Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Indesit D41. Zatrzymuje wodę i dwie ostatnie diody mrugają.

power 22 Aug 2006 21:23 7067 6
 • #1
  power
  Level 16  
  Siema.
  Zmywarka j.w. Na każdym programie idzie w porządku, ale przy końcówce zadania, zamiast wypóścić wode i zasygnalizować ostatnią migającą diodą o skończonym procesie, trzyma wode i mrugają dwie ostatnie diody. Wyłączenie i ponowne włączenie powoduje uruchomienie programu od nowa i poprawne zakończenie programu. Wyłączenie i włączenie na włączniku power nie powodowało resetu programu przed usterką, nawet jak zmywarka zakończyła zadanie. Teraz ta czynność działa do póki nie zaczną mrugać dwie ostatnie diody (czyli po 3 zadaniu). Zmywarka pierze, zmywa, podgrzewa i suszy, tylko ta woda zostaje na koniec i diody mrugające. Zaczęcie nowego programu (któregokolwiek) zaczyna się że pompa piorąca idzie ale wody nie słychać pomimo że jest, po chwili następuje mycie naczyń tą samą wodą która nie została spuszczona po ostatnim zadaniu. Poprawnie powinna załączyć się pompa wylewająca (bez względu na to czy woda jest czy nie). Reszta czynności jest w porządku. Słychać jak wylewa i pobiera (zmiana wody). Pomopa piorąca rusza w chwili włączenia zmywarki, nawet jak gałka programatora jest na "reset".

  Grzałka sprawna, hydrostat - sprawdzony, pompy - działają, elektrozawór - sprawny.

  Wcześniej był taki objaw (koniec suszenia). Wystarczyło wyłączyć ją, otworzyć drzwi na 2min po czym zamknąć, włączyć a zmywarka spuszczała wode i sygnalizowała zakończenie pracy mrógającą ostatnią (4-tą) diodą. Aktualnie taki zabieg kończy się resetem programu.


  Proszę o jakieś podpowiedzi, co mogło się stać, może jakiś czujnik ? Ewentualnie proszę koszt naprawy :(

  Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
 • #3
  power
  Level 16  
  Ten post w twoim linku nie pomógł. Zmywarke mam ponad 2lata , wodę wylewa i pobiera w połowie prania (nie pamiętam po jakiej czynności, ale jest to wymiana na świeżą). Więc pompa działa i nie jest nic przytkane. Problem dotyczy dlaczego na koniec nie wylewa wody, a po włączeniu nowego programu włącza się pompa piorąca zamiast wylewającej wode. Po włączeniu zmtywarty z nowym zadaniem, pompa myjąca włącza się, ale nie słychać wody. Wygląda to torchę na błędne włączenie pompy. Elektrozawór przełącza kierunek wody na pompe wylewową ale włącza się pompa myjąca. Czy to może być wina programatora ?? czy jakiś czujnik o którym nie wiem zakłuca prace ?

  Teraz nie jestem pewnien czy migają dwie pierwsze, czy dwie ostatnie diody, ale dzisiaj jeszcze napisze bo zapakowałem do zmywary i myje :)
 • #4
  power
  Level 16  
  Czyżby nikt nie wiedział co może dolegać mojej zmywarce?!, a może chodzi o naprawę tylko przez serwis...

  Po zakończonym zadaniu, zazwyczaj migają dwie pierwsze kontrolki. Tylko czasami zdarzy się prawidłowe zakończenie.

  ...a teraz konkrety. Skoro nikt mi nie może, albo.... pomóc, to chociaż może jakieś namiary na schemacik elektryczny, albo mechaniczny (przepływ wody) tej zmywarki.

  Podejrzewam programator. Czy ktoś może określić cenę usługi, albo gdzie i za ile można taki programator zdobyć?

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #5
  eeban
  Home appliances specialist
  wyczyść układ hydrostatu >>>>> + skróć wężyk o 2 cm
 • #6
  power
  Level 16  
  Hydrostat działa poprawnie (sprawdzałem miernikiem). Co da skrócenie wężyka ? Hydrostat ma dwie śróbki do regulacji styków.

  Muszę coś z tym zrobić bo żal mi pompy piorącej która idzie po zakończeniu programu do puki nie wyłącze zmywarki, a zazwyczaj pakuje do niej na noc i wyłączam rano. Pranie trwa około 2-3godzin a później pompa idzie sobie przez jakieś 5-6 godzin cały czas (chyba że się przebudze) :/


  Pozdrawiam.


  PS.
  Odkryłem że pompa piorąca idzie na pełnych obrotach kiedy pierze, natomiast kiedy dobiera wode, albo wymienia, lub po zakończeniu zadania idzie wolniej. Na tyle wolno że nie pompuje wody, ale słychać ją i widać po wiatraku umieszczonym w niej. Skąd bierze niższe napięcie ?
 • #7
  eeban
  Home appliances specialist
  wiec wymień kondensator rozruchowy