Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eksplorer nie widzi pendrive

Swamp 03 Wrz 2006 12:59 3828 8
  • #1 03 Wrz 2006 12:59
    Swamp
    Poziom 10  

Cześć

Mam dosc dziwny problem ,a mianowicie windows explorer nie widzi mi pendrive po podlaczeniu, w menadzerze urządzen pendrive jest, dostep do niego mam poprzez inne menadzery plików np total commander.
    Po podłaczeniu system go wykrywa (nawet pojawia sie ikonka Bezpiecznego odłaczanie w trayu). W Menadzerze dysków rowniez jest widoczny - widnieje jako zwykly dysk wymienny.Windows widzi go rownierz jako multimedialne urzadzenie przenosne.

Sprawdzilem czy mam właczone uslugi systemowe (magazyn wymienny, menadzer dysków logicznych, Plug and Play) ale jednak mam, przepiołem pendrive na inny port usb, bez rezultatu...

Bawilem sie ostatnio dwoma programami :

- trucryptem - ale nie szyfrowalem pendrive tylko tworzylem zwykla partycje w pliku. Zamontowalem go jednak jako wolumin G - o tej samej nazwie jako dotychczas pendrive wykryty jako dysk wymienny.

- usb lock ap - tu chyba jest przyczyna, program blokujacy dostep do dyskow wymienych i optycznych - program jednak odinstalowalem zgodnie z instrukcjami - uprzednio wylaczajac wszytkie zabezpieczenia.
    Wyczytalem, iz program nie tylko blokuje dostep do wymiennych, optycznych itp ale rowniez je ukrywa! Czyli tu lezy chyba pies pogrzebany.

Bym byl wdzieczny za kazda wskazówke. Znając zycie bedzie trzeba grzebac w rejestrze albo jak sie wkurze to format - chcialem zrobic sobie obraz partycji a tu taki wałek ;/

Pozdrawiam

0 8
  • #3 03 Wrz 2006 13:29
    Swamp
    Poziom 10  

Niestety to nie to, nie mam tam zadnego wpisu wskazujacego na ukrycie dyskow w ten sposób.

0
  • #4 03 Wrz 2006 13:39
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy tylko explorer nie widzi dysku, czy inne menedżery plików (Total Commander np.) też ? Spróbuj odnaleźć w rejestrze klucz "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR" i wartośc "Start" ustawić na 3.

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #5 03 Wrz 2006 14:35
    Swamp
    Poziom 10  

Wartosc Start jest juz na 3 :(

Tak tylko Eksplorer nie widzi tego.Total Commander widzi ladnie, z reszta kazdy program widzi ten pendrive jako dysk wymienny tylko nie windowsowy eksplorer.

0
  • #6 03 Wrz 2006 15:33
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Więc tak, sprawdź jeszcze ten sposób: http://support.microsoft.com/kb/q231289/

Konsolę mmc, jeśli dobrze pamiętam można włączyć przez Start->uruchom->mmc.

Wiem że to trochę bezcelowe pisać o tym samym drugi raz, ale czy na pewno w kluczach "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" i "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" nie ma wartości NoDrives ?

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #7 03 Wrz 2006 16:03
    Swamp
    Poziom 10  

wartosci Nodrive=0, załaczam zrzut ekranu.

Chyba to nie ma sensu. Poszukalem tez troche w google ale bez zadnego rezulatatu ,sporo ludzi milo juz takie problemy. Szybciej chyba rozwiaze ten problem formatujac pc

zauwazylem cos jeszcze:

jesli zostawie pendrive w porcie usb i zrestartuje to windows eksplorer widzi go.Czyli jelsi przy botowaniu systemu bedzie pendrive w porcie to explorer go widzi.

0
  • #8 03 Wrz 2006 17:02
    dwurazowy
    Poziom 21  

Chyba musisz zmienić literę dysku dla pendrive'u. Wejdź w: Start -> Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami. Tam znajdź swój pendrive, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zmień litere dysku i ścieżki .... Wybierz wolną literę dla pendrive'a i ciesz się jak inni.

0
  • #9 03 Wrz 2006 19:40
    Swamp
    Poziom 10  

dwurazowy prubowalem i tego na samym początku.

Poszukalem w google i znalazlem troche wskazowek - niedawno isntalowalem tez deamon tools i podczas instalacji wystapil jakis blad zwiazany z tym usb lock ap...teraz wyczytalem w google iz wlasnie deamon moze powodowac jakies zaklucenia tego typu,ale juz nie drazylem tego, szukajac odpowiedzi zmarnowalem 3 godziny, zrobilem format i instalke programow - 1 godzina,

Mam teraz nauczke ! nie instalowac programow takich jak usb lock ap-czyli progamow w ciemno...

Ale dziekuje chlopaki za pomoc, w szczegolnosci krzychoocpp

Pozdrawiam :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo