Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić CD Bootowalne?

06 Wrz 2006 08:47 2988 14
  • Poziom 26  
    Jak stworzyć płytę CD bootowalną z zainstalowanym XP lub W2K z zainstalowanymi programami (np. do odzyskiwania dysku).

Podzielcie się DOŚWIADCZENIAMI (nie teorią czy domysłami) w tym temacie...
  • Poziom 26  
    tak, czytałem.

Niestety, program woła o pliki, których nie powinien szukać na dysku instalatora (bo ich tam nie ma), a on tam ich właśnie szuka i wyrzuca błędy po czym nie chce iść dalej.
  • Poziom 33  
    Płyta instalacyjna XP jest bootowalna, więc możesz ją skopiować. Nie wiem, czy w takim przypadku będzie można jeszcze coś dograć, ale chyba nie. Zaraz to sprawdzam.

Remeknapr
  • Poziom 26  
    O człowieku!
    Nie mogę nie odpowiedzieć!

Jeśli ktoś wie co znaczy słowo "bootowalna" to na pewno wie, że wszystkie Windy mają płyty bootowalne!!!

Jeśli chciałbyś pomóc i podzielić się swoim DOŚWIADCZENIEM to przeczytaj mój post jeszcze raz i zechciej zauważyć, że nie chodzi o zrobienie INSTALATORA systemu tylko płytę z ZAINSTALOWANYM już systemem na płycie CD (choć po wypowiedzi posądzam o brak doświadczenia)...
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    kk.2000 napisał:
    płytę z ZAINSTALOWANYM już systemem na płycie CD
    - w przypadku XP, 2k - nie da się czegoś takiego zrobić.
    Istnieje sporo dystrybucji linuksa, które można uruchamiac z CD :D.

Jak mniemam mówimy o narzedziech służacych do ratowania systemu w przypadku gdy ten nie uruchamia sie wcale. Jeśli chodzi o XP,2k to czasami nawet zdarza sie ze wyskakuje nam jakiś komunikat opisujący problem. W takim przypadku używam "konsoli odzyskiwania" z płyty instalacyjnej danego systemu (do wyszukania w googlu "konsola odzyskiwania"). Gorszy przypadek jest kiedy system nie uruchamia sie i nie pokazuje "żadnego komunikatu".
    Najogólniej o tym poczytasz tutaj
    Jeśli chodzi o zestaw kilku narzedzi "pomocnych" używam Cichy boot disk

Dodano po 2 [minuty]:

No i oczywiście: WALKA DO KOŃCA - NIE FORMAT :D.
  • Poziom 26  
    Dzięki piękne ForestX. Oczywiście, że walka. Muszę powiedzieć, że ISTANIEJE XP w wersji zainstalowanej na dysku (bo mam taką płytkę właśnie) tylko z błędami niektórymi i muszę to naprawić.

Konsola odzyskiwania jest OK ALE z win2k bo nie pyta o hasło admina na NTFS.

Stronka cichego boota jest OK.
  • Poziom 33  
    > przeczytaj mój post jeszcze raz i zechciej zauważyć, że nie chodzi o
    zrobienie INSTALATORA systemu tylko płytę z ZAINSTALOWANYM już
    systemem na płycie CD (choć po wypowiedzi posądzam o brak
    doświadczenia)...

Ho, ho! Widzę, że masz bardzo wysokie wyobrażenie o swoich kwalifikacjach i łatwo Ci przychodzi lekceważący stosunek do innych. Jednak sam używasz sformułowań niespójnych logicznie:

Jak stworzyć płytę CD bootowalną z zainstalowanym XP lub W2K z zainstalowanymi programami.

Jeśli to jest logicznie sformułowane to gratuluję logiki.

Bootowalna płyta z zainstalowanym systemem?????

> Jeśli ktoś wie co znaczy słowo "bootowalna" to na pewno wie, że wszystkie Windy mają płyty bootowalne!!!

To kolejny przykład "precyzyjnej" i "logicznej" wypowiedzi. "Windy mają płyty bootowalne". Co to ma być? Śmiech na sali.

Po prostu nie umiesz prawidłowo sformułować swoich wypowiedzi, więc powstrzymaj sie od oceniania innych.

Remeknapr
  • Poziom 26  
    Kolego - nie czepiaj się, bo forum elektroda służy wymianie informacji technicznych A NIE HYMANISTYCZNYCH!

Miałem jedynie zastrzeżenie co do tego, że nie przeczytałeś o co mi tak naprawdę chodzi a śpieszyłeś się z odpowiedzią.

Oprócz tego - skoro to forum dot. spraw technicznych to nikt nie ocenia twojej gramatyki czy ortografi (oprócz admina) a poza tym używa się skrótów myślowych (jeśli ich nie rozumiesz to nie jesteś w temacie). Nie masz czego się czepiać poeto.

Przyjmij raczej do wiadomości, że niektórzy potrzebują DOŚWIADCZENIA zawodowego innych a nie tylko kolejnego posta.

I jeszcze jedno: NIKOGO NIE LEKCEWAŻĘ. WYRAŻAM NIECHĘĆ DO POPISYWANIA SIĘ AMATORSZCZYZNĄ, nie do ludzi, którzy są amatorami.
  • Poziom 37  
    Może nazwijmy to tak ""system startujący z płyty" a nie "płyta bootowalna z zainstalowanym systemem".Nieprawda że z Win XP nie da się czegoś takiego zrobić!Podany tu http://www.cdrinfo.pl/artykuly/bootwin/ sposób działa ,sam mam takiego Win PE zrobiony przy pomocy PE Builder.Ma zainstalowanych mnóstwo programów tylko że nie sam go robiłem.Ale mogę potwierdzić że to działa.
  • Poziom 33  
    > WYRAŻAM NIECHĘĆ DO POPISYWANIA SIĘ AMATORSZCZYZNĄ, nie do ludzi, którzy są amatorami.

