Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opinie co do jakości głośników wysokotonowych STX-a i Tesli

mariuszporęba 20 Sie 2006 11:48 1515 17
  • #1 20 Sie 2006 11:48
    mariuszporęba
    Poziom 19  

Jakie są wasze opinie co do jakości głośników wysokotonowych STX-a i Tesli??
    Chodzi mi głównie o modele ARV-104-04/4 i GDWK-9-150-4-PJ. Przy ocenie weźcie pod uwagę stosunek ceny do jakości:)

0 17
  • #2 20 Sie 2006 12:25
    Armosus
    Poziom 26  

Temat nadaje sie zamkniecia...

Wystarczy poszukac!! O tych glosnikach bylo juz wiele razy... I nie pisz mi posta zaraz, ze "nic nie ma na tym forum o tych glosnikach" bo sam napisze do moda zeby ten temat skasowal.

0
  • #3 20 Sie 2006 12:47
    mariuszporęba
    Poziom 19  

zamiat pisać takie posty wystarczyło wyraźić swoją opinie. A co do STX-ów, to co post, to jest inna opinia!! I stąd moje pytanie.

0
  • #4 20 Sie 2006 13:27
    mirro1234
    Poziom 23  

Ta kopółka STXa jest beznadziejna. Wysokotonówka Tesli to już zupełnie co innego. Wiem, że tesla jest prawie dwa razy droższa od tego STXa ale warto do niej dołożyć. W końcu 30 zł za wysokotonówke to jeszcze nie tak dużó.

0
  • Pomocny post
    #6 22 Sie 2006 17:28
    Caleb_
    Poziom 33  

z opini soundwave'a jest to bardzo dobry glosnik. rowne pasmo bez rozjasnien jak w tesli. samo wykonanie niezle + w miare niski rezonans (okolice 1khz). trzeba jednak moc taki glosnik dostac, bo ze strony stxa raczej go nie dostaniesz (wyczerpane zapasy). zapraszam.
    co do 9-150 to sam sie moge wypowiedziec: fatalny glosnik. w zasadzie do niczego (30zl za arv to chyba nie takie spore pienaidze)...

0
  • #7 22 Sie 2006 17:35
    tabaluszek
    Poziom 23  

co do stx to po stłumieniu nie jest taki straszny tak to sypie piachem
    ja osobiscie stłumilem go -3dB i jest lepiej w stosunku do głosników ktore maja spl 91 w kolumnie ale i tak planuje wymiane na jakiegos tonsila

0
  • #8 22 Sie 2006 19:18
    mariuszporęba
    Poziom 19  

Jednak zdecyduję sięna Tesle. Tylko nie wiem czy ten sklep (http://www.empire.com.pl/glosnik.htm) jest godny uwagi, spotkałem się z forumowiczem, który dostał inne głośniki niż zamówił!!

0
  • #10 22 Sie 2006 20:35
    mariuszporęba
    Poziom 19  

wielkie dzięki kolego!! A Empire Audio jest godny polecenia?? właśnie jutro zamówie dwie sztuki:) brać póki gorące:)

0
  • #11 22 Sie 2006 21:46
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 22 Sie 2006 22:56
    Caleb_
    Poziom 33  

gdwk 9/80t? a nie 10/80t? barthezz: a jak sie ma sprawa mikrodynamiki? ferro ja zawsze ogranicza. masz moze pomiary tej przerobionej arvki?

0
  • #13 23 Sie 2006 00:17
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 24 Sie 2006 10:23
    kborowiec
    Poziom 18  

mariuszporęba napisał:
    Jednak zdecyduję sięna Tesle. Tylko nie wiem czy ten sklep (http://www.empire.com.pl/glosnik.htm) jest godny uwagi, spotkałem się z forumowiczem, który dostał inne głośniki niż zamówił!!

Również kupuję w Empire i raz zdarzyła mi się przesyłka nie odpowiadająca zamówieniu, ale zwrócili kasę za przesyłkę zwrotną i przesłali właściwy głośnik na własny koszt.
    Innych zastrzeżeń co do nich nie mam, a ceny są naprawdę niskie.

0
  • #15 24 Sie 2006 20:58
    mariuszporęba
    Poziom 19  

dzięki za informacje, bo czytając niektóre opinie o tym sklepie, to mi się włos jeżył na głowie:)

Swoją drogą, jeśli wg barthezza należałoby wywalić oryginalną cewkę, bo tłumik nie pomoże, to może lepiej zdecydowaćsię na STX-a. Jeden z kolegów na forum pisał, że po dodaniu tłumika na 3dB głośniczek gra dobrze. Wiem, ze nawet od Tesli nie mogę wymagać kokosów, ale jak wydać kasę to dobrze!!

Mam też stary głośnik Tonsila GDWK 9/80,czy jakoś tak:) kwadratowy z brązowawą kopułką, może lepiej kupić cewki do niego??
    podrawiam

0
  • #16 24 Sie 2006 21:37
    tabaluszek
    Poziom 23  

Lepiej kup do niego cewke za 10zł a niewydawaj 20zł na gorszy głosnik

0
  • #17 25 Sie 2006 01:06
    Caleb_
    Poziom 33  

stx zagra na pewno gorzej od tesli. co do gdwk 9/80 to dzisiaj mam dosc mieszane odczucia. jako, ze najczesciej slucham na zg60, ktore sa trojdrozne: gdn 25/40/3, gd 12/5/2, gdwk 9/80 to do dzwieku jestem bardzo przyzwyczajony i jako tako mi odpowiada. srednica moze nie najwyzszych lotow (chociaz moze to tez wynikac z akustyki pokoju) to gra przyjemnie, gora taka calkiem, calkiem, chociaz piachem czasem sypnie. Kolezanka miala zamiar wyrzucic kolumienki na 2xGDN16/15 i GDWK 9/80, wiec sie nimi zaopiekowalem. Oczywiscie pianek na basach nie ma, ale nie o tym chcaielm tu napisac. "Gora", ktora bierze na siebie 'slawny' GDWK 9/80. Glosnik oryginalny, bez zadnych przerobek wybija sie nad reszta pasma i piaszczy tak, ze po kilku minutach sluchania mialem doslownie dosc. Porazka totalna... Domyslam sie, ze wine ponosi tutaj zwrotnica - w ZG60 kopulka jest cieta gdzies w okolicach 5-6khz (na ch-ce widac ;)). W tych "nowych" domyslam sie, ze bedzie nizej (jako, ze niskosredniotonowy ma 16cm) i jest to dwudrozna konstrukcja. Nie rozbieralem co prawda jeszcze tych kolumn, ale jak to tylko uczynie dam znac. Mam wrazenie, ze po prostu ta kopulka "lubi" byc wysoko cieta i w wiekszosci dwudroznych konstrukcjach sie nie sprawdzi...

0
  Szukaj w 5mln produktów