Witam Panowie.
Uderzam tu do Was po prosbie, bo mam nadzieje, ze znajda sie tu ludzie ktorzy wiedza jak to ugryzc.Ja nie mam pojecia. O co mi chodzi:
-chce miec mozliwosc testowania komputerkow/laptopow na ktorych nie ma zadnego systemu operacyjnego i nie maja zadnego napedu, ani fdd, ani cd, nie bootuja po usb. Jedynie po sieci mozna cos do nich zaladowac...i teraz pytanie-jak postawic jakis madry serwer zeby taki podpiety do niego komputerek bootujac pobral jakis mini-systemik i program do sprawdzania konfiguracji, jakichs tam podzespolow, dysku..ja konkretnie najczesciej korzystam z MHDD do dyskow i z PCCheck lub Troubleshooter-a ze znanego Hirens CD.Chyba jest to do zrobienia?A moze jest mozliwosc tak to ustawic zeby lapik/kompik po prostu zbootowal tak jak by mial owego HIRENS CD w napedzie?
Jesli ktos z Was bawil sie juz takimi rzeczami-prosze o wsparcie bo zielony jestem niesamowicie. Dodam, ze dla mnie latwiej by bylo postawic taki serwerek na win xp krorego uzywam w pracy niz stawiac dodatkowa maszynke na linuksie...
Dzieki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam.Arek
Uderzam tu do Was po prosbie, bo mam nadzieje, ze znajda sie tu ludzie ktorzy wiedza jak to ugryzc.Ja nie mam pojecia. O co mi chodzi:
-chce miec mozliwosc testowania komputerkow/laptopow na ktorych nie ma zadnego systemu operacyjnego i nie maja zadnego napedu, ani fdd, ani cd, nie bootuja po usb. Jedynie po sieci mozna cos do nich zaladowac...i teraz pytanie-jak postawic jakis madry serwer zeby taki podpiety do niego komputerek bootujac pobral jakis mini-systemik i program do sprawdzania konfiguracji, jakichs tam podzespolow, dysku..ja konkretnie najczesciej korzystam z MHDD do dyskow i z PCCheck lub Troubleshooter-a ze znanego Hirens CD.Chyba jest to do zrobienia?A moze jest mozliwosc tak to ustawic zeby lapik/kompik po prostu zbootowal tak jak by mial owego HIRENS CD w napedzie?
Jesli ktos z Was bawil sie juz takimi rzeczami-prosze o wsparcie bo zielony jestem niesamowicie. Dodam, ze dla mnie latwiej by bylo postawic taki serwerek na win xp krorego uzywam w pracy niz stawiac dodatkowa maszynke na linuksie...
Dzieki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam.Arek