Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] pilnie aparature pomiarowa Megger MFT1502 NOWĄ!!

krzysiekzz 03 Sep 2006 23:58 2938 4
IGE-XAO
 • #1
  krzysiekzz
  Level 1  
  MEGGER MFT1502 APARATURA POMIAROWA! NOWA z GWARANCJĄ i PAPIERAMI.
  inne info o sprzecie: naklejka na LCD i nasadami na aparaturze pomiarowej wraz z: [pięknym pokrowcem i torba oraz paskiem do noszenia na szyi] nigdy nie używany!!!!!!, sprawny w 101% bo pare razy włączony dla sprawdzenia! STAN WIZUALNY i TECHNICZNY CELUJĄCY! SUPER CENA... w porównaniu do cen w Anglii czy gdzie kolwiek na świecie za to cudo!

  kontakt : tel: 511 388 155
  email: noxee(malpa)op.pl
  gg: 1462229
  MARCIN Wąsowicz


  CENA: 2300PLN i do negocjacji!!!!!!!!!!!!!! wysyłam tylko w POLSCE, MOJE fotografie tego urządzenia wysyłam zainteresowanym na EMAILA!
  FORMA PRZESYŁKI TYLKO KURIEREM, dalsza forma transakcji do negocjacji.

  rozumiem, że to nie allegro, ale ludzie (tutaj) znają się na rzeczy!!

  o to linki firm w UK, które oferuja ten sprzet z cenami dla porównania w przeliczeniu na PLN gdzie 1Funt stoi mniej wiecej 5.90PLN :
  http://www.pat-training.co.uk/megger_mft_1502.htm
  http://www.pat-services.co.uk/default.asp?prodidsingle=223

  ZOBACZCIE SAMI!! i sprawdzcie kursy walutowe!

  WSPANIAŁE URZĄDZENIE DLA KOGOŚ KTO JEST DOŚWIADCZONY Z ELEKTRO! BARDZO POLECAM
  WIECEJ OPISÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ


  Miernik wielofunkcyjny wersja z oświetlającą sondą zdalnego sterowania

  Opis

  Przełom w pomiarach instalacji
  Konstrukcję przyrządu poprzedziły szerokie konsultacje z użytkownikami. W odpowiedzi na ich postulaty powstał MFT1500, który nie przypomina przyrządu laboratoryjnego, natomiast idealnie spełnia praktyczne potrzeby instalatorów umożliwiając im „wykonać robotę”.
  Podczas konstrukcji przyrządu, punkt ciężkości został przesunięty na prostotę obsługi oraz wytrzymałość.
  MFT1500 nie jest przeładowany skomplikowanymi funkcjami, jednakże łączy możliwości trzech podstawowych przyrządów pomiarowych elektryka.

  * Miernik izolacji i ciągłości
  * Miernik pętli
  * Miernik wyłączników różnicowoprądowych RCD

  Prostota obsługi i wytrzymałość
  MFT1500 w akcjiPrzyrząd jest oceniany jako przyjemny w użytkowaniu, jeżeli jest ergonomiczny podczas użytkowania w terenie. Dlatego podczas konstrukcji MFT1500, szczególną uwagę poświęcono na właściwe rozmieszczenie elementów sterowania i wyboru zakresów. Takie podejście dało w wyniku niezwykle łatwy w użyciu przyrząd, który jednak zawiera wszystkie podstawowe funkcje pomiarowe, jak również „inteligentny system bezpieczeństwa Meggera”.
  MFT1500 jest dosłownie zachwycający w użyciu. Ukształtowanie obudowy pasuje do rąk, gumowana obudowa daje pewny uchwyt oraz zabezpiecza przed uderzeniami i uszkodzeniem przyrządu. Obudowa jest wodo- i pyłoszczelna zgodnie z IP54.
  Łatwość obsługi potęguje użycie kodowanych kolorem zakresów oraz brak funkcji ukrytych. Przyciski funkcyjne mają wspólne kolory z trybem pomiaru w celu zapewnienia łatwości obsługi.
  MFT1500 jest dostępny w dwóch opcjach, standardowej MFT1501 oraz MFT1502, która zawiera użyteczne dodatkowe możliwości, jakimi są podświetlenie wyświetlacza i przełącznika zakresów oraz unikatowa sonda oświetlająca zdalnego sterowania.
  Oba przyrządy są tak proste w obsłudze, że wymagają zaledwie kilku minut nauki. Nawet z niewielkim doświadczeniem w obsłudze przyrządu, operator może rozpocząć pomiary z pełnym zaufaniem.

