Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Canon MV630i - brak obrazu w trybie nagrywania

08 Aug 2006 22:36 1824 5
  • Level 10  
    Od 2 lat uzywam kamerę Canon MV630i dotychczas sprawną. Nie miała uszkodzeń mechanicznych w okresie użytkowania. Ostatnio zauważyłem, że w trybie nagrywania zarówno na karte pamięci oraz na taśmę nic nie widać (tzn. są napisy, które wyświetla kamera o parametrach zapisu ale obraz jest czarny) w wizjerze i na ekranie LCD. Tryb odtwarzania działa bez zarzutu. Czy przyczyną tego stanu moze być usterka matrycy czy jakiegoś innego elementu?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    dużo wskazuje na uszkodzenie przetwornika CCD... i ja bym na niego stawiał...
  • Level 13  
    Witam.
    Tak jak poprzednik stwierdził uszkodzony przetwornik CCD. Najlepiej wysłac kamere do serwisu centralnego w Warszawie. Trzeba tylko nadmienić panom w serwisie iż na stronie www Canon'a jest zapisek iż wszystke uszkodzone przetworniki CCD w kamerach takich to a takich, wyprodukowanych od...do wymieniane są gratis w serwisie licencjonowanym. Zazwyczaj nie robią problemów.
    Powodzenia!
  • Level 10  
    Tak, padł przetwornik CCD. Usterkę naprawiono w Serwisie Canona w Warszawie nieodpłatnie. Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Level 1  
    Witam wszystkich

odkopałem stary temat żeby nie zakładać nowego, tez mam taką usterkę jak poprzednik, chciał bym wysłać swoja kamerkę do serwisu canona tylko szukam na stronie tego zapisku o wadliwych przetwornikach CCD tak jak napisał

ralfo

Quote:
    Trzeba tylko nadmienić panom w serwisie iż na stronie www Canon'a jest zapisek iż wszystke uszkodzone przetworniki CCD w kamerach takich to a takich, wyprodukowanych od...do wymieniane są gratis w serwisie licencjonowanym. Zazwyczaj nie robią problemów.

i nigdzie nie mogę tego znalesc czy ktoś już tego szukał??
  • Level 25  
    Kolego PaWLoE.. nie musisz tego nadmieniać w serwisie... oni sami powinni Ci to powiedzieć... jeśli by przez przypadek "zapomnieli" to wtedy nadmień, że na elektrodzie o tym przeczytałeś i że aż głośno jest o bublach w przetwornikach CCD...