Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł NECTRA FF -dwufunkcyjny - nie działa iskrownik

04 Wrz 2006 17:08 3552 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym podzielić się problemem z doświadczonymi użytkownikami serwisu, no i oczywiście poprosić o pomoc. Mianowicie niezależnie od ustwienia woda użytkowa czy centralne, po odkręceniu wody piec załącza się (słychać), przełącza na iskrownik i cisza. Nie ma iskry, płynie zimna woda i to wszystko. Po kilku minutach zaczyna lekko żarzyć czerwona diodai i wyłącza się wyciąg spalin, ale diody nie można wyłączyć przy pomocy przycisku (reset). Dioda gaśnie dopiero gdy zaprzestaniemy pobierać wodę. Wydaje mi się że zawór trójdrożny jest sprawny bo po załączeniu kotła do sieci elektrycznej słychać jak pracuje silnik.
    Bardzo proszę o pomoc. Również proszę o instrukcję serwisową.
    Dziękuję serdecznie i Pozdrawiam:
  • Poziom 10  
    Moim zdaniem masz problem z czujnikiem przepływu. To są takie dwa "grzybki" podłączone kabelkami. One w środku mają magnetyczne coś, które się rozmagnesowuje.
    Poza tym - wpisz na forum w pole wyszukaj słowo NECTRA. Myślę że znajdziesz parę podpowiedzi.
  • Poziom 14  
    Sprawdź elektrodę jonizujacą
  • Poziom 12  
    prawdopodobnie masz uszkodzona plyte sterującą, albo przebicie na elektrodach zapłonowych.
    Elektrody zapłonowe sa wykonane z jakiegos tworzywa bardzo przypominajacego ceramike i lubia pekac, a wtedy iskra nie przeskakuje miedzy nimi tylko przez przebicie na ubydowe (najczesciej palnik).
    Ale wtedy zapala sie dioda sygnalizujaca brak plomiania ktora da sie zresetowac.
    Napisz jeszcze czy to jest piec z otwarta komora spalania czy zamknieta, bo jesli z zamknieta to moze uszkodzony jest presostat. A jesli on nie zadziala to elektronika nie pusci gazu ani iskty na palnik i tej usterki nieda sie zresetowac. W tym przypadku procedura zaplonu zaczyna sie dopiero albo przy nastepnym poborze wody albo probie zalaczenia sie ogrzewania.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na początku serdeczne dzięki za podpowiedzi.
    Wyjaśniam – jest to piec z zamkniętą komorą spalania.
    Od momentu kiedy zdarzyła się pierwsza awaria minęło już trochę czasu, i sam zebrałem już trochę doświadczeń. A więc:
    - po wyjęciu płytek z panelu sterowania dokładnie je wysuszyłem termowentylatorem, sprawdziłem pod lupą czy aby nie ma zimnych lutów, podejrzane miejsca polutowałem i całość pokryłem od strony druku lakierem do tego przeznaczonym. I zaczęło działać. Już myślałem że jest po sprawie, ale przez jakieś 30 dni dwa razy się to z powrotem zawiesiło.
    Teraz znowu działa poprawnie.
    Podejrzewam więc, że jest to sprawa wilgoci i przebicia.
    Zdesperowany zacząłem szukać elektroniki do tego pieca i okazało się, że jest i owszem ale stosunkowo droga 500 zł. Mam nadzieję, że zimę przetrzymam. Pozdrawiam i jednocześnie jeszcze raz dziękuję.