  Unikatowa stylistyka
  Unikatowa nowoczesna stylistyka przyrządu pozwala, aby był użytkowany, gdy stoi na podłodze lub na półce w ścianie, gdy jest zawieszony na szyi operatora przy wykorzystaniu paska będącego na wyposażeniu lub, gdy jest trzymany w ręku. Pasek do przenoszenia zwiększa komfort i bezpieczeństwo, co więcej, wszystkie funkcje miernika są łatwo osiągalne dla rąk.
  Futerał transportowy (na wyposażeniu MFT1502 i MFT1552) zapewnia wystarczającą ochronę, aby przyrząd mógł wytrzymać ciężkie warunki codziennego użytkowania i przenoszenia w torbie narzędziowej.
  Przyrządy są wyposażone w pasek na kark oraz pasek do przenoszenia w ręku. Pasek do powieszenia na karku ma regulowaną długość co umożliwia dopasowanie indywidualnych upodobań w położeniu miernika podczas pomiarów. Pasek do przenoszenia w ręku ma również regulowaną długość dla zapewniania pewnego uchwytu przyrządu podczas przenoszenia.

  Zwiększone bezpieczeństwo
  GniazdaFunkcje optycznych i dźwiękowych ostrzeżeń bezpieczeństwa są najważniejsze przy ostrzeżeniach o obwodach pod napięciem. Jeżeli istnieje napięcie na badanym obwodzie przed pomiarem izolacji lub ciągłości, wtedy wartość tego napięcia jest wyświetlana na ekranie. Jeżeli napięcie to przekracza bezpieczny poziom, MFT1500 wstrzymuje wykonanie pomiaru i odzywa się dźwięk ostrzegawczy dla dodatkowego bezpieczeństwa.
  Specjalnie dla serii MFT1500 zostało opracowane nowatorskie podłączenie przewodów pomiarowych. Unikatowy system zapadek pozwala na podłączenie tylko tych kombinacji przewodów pomiarowych, które pozwolą na bezpieczne wykonanie pomiaru. Niebezpieczne lub niewłaściwe opcje nie mogą być podłączone.

  Opatentowana skala wyświetlacza
  Duży, czytelny wyświetlacz LCD posiada opatentowaną przez Meggera cyfrowo/analogową technologię, która łączy dużą szybkość skali analogowej z cyfrową stabilnością. Szybka, w kształcie łuku, logarytmiczna skala analogowa zapewnia wskazania fluktuacji wyniku. Skala cyfrowa zapewnia możliwość dokładnego odczytu wyniku pomiaru. Wyświetlacz umożliwia odczyt nawet w warunkach słabej widoczności.

  Ekonomiczne zużycie baterii
  Przyrząd MFT1500 jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłącznika, który działa po 5 minutach braku aktywności, co redukuje marnotrawstwo zużycia baterii.

  MFT1500 zawiera wszystkie podstawowe funkcje konieczne do badań instalacji domowych i przemysłowych - zgodnie z wymogami międzynarodowych norm łącznie ze normą europejską EN61557. Dodatkowo, seria MFT1500 spełnia lub przekracza wymagania normy bezpieczeństwa EN61010-1 dla kategorii III 480V (faza-faza).

  Funkcje pomiarowe

  Wszystkie funkcje pomiarowe są wybierane na głównym panelu, przyrząd nie posiada ukrytych zakresów lub funkcji o których można by zapomnieć.

