcję mechaniczną i wymiary ma identyczne jak 6210 a 6110 jest tylko nieco grubsza choć z baterią litowojonową naprawdę niewiele, no może to że ta ostatnia ma antenkę ale to tak na marginesie.

SławeK
  • Poziom 10  
    Czytając info na nokia.com też pomyślałem, że może chodzi o bluetooth. Po podłączeniu telefonu próbowałem wykrywać urządzenia bluetooth w telefonie, ale nic nie wykrył. Problem w tym, że nie posiadam instrukcji do auta. Nie wiem w jakich warunkach telefon należy połączyć z autem. Czy może po włożeniu w gniazdo należy coś aktywować w samochodzie zanim aktywuję bluetooth w telefonie. Czy samochód wyszukuje telefon czy odwrotnie? Jeżeli samochód to jak aktywować wyszukiwanie?

Posiadam tylko ten adapter BMW pod nokię 6310 i na nim testuję. Docelowo to mam pomysł przerobić ten zestaw na nokię 6822 ale jeżeli nie mogę uruchomić z 6310 to z 6822 nawet nie próbuję.
  • Poziom 25  
    Witam!
    Nie wiem jak to jest w BMW...ale wszystkie zestawy Bluetooth tj. Nokia, Sony-Ericsson, Benq-Siemens, Motorola trzeba najpierw uwierzytelnić z telefonem.
    Przeważnie to telefon wyszukuje zestaw, ale w nim z kolei trzeba zazwyczaj coś zainicjować...np. w Nokii niekoniecznie, a w starszym Sony-Ericsson HCB-30 specjalnie wcisnąć odpowiednie dwa klawisze i dopiero zacząć wyszukiwanie w telefonie.
    Np. w TomtomGo 700 (poprzedni model) jest obustronne wyszukiwanie obydwu urządzeń ale ten z kolei uczy się książki tel.
    Więc reguły nie ma...jedno jest pewne w "normalnej" Nokii CK-7W można nic nie dotykając wprogramować telefon.
    Zestaw ten ma też w zestawie kabel który łaczy telefon Nokii (akurat nie 6310i) poprzez POP-port (prawie wszystkie obecne np. 6822) odłączając natychmiast Bluetootha...
    Pozdrawiam
    commor
  • Poziom 23  
    michal3s mnie to wygląda na stare rozwiązanie np. VW lub renault
    zastosowali uchwyt do którego wsadzisz 6310 lub 6310i, ale masz tylko ładowanie
    a full komunikacja TYLKO ze starszymi modelami: 6210, 7110, 6150, 6130, 6110 i 5110, 5130
    miałem taki problem w passacie i w lagunie
    ale mogę się mylić

pozdro
  • Poziom 25  
    Tu masz instrukcję obsługi do fabrycznych Bluetooth w BMW:
    http://www.bmwmotorsports.org/pdf/ULFOwnerManual.pdf
    Sprawdzałem w X5 i... byłem w głębokim szoku jak moje ponad 100 (mniej lub bardziej intymnych) smsów znalazło się na kilku calowym monitorze łącznie ze wszystkim telefonami, imionami, nazwiskami etc. ..spisem telefonów znaczy...
    W skrócie wprogramowanie wygląda to tak:
    Telefonu nie wkładasz w holder...on służy chyba tylko do ładowania...
    Naciskasz klawisz gadającej buzi na tym holderze i... trzymasz...
    Przekręcasz stacyjkę
    Po 3 sek. przycik puszczasz i teraz....
    w zależności od tego jakie masz radyjko otrzymujesz albo komunikat BLUETOOTH PAIRING albo mrugają równosześnie 3 diody LED w prawym górym rogu moniotra...tj. nad nim.
    Aaaa byłbym zapomniał.. musisz mieć kod do Bluetootha w Twoim BMW, który teraz wklepujesz.
    Znajduje się on na specjalnej dużej białej kartce w formacie A5 z wklejonym małym 4-cyfrowym pinem i... nie jest on 4 zerami jak w Nokii.
    Powodzenia.
    commor
  • Poziom 10  
    SlaweK napisał:
    Widziałem a właściwie to leży u mnie na półce trochę podobny zestaw tyle że z Audi. W tym akurat telefon komumikuje się z autem po Bluetooth. Niewykluczone że tu też tak jest i trzeba by douczyć telefon do tego zestawu bo właśnie 6310 ma Bluetooth. Spróbuj to sprawdzić. Nokia 6230 napewno inaczej komunikuje się z zestawem więc to moze jeszcze być zestaw THB Comfort, w Standard uchwyt był jeden a w Comfort uchwyty były zamienne. Niewykluczone że jest to jakaś specjalna wersja THB dla BMW. 6310 jeśli chodzi o konstrukcję mechaniczną i wymiary ma identyczne jak 6210 a 6110 jest tylko nieco grubsza choć z baterią litowojonową naprawdę niewiele, no może to że ta ostatnia ma antenkę ale to tak na marginesie.

SławeK

Na pewno nie jest to zestaw firmy THB. THB nie robiło i jak na razie nie robi zestawów do BMW, robi natomiast do VW(wspólnie z NOKIA) i wielu innych marek(Audi, Toyota, Renault, Opel, Mazda,Bentley)ale akurat do BMW nie.
  • Poziom 25  
    Żeby nie być gołosłownym...rzućcie oczkiem na fotki...
    No ja byłem w szoku...
    Tym bardziej, że to wszystko zupełnie gratis...hmmm no powiedzmy w cenie auta...
    pozdr.
    commor

• Poziom 10  
    Czytając z opisu który podał commor komunikacja telefonu z konsolą w samochodzie odbywa się przez Bluetooth. Musisz sparować telefon z konsolą. Spróbuj według tego opisu który podał commor. Uchwyt jest tylko do ładowania i na antenę zewnętrzną a komunikacja z telefonem odbywa sę przez Bluetooth. Jeżeli da się sparować telefon z konsolą bez wkładania go do uchwytu(a raczej tak co widać na zdjęciach powyżej) to powinno to działać z większością telefonów z Bluetooth a już na pewno z Nokiami jeżeli jest to zestaw robiony przez Nokię dla BMW.
  • Poziom 25  
    Kto to produkuje dla BMW to nie ma większego znaczenia...
    Bluetooth pozwala na komunikację z innymi producentami.
    W podanym przeze mnie opisie (tym w pdf.) jest akurat Sony-Ericsson ale równie dobrze może być też np. Motorolka.
    Aaa.. i ciekawostka, z Nokią 6310i komunikacja łącznie z smsami odbyła się bezproblemowo natomiast z najnowszą Nokią N80 (jak i 2-letnią Nokią 6820) juz były problemy z książką telefoniczną...
    Bluetooth też nie do końca chciał połączyć się telefonem 6310i zawalonym smsami... tzn. łączył się by po chwili odłączyć i... tak w kółko (smsów było ponad 100).
    pozdr.
    commor
  • Poziom 12  
    Witam mam podobny problem. Posiadam telefon SE k750i i nie wiem jak połączyć sie z samochodem. POsiadam BMW seri 3 z navi podobne do tej wyzej na rusunku . co musze najpierw włączyć zeby działąło??