Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak działa DynDNS - no-ip.pl - do radia internetowego

radekM3 02 Wrz 2006 20:52 2045 10
  • #1 02 Wrz 2006 20:52
    radekM3
    Poziom 9  

powiem o co chodzi prowadze radio i potrezbuje stale ip na neostrade 512 zainstalowalem wszystko ze strona www.no-ip.pl i pokazuje wszystko oki
    tylko wytlumaczcie mi co dalej czy jak wylacze kompa to mam te samo IP nieche tracic sluchaczy ? prosze o pomoc

0 10
  • #2 02 Wrz 2006 21:02
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Będziesz miał stałą nazwę np. moje_radio.no-ip.com, IP będzie się zmieniać.
    Słuchacze mają używać nazwy - nie będzie problemu z połączeniem.

0
  • #3 02 Wrz 2006 21:07
    Remeknapr
    Poziom 33  

Na neostradzie masz dynamiczne przydzielane IP. Sprawę załatwia za Ciebie DNS w serwisie www.no-ip.pl,, z którego usług jak sie domyślam korzystasz. Inni użytkownicy internetu widzą Cię pod stałym adresem IP serwera, który przekierowuje połączenia na Twoje dynamiczne IP. Musi je oczywiście kontrolować. Jeśli wszystko masz dobrze skonfigurowane, nie powinno być problemu.

Remeknapr

0
  • #4 02 Wrz 2006 21:09
    dwurazowy
    Poziom 21  

Nie będziesz miał tego samego IP. Jedyne co uzyskałeś instalując wszystko (zakładam, że prawidłowo) zgodnie z w/w stroną, to identyfikację Twojego IP z nazwą, którą tam podałeś przy rejestracji konta. Po włączeniu komputera program, który zainstalowałeś na komputerze lub usługa, którą skonfigurowałeś w router'ze połączy się ze w/w stroną i poda Twój aktualny numer IP. Tak więc będziesz zawsze "odnajdywalny" po nazwie jaką zarejestrowałeś w no-ip.

0
  • #5 02 Wrz 2006 21:16
    radekM3
    Poziom 9  

tyo ja mam na stronie on-ip.pl link dodac do strony radia czy jak mysle ze to z ta nazwa jest najleprze tylko mozesz mi to troszke glebiej wyjasnic

0
  • #6 02 Wrz 2006 21:27
    dwurazowy
    Poziom 21  

A co już zrobiłeś?

0
  • #7 02 Wrz 2006 21:42
    radekM3
    Poziom 9  

mam wszystko podlaczone program pokazuje OK
    tylko niewiem co dalej :cry:

Dodano po 5 [minuty]:

jak ktos wie co zrobic to prosze pod nr gg 3896767 prosze o pomoc

0
  • #8 02 Wrz 2006 21:46
    dwurazowy
    Poziom 21  

1. Załóż konto na no-ip.pl;
    2. Wybierz nazwę, pod którą będzie identyfikowane Twoje radio;
    3. Ściągnij program, który będzie komunikował się ze stroną no-ip.pl aktualizując zmiany IP;
    4. zainstaluj ten program na swoim serwerze radiowym;
    5. ciesz się radiem.

0
  • #9 02 Wrz 2006 21:50
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Jak chcesz mieć stałe wirtualne ip to użyj (i twoi słuchacze też) programu HAMACHI

0
  • #10 02 Wrz 2006 22:02
    radekM3
    Poziom 9  

ale jak polaczyc te2 strony ze soba zeby jedna z truga chodzily tego niewiem :( moze ktos mi to dokladnie wyjasnic od momentu gdy mam juz wszystko oki po podlaczane ??

0
  • #11 06 Wrz 2006 01:06
    wyrzu
    Poziom 13  

Witam!
    Usługa z której będziesz korzystał to DDNS (Dynamic-DNS). Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie w serwisie świadczącym takie usługi (juz to zrobiłeś). Pobierz także klienta usługi z działu Download serwera no-ip.pl i skonfiguruj.

A teraz jak to działa? Klient na Twoim komputerze sprawdza Twój publiczny, zmienny adres IP i wysyła go do serwera usługodawcy. Dzięki temu twoja domena np:moje_radio.no-ip.pl jest zawsze powiązana z Twoim obecnym adresem IP. Wyłączenie i ponowne włączenie komputera spowoduje, że zainstalowany program kliencki obsługujący DDNS sprawdza nowoprzydzielony IP i znów wysyła go do serwera no-ip.pl.
    Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie to niczym nie musisz się martwić: Twoi słuchacze poprostu będą używać domeny *.no-ip.pl, która zawsze będzie powiązana z Twoim obecnym adresem IP.

A propos: Program HAMACHI służy do tworzenia VPN'ów i nie wiele ma wspólnego z DDNS.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, Piotrek

0
  Szukaj w 5mln produktów