  Przyrząd posiada następujące funkcje:

  * Pomiar napięcia
  o Miernik napięcia AC/DC - zapewnia pomiary napięcia zasilania niezależnie od innych funkcji pomiarowych, eliminując potrzebę noszenia oddzielnego miernika. Automatyczny wybór pomiaru AC lub DC, aż do 500V a.c./d.c.
  * Pomiar ciągłości
  o 200mA pomiar ciągłości - od 0,01W do 99,9kW przekracza wszystkie wymagania prądowe do badania końcowych pętli przewodów i połączeń wyrównawczych.
  o Automatyczne rozpoczęcie pomiaru – wykrywa chwilę dotknięcia przez sondy pomiarowe testowanego obwodu, pozwalając na szybkie wykonywanie pomiarów.
  o Szybki brzęczyk ciągłości – jest szybkim brzęczykiem, bez opóźnienia w pojawieniu się dźwięku, oszczędzający cenny czas operatora. Pomiar ten zawiera szybkie sprawdzenie bezpieczeństwa poprzez sprawdzenie obecności napięcia, jak tylko sondy pomiarowe zostaną podłączone do badanego obwodu.
  o Zmienne granice brzęczyka – kontroluje granicę przy której brzęczyk ciągłości przestaje dźwięczeć. Wybierane od 2
  o W do 100W w 6 krokach. Zerowanie przewodów – zapamiętuje rezystancję przewodów pomiarowych i odejmuje tą wartość od wyniku ciągłości, nawet jeżeli przyrząd zostanie wyłączony. Redukuje to możliwość błędów pomiarowych.
  * Badanie izolacji
  o Pomiar izolacji przy 250V, 500V i 1000V – do badania obwodów niskonapięciowych. 1000V ostrzeżenie jest pokazywane przed wykonywaniem pomiaru 1000V.
  o Ostrzeżenie o obwodzie pod napięciem – przy wykonywaniu pomiaru izolacji lub ciągłości jest wyświetlane ostrzeżenie o obwodzie znajdującym się pod napięciem oraz odzywa się dźwięk ostrzegawczy, jeżeli podłączymy się do obwodu z napięciem wyższym niż 25V (15V przy pomiarze ciągłości).
  o Wstrzymanie pomiaru – po wykryciu napięć wyższych niż 55V przed pomiarem ciągłości i izolacji, przyrząd automatycznie ostrzega operatora i wstrzymuje pomiar, zapobiegając przypadkowemu uszkodzeniu przyrządu i zapewniając pełną ochronę operatorowi.
  o Automatyczne rozładowanie – funkcja bezpieczeństwa, rozładowuje wszystkie obwody po zakończeniu pomiaru izolacji, zapobiegając przypadkowym porażeniom od energii zgromadzonej np. w długim kablu.
  * Badanie pętli
  o Pomiar małym prądem – jest 3 przewodowym pomiarem pętli, bez wyzwolenia wyłączników RCD, z rozdzielczością 0,01W. MFT1500 stosuje wyrafinowany pomiar pętli prądem 15mA, który został wprowadzony przez firmę Megger. Pomiar ten zapewnia, że wyłącznik RCD nie zostanie wyzwolony podczas wykonywania pomiaru impedancji pętli.
  o Pomiar pętli dużym prądem 25A - zapewnia szybki pomiar pętli tam, gdzie nie są stosowane wyłączniki RCD lub do pomiaru impedancji przed wyłącznikiem RCD.
  o Pomiar napięcia sieci i wskazanie polaryzacji – po podłączeniu do sieci polaryzacja gniazdka oraz wartość napięcia zasilania są wyświetlane w celu pokazania prawidłowości okablowania badanego gniazdka lub sprawdzenia prawidłowości podłączenia przewodów pomiarowych. Funkcja ta dostarcza również ostrzeżenia o obecności napięcia podczas badania ciągłości lub pomiaru izolacji.
  o Faza-Faza, Faza-Neutralny, Faza-Ochronny – możliwe pomiary pętli. Nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia przy przypadkowym podłączeniu trójfazowym.
  o Szeroki zakres napięć – umożliwia pomiary pętli od 55V do 480V. Przypadkowe podłączenia międzyfazowe nie powodują uszkodzeń.
  o Spodziewany prąd zwarcia (PSC Hi) – pomiar pętli dużym 25A prądem, funkcja jest stosowana do szybkiego pomiaru prądów pętli, zarówno w gniazdku, jak i na tablicy rozdzielczej. Zakres PSC od 1A do 19,9kA z rozdzielczością 1A, 10A i 100A w zależności od podzakresu. Wszystkie pomiary pętli oraz PSC mają automatyczną zmianę podzakresów.
  o Spodziewany prąd zwarcia (PSC No Trip) – pomiar pętli prądem 15mA w obwodach chronionych wyłącznikami RCD.
  * Badania wyłączników RCD
  o Zakresy od 10mA do 1000mA. Badane są wszystkie wyłączniki RCD ze standardowymi prądami znamionowymi od 10mA do 1000mA. Wszystkie funkcje pomiarowe RCD są dostępne dla kątów fazowych 0° i 180°.
  o Pomiar RCD prądem narastającym – pozwala na wyznaczenie rzeczywistego prądu zadziałania RCD dla wszystkich wyłączników RCD. Pomiar ten jest nieodzowny przy diagnostyce zadziałania wyłączników RCD. Prąd narasta stopniowo od 1/2Izn do 1Izn co 200ms.
  o RCD czułe na DC – opcja pomiarów, która pozwala badać wyłączniki RCD czułe na DC.
  o RCD selektywne - opcja pomiarów, która pozwala badać wyłączniki selektywne.
  o Pomiar wyłączników RCD w trybie automatycznym (tylko MFT1552) - użytkownik załącza wyłącznik RCD po każdym wyzwoleniu, przyrząd samoczynnie wykonuje 5 kolejnych wymaganych pomiarów czasów zadziałania. (t1= 1/2I, t2=I przy 0°, t3=I przy 180°, t4=5I przy 0°, t5=180°). Zgromadzone wyniki pomiarów można sekwencyjnie przeglądać na wyświetlaczu.
  o Pomiar napięcia dotykowego - przy każdym pomiarze RCD kontrolowane jest napięcie dotykowe. Wartość tego napięcia jest wyświetlana po zakończonym pomiarze. Możliwe jest ustawienie progu 25V lub 50V, powyżej którego przyrząd wstrzymuje możliwość wykonywania pomiaru.

