Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 19 nie działa obrotomierz

24 Aug 2006 16:31 3734 7
  • Level 13  
    Nie dziala mi obrotomierz, zaskakuje tylko czasami co moze byc przyczyną? drug mankament gdy odpalam auto silnik jest na wysokich obrotach przez kilka sekund 5-6 (wczesniej mialem opla i tak nei bylo stad moje watpilowci) czy to prawidlowe dzialanie?
    renault 19 1,8 benzyna 95r sedan
    pozdrawiam
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Cześć! mogę tylko zasugerwać, że co do obrotów przyczynia się kilka składników. Przepływomierz,niedrożny filtr powietrza,lub błębny odczyt sondy.Pomogę duzo więcej, ale twój opis jest za mało szczegółowy.A jeśli chodzi o obrotomierz to trzeba sprawdzić czy to jego zasilanie,czy czytnik impulsowy który pobiera informację z cewki wysokiego napięcia.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Temat dziwnych obrotów jest/był wałkowany dziesiątki razy tutaj. Radzę zajrzeć i poczytać.
    U mnie po odpaleniu od razu spada do 1200 na zimnym, a do 750 na ciepłym silniku.

Pozdrawiam
    Szęśliwy użytkownik takiej samej bryki :D
  • Level 13  
    Juz nie chodzi mi o same wysokei obroty ale problem w tym ze czesciej wogole nie dziala niz dziala.. czasami zaskakuje w niespodziewanych momentach na troche :) zaczynam od wymiany filtru powietrza bo i tak trzeba bylo go wymienic zobacze czy cos da ale jakby co to prosze o jakies wskazowki i dzieki za wszystkie odpowiedzi :)
  • Level 11  
    powinienes przeczyscic cewke i wymienic kable wysokiego napiecia to narazie wszystko jak nie zmieni sie reakcja to napisz powinno wszystko byc ok...
  • Level 12  
    co do obrotomierza, to miałem ostatnio identyczny przypadek w 19. problemem okazały się zimne luty na płytce obrotomierza. może masz to samo. pozdrawiam!
  • Level 2  
    Mam taki problem z R19 że jeśli silnik łapie temperature wyższą potrafi załapać wyższe obroty i tak dzieje się na gazie jak i benzynie, po diagnozie i podłączeniu komutera została wykryta usterka sondy lambda od mieszanki lecz następnego dnia problem powtórzył się po raz kolejny, jaka to może być przyczyna ?? Bo już sam nie wiem gdzie mam szukać