Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka internetowa = bezprzewodowa ?

Rychuu 03 Sep 2006 15:30 7730 7
    Rychuu
    Level 21  
    Wiem wiem ze temat był już poruszany i w ogóle ale znalazłem tam tylko informacje o tym żeby kupić sobie na allegro kamerkę bezprzewodowa za 110zl :] Ale przecież te kamerki które są na usb maja 4 kable nie ? dwa prądowe i dwa od danych nie? Czyli jakby podłączyć kamerkę na baterie i teraz moje pytanko czy idzie zrobić jakoś nadajnik i odbiornik żeby te dane z kamerki nie szły kablem do portu usb a żeby przechodziły najpierw przez nadajnik a on by podawał dane do odbiornika i dalej do portu usb. Czy jest to możliwe ?

Moderated By MirekCz:

Przeniesione z Robotyka amatorska hobby

oj
    Level 42  
    Nie zrobisz odbiornika ani nadajnika, te dane trzeba przesyłać cyfrowo a to nie takie proste
    Rychuu
    Level 21  
    No to jeszcze jedno pytanko czy jakby skąbinować jakąś myszkę bezprzewodowa i ja rozebrać i podłączyć pod to kamerkę ? ;p

Aha i czemu cyfrowo inaczej nie da rady? dlaczego ?;/
    oj
    Level 42  
    Cyfrowo bo interfejs USB przesyła w takiej postaci dane z/do komputera.

Myszka ma stanowczo za wolny nadajnik/odbiornik po przesyłu obrazu, poza tym trzeba napisać własny sterownik pod kamere
    Rychuu
    Level 21  
    Hmm a czy wogole mozna gdzies dostac jakas kamerke bezprzewodowa za mniej niz 50 zl ? Bo na allegro sa same po 100+zl ;/ Bo juz nie mam pomyslow na to ... A czy jakbym dal np 5-10 metrowy kabel (zwykly np od glosnikow) i podlaczyl bym pod ten kabel kamerke i do kabla usb to by to chodzilo ? czy musze byc przedluzki usb ? A wlasciwie to jak dlugi kabel moze byc w przypadku kamer internetowych ??

EDIT:
    A dało by rade zrobić odbiornik i nadajnik na porcie LPT ?? Czy tam też jest cyfrowo ?

pozdro
    oj
    Level 42  
    Nie od głośnków tylko kabel USB 5m. Maksymalna długość ? - różnie z tym bywa

Kamera bezprz. poniżej 100zł to przeważnie(zawsze) więcej problemów, głównie jakość przetwornika, obiektywu nadajnika/odbiornika.

Poza tym takiej kamery nie da się podłączyc pod USB, pobiero poprzez karte Video przechwytującą lub karte graficzną z wejściem Video

Lpt, nie
    Rychuu
    Level 21  
    Z podłączeniem to nie było by problemów bo nie mam byle czego pod obudowa ;p No ale jak nie idzie nic juz zrobić z tym to chyba czeka mnie szukać jakiś okazji cenowych lub poczekać aż to troche stanieje ;d

Ok dzieki za pomoc i pozdro.
    tofiel
    Level 12  
    Tak się przyglądam dyskusji i mam "być może" rozwiązanie. A gdyby tak zakombinować z nadajnikami bluetooth jeden w komputerze drugi w kamerce usb plus zasilanie. Niektóre nadajniki bluetooth mają zasięg do 100m więc jak będzie w pokoju dziecka za ścianą też da sobie rade. nie jestem tylko pewien czy takie podłączenie kamera-nadajnik wypali, bo komputer rozpoznaje jednak urządzenia podłączone przez nadajnik BT jako BT a nie USB i kamera może nie rozpoznawać tego co nadajnik do niej "mówi"