Mam taki maly problem.
Bobie sterownik DMX 512 do weza swietlenego RGB.
Calosc mam juz zrobiona wraz z programen do atmelka, ktory steruje poprzez PWM jasnoscia swiecenia.
Waz swietlny ktory posiadam ( http://flash-butrym.pl/sklep/product_info.php?cPath=1_362&products_id=4757)
jest sterowany napieciem stalym i to juz tez mam rozwiazane ale problem polega na zasilaniu samego weza.
Producent zaleca 230 V DC. wiec proste rozwiazanie typu z gdziazdka sieciowego 230 V AC mostek i pojemnosc nie zdaje egzaminu, mam kolo 275 V DC po podlaczeniu weza. Troche za duzo. Ma ktos moze jakies pomysly na zrobienie zasilacza 230 V lub 250 V DC stabilizowanego.
Szykalem juz scanolego stabilizarota wysokiego napiecia i znalazlem tylko do 125 V DC. Wszelkie sugestie mile widziane.
I jeszcze tylko jedno trzeba pamietac ze uklad ma obciazenia pojemnosciowe, i chyba najlepszym rozwiazaniem bylo by zastosowac jakiesgos mosfeta.
Calosc nie powinna przektaczac kolo 300 do 400 mA DC.
PS. Calkiem ciekawe dlaczego chinczycy nie zrobili tekiego sterownika sami?
Bobie sterownik DMX 512 do weza swietlenego RGB.
Calosc mam juz zrobiona wraz z programen do atmelka, ktory steruje poprzez PWM jasnoscia swiecenia.
Waz swietlny ktory posiadam ( http://flash-butrym.pl/sklep/product_info.php?cPath=1_362&products_id=4757)
jest sterowany napieciem stalym i to juz tez mam rozwiazane ale problem polega na zasilaniu samego weza.
Producent zaleca 230 V DC. wiec proste rozwiazanie typu z gdziazdka sieciowego 230 V AC mostek i pojemnosc nie zdaje egzaminu, mam kolo 275 V DC po podlaczeniu weza. Troche za duzo. Ma ktos moze jakies pomysly na zrobienie zasilacza 230 V lub 250 V DC stabilizowanego.
Szykalem juz scanolego stabilizarota wysokiego napiecia i znalazlem tylko do 125 V DC. Wszelkie sugestie mile widziane.
I jeszcze tylko jedno trzeba pamietac ze uklad ma obciazenia pojemnosciowe, i chyba najlepszym rozwiazaniem bylo by zastosowac jakiesgos mosfeta.
Calosc nie powinna przektaczac kolo 300 do 400 mA DC.
PS. Calkiem ciekawe dlaczego chinczycy nie zrobili tekiego sterownika sami?