Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka do robota . Kamera internetowa

karolber 04 Jun 2006 17:10 4187 7
 • #1
  karolber
  Level 2  
  Mam pewne pytanko mam autko zdalnie sterowane (dosyć spore) i mamy konkurs w gimnazjum na robota 2006 r . Wszystkie plany mam tylko nie wiem jak zrobić kamerkę internetową z wyjściem na usb na kamerkę bezprzewodową. Bardzo bym prosił o pomoc bo prace konkursowe trzeba oddawać do 23 Czerwca . Robot jest zrobiony tylko ta nieszczęsna kamerka. Błagam o POMOC !!!!!
 • Helpful post
  #2
  McRancor
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie przerobisz takiej kamerki na bezprzewodową. Kup kamere bezprzewodową do monitoringu, jej odbiornik podłączysz pod telewizor.
 • #3
  karolber
  Level 2  
  A kamera Mini DV Cyfrówka da się takie coś zrobić że robot jedzie a kamera przekazuje obraz na TV jakieś urządzenie i ile takie coś będzie kosztować z tym monitoringiem zależy mi na cenie .
 • Helpful post
  #4
  McRancor
  VIP Meritorious for electroda.pl
  wpisz na allegro kamera bezprzewodowa, koszt ~150zł a cyfrówki szkoda pakować na taki sprzęt
 • #5
  damianipp
  Level 10  
  Ja także szukałem takiej kamerki można kupić taką radiówke juz za 120zl, syganał idzie drogą radiową i audio i wizualizacja. Jakoś niestety nie powala na kolana. Myslę zę to te same chipy co w telefonach.
 • #6
  daniel93
  Level 29  
  Oj nie te same.
  Komurki fdziałają w systemie GSM przez i przesyłają sygnał do BTSów i tą drogą leci sygnał.
  Chipy z komurek sa za wolne do transmisji obrazu dlatego nie mogą być te same !!!!
 • #7
  McRancor
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Danielu, mieszasz technologie i to równo, przetworniki są inne, wykonane może w podobnej technologii, ale działają inaczej.

  W komórkach stosowane są scalone przetworniki CMOS, które posiadają zintegrowane procesory obrabiające sygnał (DSP) i posiadają wyjścia cyfrowe. Przetworniki w kamerach (z rególy CCD, ale CMOS też się zdażają) nie mają procesorów obrabiających próbkowany cyfrowy strumień danych. tylko analogowe wyjścia z prztwornika wpadają na moduł w.cz i lecą w eter, elektronika jedynie dodaje prawidłowe poziomy pomiędzy liniami i ramkami, tworząc sygnał composite. Także rozdzielczość jest inna. W sumie niewiele wspólnego mają same "czipy"

  Jak jakość nie powala na kolana, zainwestuj więcej kasy, jakość się poprawia - niestety tanio i dobrze jak zwykle oznacza kompromisy
 • #8
  lord_blaha
  Level 33  
  taka mała bezprzewodówka powinna byc w sam raz do tego projektu. Sam kupiłem taką za 100zł kilka dni temu na "hłamllegro" :D . Mała, działa na baterie, a poza tym to konkurs w gimnazjum i podejrzewam, że organizatorzy nie przewiduja, że uczniowskie budżety są na tyle duże, żeby cyfraka tam umieszczać. Jak robot jest zrobiony to najmniejsza, najtańsza i najlepsza będzie właśnie bezprzewodówka.