Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka może być maksymalna długość kabla karta WIFI - antena?

Grzegorzboss13 09 Aug 2006 19:14 5497 34
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Witam!!
    Mam takie pytanie... mam WLAN, karte radiową REALTEK 8180 802.11b. Chce przenieśc komputer do drugiego pokoju tylko że jest problem że antena musi pozostać na tym miescu gdzie jest nie ma innej możliwości. Do drugiego pokoju potrzebne jest 16m kabla. Teraz mam ok.5m kabla. W servisie skąd mam internet powiedzieli mi że nie dają gwarancji że internet będzie działał na 16m kablu powiedzieli że gwarancja jest na dobry odbiór do 15m. Czy na tej karcie to możliwe że będzie internet na 16m kabla ?? Prosze o rady! Z góry dziękuje :D
    Zdzicho
    Level 24  
    Witam
    Proponuje blisko anteny postawić AP i kablem lan do kompa. Może wyjdzie drożej ale napewno lepiej.
    Choć dla 'dobrego' kabla te 16 m i antenki o dużym zysku też może śmigać.
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    SPEED: 11Mbps
    Type: AP
    SNR: od 33 do 61 (przeskakuje)
    SIGNAL+: -46
    NOISE-: -100
    SNR+: 54
    SIGNAL: od 49 do 56 (przeskakuje)
    NOISE: -100
    FLAGS: 0001
    BEACON INTERVAL: 100

To przeskakiwanie to chodzi o to że ciągle się zmienia...

Dodano po 49 [sekundy]:

Kabla mam niecałe 4 metry
    kaciun
    Level 11  
    coz, ja bym zrobił tak jak napisal zdzicho czyli ap do anteny i dalej skretką to jest najbezpieczniejsze a i ap jak cos mozna potem sprzedac. Jak jednak uparles sie na kabel to dla mniejszego ryzyka radze ci h1000, jest ekranowany, gruby i raczej nie poczujesz spadku sygnału, mankamentem jest jednak jego grubosc ok 1cm no i cena z tego co pamietam ok5zł za metr.pozdro

Dodano po 7 [minuty]:

oj na pewno taniej i lepiej wyniesie cie ap jednak ;) mozesz kupic nawet najtanszy za 100zł z allegro, wiecej do szczescia nei potrzeba ;) pozdrawiam!
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Mam kabel h155. Czyli a samym kablu 16m nie pociągnie ?? Do nadajnika mam jakieś 1,5km może nawet mniej... w programie który jest do tej karty Signal Strength nie spada poniżej 75%, a Signal Quality jest 80-90% ... Więc jak ? :/
  • Helpful post
    lechoo
    Level 39  
    Dodatkowe 10m kabla wprowadzi dodatkowe tłumienie w kablu około 5dB, więc przy poziomie sygnału jaki masz teraz (-56dB) nie będzie miało to większego znaczenia. W swojej małej sieci mam u jednego klienta 15m kabla H-155, poziom sygnału wynosi -75dB i sieć działa bezproblemowo

Nie polecam natomiast kupowania najtańszych AP, tym bardziej z allegro za 100zł...
    mpralat2
    Level 17  
    Mozna jeszcze kupic jakis uzywany AP na allegro i podpiac go do tego kabla h155 ktory juz masz. Kupienie 16m kabla + zlaczki + zarobienie + przesylka to taki maly wydatek nie bedzie, a przy odrobinie szczescia mozna AP trybie repeater ustawic i moze bez skretki sie obejdzie.
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    za 16m kabla h155 ze złączkami płace 51,50zł AP nie wchodzi w gre :) poprostu chciałem się dowiedzieć jak będzie z sygnałem ;)
    niqu
    Level 12  
    h155 nie zadziala pozadnie wiedza co mowia panowie w serwisie jesli juz h1000 tylko i wylacznie.
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Ale co może się dziąć ?? Przerywać ?? czy wogule nie będzie sygnału ??
    misiusony
    Level 11  
    Na tak długim kablu może ci net działać ale sygnał bedzie coraz bardziej czuły na czynniki atmoferyczne.FTP do serwera napewno spadnie i to znacznie, stronki mogą się otwierać ale najprawdopodobniej wolniej.Skoro ludziki z firmy dostarczajacej ci neta tak mówili to znaczy że masz dobraną długośc kabla optymalnie do odległościu od nadajnika.Więc ja bym nie ryzykował tylko zakupił AP. :)
    MaxFm
    Level 22  
    misiusony wrote:
    sygnał bedzie coraz bardziej czuły na czynniki atmoferyczne

