Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Becker BE1150 - Problem po wpisaniu kodu

zibizibi2a 07 Sep 2006 16:37 4202 9
    zibizibi2a
    Level 14  
    Mam radio w/w jest na nim napisane Mercedes Benz Clasic. Jak w prowadze kod pojawia się napis PHONE i nie można nic zrobić. Przez chwile mam wrażenie jakby chciało się włączyć na UKFie ale tyko na ułamek sekundy a zaraz potem Pojawia się ten napis. Co trzeba zrobić, by go nie było ??
    ZiBi
    msgow
    Level 27  
    Witam
    Sprawdzić obwód wyciszania przez telefon.
    Pozdrawiam
    zibizibi2a
    Level 14  
    Niby tak. Ale myślałem że możę to się jakoś wyłączy z klawiatury sprawdzanie wogóle czy jest zestaw głośnomówiący. Dostałem je do rozkodowania i akurat poszło poprostu z kalkulatora, a skoro klient twierdził, że wcześniej działało tylko po odpięciu akumulatora poprosiło o kod to nie spodziewałem się usterki. Zwłaszcza, że nawet nie otwierałem obudowy to nie mogłem uszkodzić.
    SlaweK
    Level 43  
    A pewnie zamontował z VW lub Oplu.... Były tutaj już takie przypadki. Z klawatury tego nie wyłączysz a wystarczy wyciąć w złączu jeden przewód lub w instalacji.

SławeK
    zibizibi2a
    Level 14  
    Ale ono mi nie dziala na stole gdzie podpinam tylko dwa plusy i minusa. Świeci ciagle te PHONE. Czy mogę może jakoś to wymusić podając odpowiednie napięcie na pin w radiu by nie było tego phone ??
    Zastanawiam się teraz czy gadał prawdę z tym, że mu działało.
    SlaweK
    Level 43  
    Kłamał. W takim razie masz uszkodzenie a dokładnie zwarcie do masy na jednej linii do procesora.

SławeK
    domint
    Level 25  
    Spróbuj podać na styk "tel" złącza radia plusa przez rezystor np 10K
    zibizibi2a
    Level 14  
    podłączałem i brak efektu. Wychodzi je rozbierać, ale nie będe mu robił aż sie przyzna do usterki. Mam jeszcze pytanie czy to będzie raczej skomplikowana zabawa z tym czy porosta ?
    SlaweK
    Level 43  
    W sumie to prosta usterka jak się podejdzie do niej jak elektronik a nie jak grzebacz-rozkodowywacz z kalkulatorem. Masz przykład dlaczego uważam że to sport dla elektroników bo teraz będziesz pianę bił zamiast wziąść miernik i przemierzyć dość prosty obwód od złącza do procesora.

SławeK
    zibizibi2a
    Level 14  
    Nie ma to jak zadzierać głowę co ? Ja tam sobie nie komplikuje życia niepotrzebnie jak da się coś kalkulatora to robie kalkulatorem, Tak się składa, że co trzecie radio jakie wpada w moje ręce idzie z kalkulatora. Jakbym miał jakis schemat to moze bym i nie pytał. A rozkodowywanie radi nie stanowi nawet 5% tego co ludzie przynoszą do naprawy więc nie zgłębiam zbytnio tematu. Pozatym jest tyle rodzaji radi i uszkodzeń że nie sposób wszystkiego się uczyć, pozatym jak klient przynosi radio do naprawy i jest na tyle stare, że nie warto więcej mu płacić za naprawę niż 20zł a ja nie wiem jak to zrobić i musiałbym za dużo czasu spędzić nad nim to odmawiam naprawy lub szukam odpowiedzi na tym forum. Mam dość innych rzeczy ciągle na półkach by mieć co robić. Z drugiej strony fakt że tak jak postępuje ciężko się czegoś nowego nauczyć robiąc ciągle to co się tylko umie, ale nie mam już czasu na więcej. Wolę się uczyć na jakichś nowościach, które kiedyś mi sie jeszcze trafią niż na takich co wychodzą z użytku.