Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapytanie SIMATIC S5

HUGO 25 Jun 2003 16:33 5188 5
SterControl
    HUGO
    Level 15  
    Witam wszystkich czytajacych mam pytanie czy zna ktos jakis program do S5 ale pracujacy po windowse typowo windowsowy ?
    z gory wielkie dzieki za pomoc

pozdrawiam

Andrzej
  • SterControl
  • SterControl
    Krisgorn
    Level 19  
    Czy ta wersja ma jakies ograniczenia? Nie moge ustawic prezentacji na LAD.
    msq
    Level 12  
    Z tego co sie orientuje to tylko dwie firmy stworzyly "windowsowy" soft do sterownikow serii s5 i s7. Sa to IBH (najprawdopodobniej wersje 2.14 przeslal Michal) i firma MHJ. Wersja przeslana przez Michala jest z tego co pamietam bez powazniejszych ograniczen. Jednak pracownicy firmy Atempol bardzo zle sie wyrazali na temat tego softu (1995 rok). Mi podczas testowania z niewiadomych przyczyn sterownik przeszdl w STOP. Jednak do czynnosci dokumentacyjnych jak wydruk programu jest OK. Dolaczam wersje demo 4.08 dla s5/s7, ale jakas inna niz na stronie producenta bo mozna nim otworzyc rowniez duze programy. Jezeli bedzie zainteresowanie to moge rowniez przedstawic WinSPS firmy MHJ.
    Attachments:
    Krisgorn
    Level 19  
    Tak dokładnie to wersja 2.14 podczas instalacji wyskakuje okienko, że brakuje jakiegoś pliku. Program uruchamia się normalnie tylko wybór schematu drabinkowego LAD jest cały czas wygaszony. Czy macie to samo?
    Mam wersje 5 demo ale ma ona następujące ograniczenia:
    - brak komunikacji ze sterownikiem,
    - brak zapisu projektu,
    - brak możliwości programowania EPROMów,
    - max 5 bloków w SPS.
    tufus
    Level 14  
    Jak najbardziej w tej wersji ktora posiadasz lader diagram nie bedzie tobie działał sam ją posiadam i uzywam w pracy, ale STL i CSF działa bez problemu, jaśli masz znajomości w Siemens&Bosch w Łodzi to wiem ze posiadają oni pełną i najnowszą wersję tego programu, u dystrybutora w Polsce (dokładnie w Lublinie) kosztuje ona około 400 euro.