czynniki atmosferyczne nie maja najmniejszego znaczenia przy 2,4 Ghz, no chyba ze wiatr bedzie ruszał antena. A jaka masz ant. ? bo mozna jeszcze zrobic tak ze strate na dłuzszym kablu mozesz nadrobic antena o wiekszym zysku ale nie wiem czy to wyjdzie taniej niz zakup Ap. Ja osobiscie jednak proponuje zakup Ap (polecam dwl-900ap+) i bedziesz miał raz na zawsze spokoj.
    Luckskywalker
    Level 21  
    Ale demonizujecie :D czynniki atmosferyczne :P itp. Tak naprawde chodzi tylko o to ze na dluzszym przewodzie masz wieksze tlumienie,a polecaja CI h-1000 poniewaz on ma mniejsze tlumienia na 1m ,czyli na nim spada mniej sygnalu niz na H-155.Moje osobiste zdanie jest takie ze na 16m da rade,ja mam u siebie w sieci jednego klienta na 15m kabla i Yaga 18lub19dbi (nie pamietam) koles coprawda daleko nie ma do punktu ,lecz ma 100% sygnalu na 15m przewodu!!!Ogólnie rzecz biorąc z mojego doswiadczenia wynika ze dlugosc przewodu u abonenta nie ma w sumie az tak duzego znaczenia jak przy punkcie dostepowym.Jaka masz antene??jezeli antena ma obpowiedni zysk to na 100% da rade,mozesz równiez zmienic na przewód H-1000,napewno bedzie lepiej,ale bedzie tez chulało na H-155 przy odpowiedniej antenie.Pozdrawiam.[/i]
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Antena to Yagi Z-16 CU do anteny zbiorczej mam okło kilometra na drodze do nadajnika nie ma żadnych drzew budynków itp. Neta mi przerywało jak narazie tylko wtedy jak śnieg zasypywał mi antene :)
    Luckskywalker
    Level 21  
    no to powinno byc okey,radzilbym CI na elemencie aktywnym tej antenki(ten pozlacany pręcik) zacisnac termokurczke,lub jak niektorzy robia wysmarowac wazelnka:P wtedy bedziesz w zime mial spokoj z oblodzeniem tego elementu,co znacznie pogarsza jej parametry.
    MaxFm
    Level 22  
    Powiedzmy ze nie darze sympatia tych oto anten no ale ... Założenie 16m kabla nie powinno jakos znaczaco wpłynac na połaczenie, jedynie sygnał siadzie o kilka db. Najlepiej jadnak bedzie jak nie bedziesz stosował zadnych złączek (czty. sztukowanie kabla) tylko wymienisz cały kabel na 16m odcinek. Chyba ze zdecydujesz sie na h-1000 to wtedy nie bedzie widac roznicy. Przykładowo jesli teraz masz 4m h155 to jego tłumienie wynosi ok 3 dB. Tłumienie 16m h155 to ok 9dB, a 16m h1000 to ok 5dB. Wybór nalezy do Ciebie.
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Wymieniam cały czyli będzie 16m kabla w jednej całości. Wielkie dzieki za wypowiedzi ;)
    uftsender
    Level 13  
    ja zestawilem dwa AP Planet WAP-1965 na antenach 19Db przy dlugosciach kabli 15m i 13m (oba H155) na odleglosci ok 125m
    chodzi to bez awaryjnie nic nie zrywa
    mysle ze jesli byly by problemy to wystarczylo by dac antene o wiekszym zysku
    jaka masz odleglosc miedzy antenami?
    MaxFm
    Level 22  
    uftsender wrote:
    na antenach 19Db przy dlugosciach kabli 15m i 13m (oba H155) na odleglosci ok 125m