To właśnie Ty wykazujesz się amatorszczyzną nie potrafiąc opisać profesjonalnie problemu (na co nie pozwolił by sobie prawdziwy profesjonalista). I nie ja zacząłem się czepiać, a na pewno nie do stylistyki, czy ortogafii. Mam zwyczaj szanować rozmówców i nie próbuję okazywać im swojej wyższości, tym bardziej, że w Twoim żałosnym przypadku jest ona całkowicie nieuzasadniona. Musisz sporo się jeszcze nauczyć. I to zarówno w meritum jak i w netykiecie. Ja się wyłączam. Szkoda czasu na czytanie przemądrzałych tekstów niedouczonych "informatyków"

Remeknapr
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    O - i jest szansa na powstanie dobrego tematu pt: CD z narzędziami do odzyskiwania winzgrozy.
    A to że napisałem, że takiej płyty nie da się zrobić ... Muszę po prostu teraz uzupełnić "angielskim stwierdzeniem": wydawało mnie się :D.
    Zawsze uważałem że elka jest po to aby pomagać i uczyć się (a czasem pobawić), natomiast całkowicie naguję hmm ... odpowiedzi niewiele wnoszące do tematu.

Zapytałbym teraz: jakie narzędzia powinny znaleźć się na CD, służącym do reanimacji windowsa?
  • Poziom 37  
    Na mojej płytce są grupy programów :
    1.File Management.Są tam menadżery typu Total Commander
    2.Hard Drive Tolls czyli NDD ,HD Tune ,Partition Magic i wiele innych.
    3.System Tools czyli Res Hacker ,AIDA itp.
    4.Registry Tools czyli Avast itp.
    5.Antyvirus czyli wiadomo.
    6.Data Recovery i tam najlepsze programy do odzysku danych typu GetDataBack ,Final Data itp.
    7.Data Removal
    8.Data Compresion czyli Win RAR ,Win Zip itp.
    9.System Backup czyli Ghost ,Drive Image itp.
    10.Internet czyli przeglądarki Opera ,Fire Fox ,eMule ,Trace Route i kilka innych programów.
    11.ISO Apps czyli Win ISO itp.
    12.Hex Editors
    13.CD Burning czyli Nero itp.
    14.Documents Aps czyli przeglądarka PDF ,Worda itp.
    15.Image Vievwer czyli Irfan i kilka innych.
    16.Accesories czyli drobiazgi typu kalculator itp.
    Oczywiście działa sieć o ile Win XP ma sterowniki do naszej sieciówki i są narzędzia do jej konfiguracji.Opisałem to w skrócie bo możliwości ma to sporo i ta dystrybucja nazywa się Bart PE.Te wszystkie programy działają też wtedy gdy włożymy płytę do napędu przy uruchominoym Win XP i można ich używać nie mając zainstalowanych na dysku.Jest jeszcze coś takiego jak ERD Commander ,nie jest to XP tylko taki minisystem startujący z płytki który służy do ratowania XP ale ma mniej możliwości niż "dystrybucja" zrobiona PE Builderem i jest komercyjny.Oczywiście każdy może na własnej "dystrybucji" Win PE umieścić programy jakie chce i jakich najchętniej używa.Moja jest angielska ale każdy może zrobić sobie swoją na bazie Win XP i programów w polskiej wersji.Sam Builder można pobrać choćby z http://amnezja.org/modules.php?name=News&file=article&sid=9762 albo http://www.nu2.nu/pebuilder/
    Ta płytka nieraz mnie uratowała w kryzysowych sytuacjach.......
  • Poziom 35  
    Co do takiego systemu botowalnego z płyty to jest mały mankament działa tylko na takiej konfiguracji na jakiej został stworzony (taka sama płyta główna, karta graficzna, taka sama karta sieciowa itp) na innym komputerze może sie nie uruchomić.
    Gotowe takie płyty można siągnąć w sieci p2p.
  • Poziom 37  
    Jeśli chodzi o opisywaną przezemnie dystrybucję to działa na każdej konfiguracji ,przeróżne PC na tym odpalałem.Jak już pisałem nie ja robiłem tą płytkę i nawet nie mam pojęcia na jakiej konfiguracji została stworzona a działa na wszystkich komputerach do jakich mam dostęp.Może co do samej zasady.Przy starcie tego systemu jest tworzony wirtualny RAM dysk ,w nim odpala się jądro systemu a reszta na żywo idzie z odpowiednio spreparowanej instalki znajdującej się na płycie.Działa więc na każdym PC na którym da się uruchomić Win XP.Może jakieś urządzenie nie działać albo działać np. w trybie VGA grafika jeśli XP z którego była płytka robiona nie ma do tego sterownika.Ale system uruchomić da się na każdym.Mi np. nie działa sieć na PC z płytą ECS K7SOM+ bo jest tam sieciówka zintegrowana w chipsecie SiS i do niej XP nie ma sterownika.Ale na nowym HP Comaq działa dobrze.Nie działa też sieciówka z chipsetu n-Force 2 ale to też jest do przejścia.Otóż można integrować sterowniki z instalką XP choćby programem n-Lite.Nie ma takich cudów żeby sprzęt pod XP działał bez sterowników i tego nie przeskoczysz ,na najnowszym sprzęcie może coś nie działać.....