Po włączeniu monitora po pewnym czasie teraz już krótkim, z lewej strony zwęża się skokowa obraz o ok 3mm. Jak się go puknie to chwile jest dobrze, ale jak już pracuje dłuższy czas to pukanie nie pomaga. Początkowe objawy były takie że obraz tak impulsowo się zwężał. Czasami też występuje usterka taka że monitor włącza się dopiero po minucie i jest tak: Trr trrr ksz sz (w tym czasie pojawia się pionowa zielona linia) bum ( teraz monitor zapala się jak stroboskop) i już działa. Może ktoś wie co mu?