  Dodatkowe funkcje MFT1502/MFT1552

  SPL1000 sonda z przyciskiem testu i z podświetleniem - rzuca nowe światło na pomiary.

  Sonda

  Wyposażona w wiele funkcji, sonda pomiarowa SPL1000 pozwala na obsługę miernika jedną ręką oraz wskazuje status pomiaru. Sonda jest szczególnie użyteczna przy pracy na drabinie lub w ciasnych przestrzeniach.

  Sonda SPL1000 posiada następujące cechy:

  * SondaPrzycisk zdalnego sterowania – do wykonywania pomiarów przy wykorzystaniu tylko jednej ręki w trudnych lokalizacjach, przycisk testu na sondzie dubluje przycisk testu na przyrządzie dla wszystkich typów pomiarów.
  * Latarka LED – wykorzystuje wbudowaną BIAŁĄ DIODĘ LED, której światło zapewnia oświetlenie końcówki sondy. Oświetlenie to jest niezwykle pomocne w warunkach słabej widoczności.
  * Czerwono/zielona LED stanu – duplikuje ostrzeżenia pokazywane na wyświetlaczu głównym przyrządu. Czerwona dioda LED sygnalizuje obecność napięcia na zakresie pomiaru izolacji. Zielona dioda LED sygnalizuje, że przyrząd wyświetla prawidłowy wynik pomiaru.
  * Trzy wymienne końcówki sondy – są na wyposażeniu standardowej osłony. Zdejmowana osłona i przedłużana końcówka sondy dają możliwość wyboru właściwej opcji końcówki. Dostępne są końcówki: 30mm styl GS38, 110mm giętka styl HS38, 30mm standardowa.
  * Podświetlany wyświetlacz i przełącznik zakresów. Nie tylko wyświetlacz, ale również przełącznik zakresów jest podświetlony, aby zapewnić komfortowe użytkowanie przyrządu w warunkach słabego oświetlenia. Zmiana zakresu lub funkcji powoduje automatyczne podświetlenie wyświetlacza oraz przełącznika zakresów.
  * Futerał na przyrząd oraz dokumentację – jest na wyposażeniu, aby ułatwić przenoszenie przyrządu, jak również przewodów pomiarowych, dokumentacji, rysunków itp.

