Takie moze glupie pytania ale zaryzykuje i napisze. Jestem poczatkujacym w uC wiec pytam.
Po pierwsze chcialbym zeby mi ktos wytlumaczyl jak obliczac czas z generatora i ile przerwan itd i jak ustawic procka. Mozna od razu na 12MHz generatorze.
Po drugie jak obslugiwac LCD zeby wyswietlal mi czas. Czy pisze sie osobny pod program do minut i godz gdzie jest jakis warunek ktory dodaje ciagle jeden az do 59 i 23 dla godz i pozniej wyswielic to w danym miejscu LCD czy jakos inaczej.
Po trzecie czytalem dokumentacje i Atmega8 ma RTC. Podobno ten system jest najbardziej dokladny. Dolacza sie kwarc zegarkowy tylko. Jak uaktywnic to w BASCOM`ie i pozniej jak to wyswietlic.
Narazie tyle. Licze na pomoc
Po pierwsze chcialbym zeby mi ktos wytlumaczyl jak obliczac czas z generatora i ile przerwan itd i jak ustawic procka. Mozna od razu na 12MHz generatorze.
Po drugie jak obslugiwac LCD zeby wyswietlal mi czas. Czy pisze sie osobny pod program do minut i godz gdzie jest jakis warunek ktory dodaje ciagle jeden az do 59 i 23 dla godz i pozniej wyswielic to w danym miejscu LCD czy jakos inaczej.
Po trzecie czytalem dokumentacje i Atmega8 ma RTC. Podobno ten system jest najbardziej dokladny. Dolacza sie kwarc zegarkowy tylko. Jak uaktywnic to w BASCOM`ie i pozniej jak to wyswietlic.
Narazie tyle. Licze na pomoc