Dzizys, co Ty chcesz ptaki smazyc ?? na taka odległość to na standardowych ant. powinno pojsc, a przy zastosowaniu takich kabli to max. panele 8dbi. Przykładowo, w pracy mam zestawiony link na 2 panelach biquad własnej roboty + 5m h155 przez ponad 150m park pełen drzew i mam signal quality 98% i strenght 72%. Dla scisłości, wczoraj załozyłem u klienta yage 16 dbi + 20m !!! kabla h155 (nie było innego wyjscia) i przy odległości ok 500m od sektora i małym drzewkiem da drodze, sygnał jest w granicach 60% stabilny.

pzdr
    uftsender
    Level 13  
    MaxFm wrote:

Dzizys, co Ty chcesz ptaki smazyc ??

no akurat takie anteny mialem pod reka :)
    ale w przyszlym tygodniu bazowa wymieniam na dokolna 12 dBi wiec moze czesc ptakow przezyje :D
    Luckskywalker
    Level 21  
    no ja mam na jednym punkcie antenke dookulna MAXIMUS 19dbi na profilu 50' ,wzmak 330mW i linksys WAP 54 G na alternatywnym sofcie na 5m H-1000 ,drugi punkt to jakas szczelinowa NO NAME niby 22dbi tylko ze juz na 25' no i takze podkrecony linksys przymocowany do anteny tak ze nie ma ani 1 mm przewodu.AP poprostu wkrecony w antene.Ptaszki powinny omijac szerokim łukiem :P :P :P
    marco01
    Level 11  
    wg mnie to jak masz sygnał to sikaj na reszte wazne ze Ci działa a ze masz sygnał na 2 kreski a nie na 5 to juz jak bym to olał :)
    Luckskywalker
    Level 21  
    marco01 wrote:
    wg mnie to jak masz sygnał to sikaj na reszte wazne ze Ci działa a ze masz sygnał na 2 kreski a nie na 5 to juz jak bym to olał :)
    Tylko wiesz kolego ze wraz ze spadkiem sygnalu spada transfer??
    lechoo
    Level 39  
    Z tym smażeniem ptaszków to jakaś obsesja? Przy mocy 100mW jest to niemożliwe. Dla porównania tel. GSM ma w porywach 1W, więc musiałby się nam mózg usmażyć...
    REDark
    Level 2  
    u mnie jedna osoba ma 25 meterków kabla jeszcze z czasów kiedy APC były cholernie droge i nikt się w to nie pakował i działa znaczy działało bo wymienił i skrócił kabel po tym jak go złamał i przewiercił :D

POzdro
    Grzegorzboss13
    Level 11  
    Ale tutaj duża role odgrywa karta a mi chodzi dokładnie czy na moim sprzęcie to będzie "fruwać" :D
    czuczuczumcz
    Level 2  
    Witam!! Odświerze troche temat:)
    Mam radiówke Dwl-510+ jest połaczona z antena Yagi za pomoca 15m kabla i mam taki oto problem. Sygnał/jakosc jest wysmienita, ale nie można nic wysyłać na serwery (np. wysłać poczty, napisać postów na forum, wystawić aukcji na allego), reszta chodzi bez zarzutu np. skype (w obydwie strony), sciąganie itp. Wychodzi na to, że wysyłać można, ale jednak jedne z ważniejszych rzeczy nie można zrobić. Po konsultacji z operatorem powiedział że to wina długości kabla i potrzeba krótszy kabel pod AP i lanem do komputera. Ale dlaczego tak jest?? Jakby była wina długości kabla to przecież byłyby zaniki sygnały niski trasfer i tak dalej. A tu wszystko chodzi oprócz tych niektórych rzeczy. Operator twierdzi że u niego jest wszystko dobrze. Czy rzeczywiście to problem długości kabla i inaczej nie można tego połączyć?? Bo nie mam zbytnio kasy na AP. Z góry dziekuje za pomoc.
    eP
    Level 27  
    Operator robi Cię w konia ( i naciąga w koszta ), albo sam o niczym nie ma pojęcia.

pozdr.
    uftsender
    Level 13  
    moze byc problem z AP albo u dostawcy
    pasowalo by zresetowac AP do ustawien fabrycznych i jeszcze raz ustawic
    a jak wygladaja pingi?
    gdzie dochodza i z jakimi czasami?
    i czy dnsy ci dzialaja?