  Dane techniczne

  * Pomiar napięcia
  o Napięcie a.c.:
  + 0V ÷ 500V 50/60Hz ±2% ±2cyfry
  o Napięcie d.c.:
  + 0V ÷ 500V ±2% ±2cyfry
  + Wskazanie polaryzacji powyżej 10V
  * Zakresy pomiaru izolacji (wg EN 61557-2)
  o Prąd zwarcia: <2mA
  + 250V: 0,01MW ÷ 99,9MW
  + 500V: 0,01M
  + W ÷ 299MW 1000V: 0,01M
  W ÷ 499MW
  o ±2% ±2cyfry do 99M
  o W 250, 500 i 1kV do 1mA (BS7671, HD384 i IEC364)
  o Napięcie wyjściowe: +20% ÷ 0% przy obciążeniu znamionowym lub niższym
  * Ostrzeżenia o obecności napięcia
  o Izolacja
  + Próg 25V
  o Ciągłość:
  + Próg >15V
  o Izolacja
  + 25V: ostrzeżenie wizualne
  + 55V: wizualne, dźwiękowe i wstrzymanie pomiaru
  o Faza do ziemi
  + >280V wizualne, dźwiękowe i wstrzymanie pomiaru
  * Ciągłość (wg EN 61557-4)
  o Omy:
  + 0,01W ÷ 99,9W (±2% ±2cyfry)
  + 100
  W ÷ 99,9kW (±5% ±2cyfry)
  o Brzęczyk
  + Wybierane wartości graniczne: 2W, 5W, 10W, 20W, 50W, 100W
  + Napięcie rozwarcia: 4 ÷ 5V d.c.
  o Prąd pomiarowy:
  + >200mA przy 2W
  o Zerowanie przewodów pomiarowych:
  + Do 9,99W (zerowanie używa przycisku testu)
  * Zakresy pomiaru pętli (wg EN61557-3)
  o Faza - Ochronny (jednofazowe) 25A
  + 0,01W ÷ 9,99W (±5% ±0,03W)
  + 10,0
  + W ÷ 89,9W (±5% ±0,5W) 90
  + W ÷ 899W (±5% ±5W) 900
  + W ÷ 3,00W (±5% ±20W) Zasilanie:
  # 55V ÷ 280V 45Hz do 65Hz
  o Faza - Faza 25A
  + 0,01W ÷ 19,99W
  # (±5% ±0,03
  W)
  + Zasilanie:
  # 55V ÷ 480V 45Hz do 65Hz
  o Pomiar pętli małym prądem (bez wyzwolenia) 15mA
  + 0,01W ÷ 2,00kW (±5% ±0,03W ±margines szumu)
  + Zasilanie:
  # 55V ÷ 270V 45Hz do 65Hz
  * Spodziewany prąd zwarcia (PSC)
  o Spodziewany prąd zwarcia = napięcie znamionowe/rezystancja pętli
  o Dokładność wynika z pomiaru pętli
  o 1A ÷ 199A rozdzielczość 1A
  o 0,02kA ÷ 1,99kA rozdzielczość 10A
  o 2,0kA ÷ 19,9kA rozdzielczość 100A
  * Zakresy pomiarów RCD (wg EN61557-6)
  o Zasilanie:
  + 100V ÷ 270V 45Hz do 65Hz
  o Zakresy:
  + 1000mA, 500mA, 300mA, 100mA, 30mA, 10mA
  o Typy pomiarów
  + 1/2Izn – przy 1 wybranego prądu znamionowego RCD,
  dokładność prądu -8% ÷ -2%
  + Izn – przy wybranym prądzie znamionowym RCD,
  dokładność prądu +2% ÷ +8%
  + 5Izn – przy 5 krotnej wartości prądu znamionowego RCD,
  dokładność prądu +2% ÷ +8%
  + RAMP – pomiar z prądem narastającym schodkowo do wyznaczenia prądu zadziałania,
  wewnętrzna dokładność prądu +3%
