Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIC16F877A jak zaprogramować ?

Miotek 28 Aug 2006 11:43 4787 7
 • #1
  Miotek
  Level 12  
  Witam
  Miałbym pytanie jak zaprogramować tego pic-a 16F877A , mam programator JDM i program IC-Prog ver 1.05D , czy ktoś wie jakie opcje trzeba ustawić w programie żeby nie skopać scalaka. Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi.
  Pzdr

  Dodano po 33 [minuty]:

  zamieszaczam schemat programatora jaki posiadam
 • #2
  milik
  Level 23  
  Witam

  PIC16F877A programuje się tak jak inne PICe. Też kiedyś poskładałem JDMa (innego niż Ty) i też nie działał z tym uC a z innymi tak. Ja już osobiście straciłem zaufanie do wszelkiej maści JDMow gdzie nie ma zewnętrznego zasilania. Pod odnośnikiem kryje się programator, który ja zmontowałem. Jest też tam odnośnik, do JDMa na MAX232 i zewnętrznym zasilaniem. Sprawdź jeszcze w tym Twoim czy napięcie zasilania Edd wynosi 5V i czy programowania Vpp wynosi od 12V do 13V.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic547344.html
 • #3
  zerpo
  Level 22  
  Witam.
  Ja znalazłem prosty i funkcjonalny programator. Wymaga zew. zasialania (5 i 12), ale programuje prawie wszystkie PIC, 877A nim programowalem, więc na pewno działa.
  Oto stronka http://www.coolcircuit.com/project/picprog/, użyj tego schematu i programu WinPic800 (jest tam link i opis konfiguracji).
  Polecam :)
 • #4
  Miotek
  Level 12  
  Witam !
  Serdecznie dziękuje za odpowiedź , może rzeczywiście nie ma sensu używać czegoś co nie ma zewnętrznego napięcia zasilania ,bo może nie zadziałać , spróbuję zrobić inny , te które mi podaliście , dla mnie będzie to nowe doświadczenie.
  Pozdrawiam serdecznie
 • #5
  sp4msu
  Level 20  
  Witam .
  Panowie , ale Miotek ma juz programator o którym to pisze , a wy mu na siłę chcecie "dać " Inny , hi .
  Co sie tyczy zaprogramowania to musisz wiedzieć jakiego rezonatora używasz . Na początek ustaw tak jak to na zdięciu . Jeśli nie ma tam kwarcu to ustawisz odpowiedni co innego , powiedzmy RC . Ja programuje ma Willemie jaki i na JDM-e zasilanym po RS .
  Pozdrawiam .
 • #6
  Miotek
  Level 12  
  Witam !
  Serdeczne dzięki sp4msu , spróbuje tak zrobić z tymi ustawieniami na ic-progu.
  Pozdrawiam serdecznie
 • #7
  elektryk
  Level 42  
  sp4msu wrote:
  Witam .
  Co sie tyczy zaprogramowania to musisz wiedzieć jakiego rezonatora używasz . Na początek ustaw tak jak to na zdięciu . Jeśli nie ma tam kwarcu to ustawisz odpowiedni co innego , powiedzmy RC.
  Ustawienie kwarcu jest istotne wyłącznie dla docelowego układu w jakim ma procesor działać. Do samego programowania i wszystkich operacji odczytu/zapisu jest to nieważne (inaczej jest w procesorach ATMELa).
 • #8
  User removed account
  User removed account