Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk i obraz z różnych kanałów

Kocek27 06 Sie 2006 11:43 627 4
  • #1 06 Sie 2006 11:43
    Kocek27
    Poziom 10  

Problem jest nasępujący:
    Na niektórych kanałach tv (próbowałem anten kierunkowej i siatkowwej) obraz jest z jednego kanału, a dźwięk z drugiego (lub dźwiek właściwy z tym, że strasznie zaszumiony). Np. na tvp3 z Warszawy (kanał 51) mam dźwięk z tv Puls (kanał 52). Problem występuje w różnej skali w zależności od użytego telewizora na 12 letnim telewizorze Unimor problem jest relatywnie nieduży, ale na nowszym (o 8 lat) Grundiku jest już źle (mimo niezłego obrazu nie da się oglądać z powodu dźwięku).
    Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

0 4
  • #2 06 Sie 2006 11:49
    fredpostrach
    Poziom 27  

posrednia wizji nie idzie w parze z p.cz fonii , czy tv grundig był przestrajany ? ale 2 tv ta sama usterka ? co to za antena?

0
  • #3 06 Sie 2006 12:18
    BOLO300
    Poziom 16  

Witam, ja stawiam na zbyt duże wzmocnienie sygnału z anteny. co to za antena? jeśli ze wzmacniaczem wymień płytkę na mniejsze wzmocnienie. Podstaw ten TV na innej antenie np u sąsiada, będziesz wiedział czy to wina TV. Pozdrawiam.

0
  • #4 06 Sie 2006 12:56
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany

tak jak kolega bolo ,ja tez stawiam na zbyt duze wzmocnienie,wzmacniacz moze sie lekko wzbudzac i dziala wtedy jako lokalny generator,ew problem moze tkwic jeszcze w glowicy,nie jest wystarczajaco selektywna(tylko ze w nowym odbiorniku to malo prawdobodobne)

0
  • #5 13 Lut 2007 10:37
    Kocek27
    Poziom 10  

dzięki za wszystkie opowiedzi, zamykam temat

0