  + Czułe na DC – pomiar prądem DC przy wartości Izn
  + Selektywne RCD
  o Dokładność czasu zadziałania:
  + ±1% ±1ms
  o Napięcie dotykowe
  + Wyświetlany zakres: 0V ÷ 100V
  + Błąd pomiaru: +5% do +15% ±5V
  * Zasilanie
  o 8 x 1,5V ogniwa alkaliczne typu LR6. Nie wolno stosować akumulatorów.
  * Bezpieczniki
  o Wymienne: 500mA (F) HBC 10kA 500V
  o Niewymienne: 7A (SIBA 70-065-63) x 2
  o Niewymienny: 1A
  * Sonda zdalnego sterowania (tylko MFT1502)
  o Funkcja latarki: 5mm biała doda LED 1500 mcd
  o Bezpieczeństwo:
  + LED klasa 1 wg IEC 60825:2001 wymienne końcówki
  o Baterie:
  + 1 x 9V alkaliczne typ PP3
  o Bezpiecznik:
  + Niewymienny 7A (SIBA 70-065-63)
  o Bezpieczeństwo
  + Podwójna izolacja wg IEC1010-1:2001, instalacje kategorii III, 300V faza do ziemi, 500V faza do fazy.
  + Dodatkowo sonda została skonstruowana zgodnie z IEC1010-031:2002. Podwójna izolacja dla instalacji kategorii III, 300V faza do ziemi, 500V faza do fazy.
  * EMC
  o Zgodnie z IEC 61326 łącznie z poprawką nr 1.
  * Warunki środowiskowe
  o Zakres pracy:
  + -5 do + 40°C
  o Wilgotność pracy:
  + 90%RH przy max 40°C
  o Temperatura magazynowania
  + -25 do 65°C
  o Maksymalna wysokość:
  + 2000m
  o Ochrona przed pyłem i wodą: przyrząd IP54, sonda bez oznaczenia.
  * Właściwości fizyczne
  o Wymiary: 150x85x235mm
  o Waga: 1,44kg
  * IEC61557
  o Zgodny z następującymi częściami normy 61557, bezpieczeństwa elektrycznego w instalacjach niskiego napięcia do 1000V a.c. i 1500V d.c.
  o Sprzęt do badań, mierzenia lub monitorowania pomiarów ochronnych:
  o Część 1 – Wymagania ogólne
  o Część 2 – Rezystancja izolacji
  o Część 3 – Rezystancja pętli
  o Część 4 – Ciągłość
  o Część 6 – Wyłączniki różnicowoprądowe (RCD)
  o Część 10 – Wielofunkcyjny sprzęt pomiarowy


  [Sprzedam] pilnie aparature pomiarowa Megger MFT1502 NOWĄ!!
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • IGE-XAO
 • IGE-XAO
 • #3
  andmarin
  Level 2  
  jesli chcesz to Ci wysle kolego cennik od tomtronixa i chca za to 3550pln za nowke :) ja daje nowke za 2300 a moge sie targowac!
 • #4
  andmarin
  Level 2  
  511 388 155 dzwonic!!!!!!!!!!!!!! powiem wszystko odnosnie tego sprzetu! POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH
 • #5
  andmarin
  Level 2  
  TO OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIE WAŻNE! NIE AKTUALNE DZIĘKUJE