Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanimacja starego głośnika.

macgyver999 08 Sie 2006 19:18 489 4
  • #1 08 Sie 2006 19:18
    macgyver999
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z głośnikiem niestety nie wiem jakiej firmy. Jest to głośnik basowy w którym wykroszył się resor. Membrana jest tez lekko zniszczona. Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Pytanie => jak zmierzyć jaką głośnik ma średnicę (od otworów na śróby? Jeżeli tak to ma 24 cm, a to chyba nie jest standart?

Pytanie => Jeżeli chciałbym odkleić mębrane to nie uszkodze cewki? nie rozbierałem jeszcze nigdy żadnego głośnika i nie wiem zbytnio jak to tam jest poklejone :/

Proszę o pomoc i z góry dzieki.

0 4
    Załączniki:
  • #2 08 Sie 2006 19:27
    tomaha1
    Poziom 19  

Skoro prosisz o pomoc to dlaczego ustawiasz sobie punkty za download zdjęcia?

0
  • #3 08 Sie 2006 21:27
    endriu.kom
    Poziom 24  

Na pytanie pierwsze...głośnik mierzy się nie od otworów tylko od brzegu do brzegu metalowego kosza.A z wymiarów które podałeś można wywnioskować iż jest to tradycyjna dwudziestka piątka (25cm).
    Na pytanie drugie...Cewki nie uszkodzisz pod warunkiem,że będziesz to robił bardzo delikatnie i nie kręcił membraną na boki.
    A poklejone jest to w taki sposób...dolna część membrany jest przyklejona do resora i do cewki jednocześnie,a resor jest przyklejony zewnętrzną stroną do kosza.Ale skoro masz zniszczoną membranę i zawieszenie to wymień i resory i membranę.Cały taki zestaw możesz kupić w sklepie,tylko ważne byś dokładnie zmierzył średnicę cewki.

0
  • #4 08 Sie 2006 22:46
    macgyver999
    Poziom 10  

ODP. Wielkie dzięki za pomoc. A odp na wyżej dopiero co sie zarejerstrowalem i jeszcze nie znam wszystkich opcji posługiwania się tym forum.

0
  • #5 09 Sie 2006 09:46
    endriu.kom
    Poziom 24  

Więc jak dajesz jakieś zdjęcia do oglądania i nie chcesz by za ich oglądanie płacili Ci użytkownicy punktami,to gdy klikasz dodaj załącznik musisz kliknąć malutki kwadracik po lewej stronie (Rezygnuję z prowizji za plik) wówczas w następnym prostokąciku po lewej stronie powinno się wyświetlić -0.01.Wtedy będzie OK!.Ale pamiętaj by wysyłane przez Ciebie zdjęcia nie były większe niż 200kb bo w jak będą większe to prowizja będzie pobierana automatycznie mimo,że potchaczysz wyżej wspomniany kwadrzcik :)
    PS.zdjęcia o wiekszym rozmiarze musisz pomniejszyć dowolnym programem do tego celu przeznaczonym.
    Pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów