Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma do radia samochodowego SC202/C

adam5412 08 Sie 2006 22:43 1721 6
  • #1 08 Sie 2006 22:43
    adam5412
    Poziom 9  

Poszukuję taśmy łączącej panel przedni z radiem. Radio blaupunkt SC202/C. Gdzie można ją nabyć?

1 6
  • #2 08 Sie 2006 23:39
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Może coś więcej o tej taśmie, jej wymiary (oznaczenia), ilość pinów, foto?

0
  • #3 09 Sie 2006 01:54
    elek77
    Poziom 23  

Widziałem wielu na tym forum chętnych na te tasiemki z demontażu.
    Wniosek: nowych nigdzie nie ma albo są koszmarnie drogie.
    Zresztą wpisz w wyszukiwarce na elektrodzie "sc202" to może znajdziesz jakąś poradę.

0
  • #4 09 Sie 2006 09:11
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Obawiam się że taniej kupisz całe sprawne bądź nie radio a tasiemki kiedyś mieli www.north.pl ale chyba już nie ma :?: zapytaj :D

0
  • #5 16 Sie 2006 14:12
    adam5412
    Poziom 9  

Dziękuje za poprzednie informacje o niedostępności tasiemki do radia sc 202 . Wybrnełęm z sytuacji montując mikroprzełączniki ( 11 sztuk) i połączyłem je normalnymi kabelkami. Bardzo pracochłonne ale działa. Polecam cierpliwym to samo :]

0
  • #6 17 Sty 2007 00:48
    pychu
    Poziom 11  

czy molgbys po krotce opisac, jak z tymi mikto przelacznikami? jak sie dostlaes do tego "portu w radiu?jak rozebrales?caly wylutowany czy co? itp..

0
  • #7 18 Sty 2007 14:23
    adam5412
    Poziom 9  

Tego nie idzie opisać - to jest robota na ok 8 godz. - lepiej kupić za 50 zł inne radio. Ale ja cierpliwy i uparty. Najpierw musisz mieć 11 (?)tych mikrusów. Dobrze mieć na zapas ze 2 szt, bo przy lutowaniu do nóżek mogą się uszkodzić. Dlatego najpierw dobrze oblutuj nóżki. Ja znalazłem przy jakimś starym video. Przypuszczam, ze tasiemkę masz zerwaną. Wyjmujesz przód radia - panel, usuwasz stara taśme i w miejsce gdzie były styki - wkładasz mikrusy (po wykonaniu w odpow. miejscu otworów - tu trzymaj nerwy) przyklejając je klejem-plastik. w laskach - na gorąco. Wzorując się na taśmie - przeprowadzasz kabelki od mikro do odpow. punktów w płytce. Przy wklejaniu mikr. PAMIETAJ o zachowaniu ODPOWIEDNIEJ odległ. od klawiszy sterujacych. To tak w skrócie. Możesz pytać adam5412(malpa)o2.pl Potrzebne - ok 13 mikro, wiertlo ok 5mm, pilniki-iglaki-płaski lub kwadrat, pistolet i klej i trochę kolorowych cienkich kabelków ( ok 20 cm -kawałki-ze starego jakiegoś sprzętu rtv) no i MNÓSTWO cierpliwości. Chętnie to Ci tanio wykonam, ale nie mam mikro, ale mam dużo czasu - rencista. Przy okazji można ulepszyć podświetlenie (kolor) w radiu - dołożyć zarówek....Będe wdzięczny za odpowiedź (np. jak poszło). Nie wiem, czy wszystko jasno opisałem, bo troche czasu minęło...Pozdrawiam - Adam

0