Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Daewoo DWX-2880K CP-885 Uszk.Pion Tda 8358J.

Robert76 19 Aug 2006 22:16 2582 4
 • #1
  Robert76
  Level 12  
  Witam.
  Mam problem z wyżej wymienionym Tv.
  Miesiąc temu był wymieniany w nim ukł.odchylania pionowego Tda 8358J,ponieważ po wymianie zwartej diody DGP 30 w ukł. odchylania H,problem był jeszcze z korekcją EW-poduszka.
  Ciekawie jest rozwiązane to w tym Tv.że 8 nóżka Tda (pion) oznaczona na schemacie jako VoEW ma wpływ na korekcję EW.I właśnie na owej nóżce było zwarcie do masy.
  Po wymianie w/w elementów TV działal OK.
  Teraz po miesiącu działania ukł.Tda 8358J ponownie się uszkodził i ponownie 8 nóżka ma zwarcie.Dioda ocalała.
  Mam pytanie co może być przyczyną uszkadzania się tego ukł.?Słyszałem że seria Tda8... jest wadliwa i należy zastosować dodatkowe chłodzenie.
  Czy faktycznie tak jest?
 • #2
  janekpilarski
  Level 15  
  to prawda, ja zawsze dokladam spory radiator do niego
 • #3
  na kozlowce
  TVs specialist
  nie, trzeba się wziąść za korekcję i to tak konkretnie, a scalak kupić z pewnego żródła i będzie po problemie, ten scalak (TDA8358J, mocniejsza wersja TDA8350Q) przypominam to nie tylko "ramka" ale i element wykonawczy korekcji! cewka, kondki korekcji do dokładnego sprawdzenia a nawet do wymiany! pozdrawiam

  Dodano po 6 [minuty]:

  acha jeszcze jedno, zasilanie!!! dwie diody równolegle, przelutuj porządnie bo znając życie druk wygrzany, nallepiej założyć nowe diody i to o większej mocy! np. z serii RGP30...
 • #4
  LeDy
  Level 43  
  Mam nadzieję,że pod tego TDA dałeś pastę termoprzewodzącą a starą usunąłeś. W większości przypadków to ona jest winna jego uszkodzeniom.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Poprzedni post- czyżbyś sugerował ,że jednego można założyć za drugiego?-do na kozlowce.
 • #5
  na kozlowce
  TVs specialist
  nie, tylko przypominam że zasada jest ta sama, nie tylko odchylanie V ma tu znaczenie ale i korekcja!!!, a jak wynika z postu "robert76" to własnie brak regulacji korekcji a nie brak odchylania V było powodem wymiany scalaka!!! czyli jeszcze raz: sprawdzić dokładnie korekcję, bo co ma wspólnego pasta? tego to już nie rozumiem, stara, nowa? nie wożę się po klientach z całym zakładem, a jak nie mam bo zapomne wrzucić do walizki to nie płaczę tylko naprawiam, zakładam na tym co jest na radiatorze i jak dotychczas reklamacji nie mam w tym temacie, tyle że mam pewność wychodząc od klienta że korekcja jest OK.!!! pozdrawiam

  Dodano po 6 [minuty]:

  ps. a że scalak TDA8350Q jest popularniejszy, to z tąd to porównanie, nie sprawdzałem jeszcze czy jest możliwe aby jeden pracował za drugi? jak będę miał okazję to sprawdzę, może nie narobie sobie więcej szkód w jakimś tv? z aplikacji wynikają róznice, ale raczej w oznaczeniach, a nie różnicach wyprowadzeń, i zasilaniu.