logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Potrzebne sterowniki do 3Com EtherLink III PCI 3C590

djskate8 31 Sie 2006 18:05 11187 11
REKLAMA
  • #1 2973829
    djskate8
    Poziom 19  
    Posty: 407
    Pomógł: 28
    Ocena: 43
    Jak w temacie. Chyba kiepsko szukam na google bo nic nie znalazłem:/


    Moderowany przez LEM:

    Przeniesione z Sieć Internet, Sieci LAN WLAN

  • REKLAMA
  • #3 2981836
    djskate8
    Poziom 19  
    Posty: 407
    Pomógł: 28
    Ocena: 43
    nieaktywny link:/
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #6 3563030
    djskate8
    Poziom 19  
    Posty: 407
    Pomógł: 28
    Ocena: 43
    A dla Xp coś macie??
  • #7 3778936
    -mich-
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    witam
    ale jest problem te sterowniki nie pasują do wisty
    moze ktos zna
    sterowniki do wisty 3 com Etherlink XL
    z góry dziękuę
  • #9 3778966
    -mich-
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    dziękuję sprawdzę czy do wisty pasują

    Dodano po 1 [minuty]:

    kolego moze mi podpowiesz cos niecos nie znam angielskiego
  • #10 3778981
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 584
    Proszę bardzo:

    Sterowniki kart 3COM nie znajdują się w Windows Vista. Aktualizacja systemu zapewniła aktualizację dla mojej karty 3c905c-tx. Szczęśliwie miałem inną kartę sieciową (Marvell), którą Vista obsługuje. Po aktualizacji Windows mogłem stwierdzić, że potrzebne pliki to:
    <\Windows\INF\oem3.inf> i <\Windows\System32\Drivers\el90xBC5.sys>
    dla mojej karty EtherLink XL 10/100 PCI For Complete PC Management NIC (3C905C-TX). Przekopiuj te dwa pliki do jednego folderu, i następnym razem gdy będziesz instalował od początku Vistę, wskaż Windowsowi, aby w tym właśnie katalogu szukał właściwych sterowników.
    UWAGA: Wysaje mi się że oem3.inf jest różne dla każdej instalacji Windows, tak więc, jeżeli plik okaże się nieprawidłowy, to poszukaj w folderze \INF\ wszystkich plików *.ini zawierających znaki "el90x".
  • #11 3778992
    -mich-
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    dziękuje moze mi się uda zainstalowac te sterowniki
  • #12 3781869
    -mich-
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    szkoda za prosty jestem

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwano sterowników do karty sieciowej 3Com EtherLink III PCI 3C590. Pierwsze podane linki do sterowników były nieaktywne lub dotyczyły systemu Windows 2000. Znaleziono oficjalną stronę 3Com z informacjami o modelu 3C590-TPO oraz sterowniki dla Windows 2000 na stronie opendrivers.com. Pojawiło się pytanie o sterowniki do Windows XP, jednak nie udzielono bezpośredniej odpowiedzi. W dyskusji poruszono także problem braku sterowników do Windows Vista dla kart 3Com, w tym modelu EtherLink XL (3C905C-TX). Zaproponowano rozwiązanie polegające na wykorzystaniu plików oem3.inf i el90xBC5.sys z folderów systemowych Windows Vista po aktualizacji, które mogą umożliwić instalację sterowników dla tej karty. Zwrócono uwagę, że plik oem3.inf może się różnić w zależności od instalacji systemu, co wymaga dodatkowego poszukiwania odpowiednich plików *.ini zawierających "el90x". Wskazano również, że Vista nie posiada natywnych sterowników dla 3Com EtherLink III, co komplikuje instalację.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA