Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha rx-v420rds - martwy

08 Sep 2006 08:47 3514 8
  • Level 15  
    Witam.

Dopadł i mnie problem z procesorem w takim amplitunerze.
    Po kolei: podłaczony do sieci nie reagował na załączenie, ani lokalnie ani z pilota. napięcie stdby z małego trafa-jest, sterowanie przekaźnikiem i przekażnik sprawne, po ręcznym załączeniu przekaźnika - brak reakcji. po podaniu zasilania bezpośrednio na trafo główne - brak reakcji. Sprawdzone elementy wokół procesora D784216AGF sterującego pracą amplitunera i profilaktycznie przelutowane. Uznałem że padł sam procesor i skręciłem sprzęt - wg. innych postów z forum - koszt i dostępność poza zasięgiem.

Ale teraz najciekawsze:
    po złożeniu amplituner załaczył się, ale nie reaguje na żadne przyciski przełączł się na wejście DVD AUTO i tak został. Wyświetlacz świeci, ale nie działa na tym wejściu ani sygnał analogowy ani cyfrowy - nie wzmacnia.
    Próbowałem włączać go do sieci z załączonymi różnym przyciskami i zdołał przełączyć się na wejście AUX i tak już został, ale też nie wmacnia sygnału z tego wejścia. Jakaś kominacja klawiszy (nie pamiętam jaka i już nie udało mi się tego powtórzyć) pozwoliła na wyśwetlenie takiego napisu na wyświetlaczu:
    "DC PRT :036 B".
    Kombinacia klawiszy input mode i FM/AM wprowadza amplituner chyba w tryb serwisowy, który wyświetla taki napis:
    "NO PRGTMCT B" i do taki stan można uzyskać na żądanie.
    Google nic nie mówią na ten temat.
    Więc procesor nie jest całkowicie uszkodzony, ale nie mam więcej pomysłów.

Może ktoś coś napisze więcej ??? Prosze o pomoc.
  • Level 31  
    Witaj!
    Możesz jeszcze sprawdzić (podmienić) rezonator przy procesorze głównym. Sprawdź napięcia na procesorze, trafisz na zasilające, powinno być 5V.
    Zdarza się, że uszkodzone procesory dostają jakiejś fiksacji i czasami zadziałają częściowo. Sprawdź też dokładnie wszystkie połączenia mas, zwłaszcza te skręcane, może któreś połączenie nie do końca łączy.
    Pozdrawiam.
  • Level 15  
    Witam.

Starałem się przejrzeć wszystkie połączenia i sądzę, że są OK. +5V zasilania procesora jest.
    Z innych postów wyczytałem że powinien być rezonator kwarcowy koloru żółtego, a u mnie jest niebieski :D. Skąd wytrzasnąć taki rezonator albo, co podstawić? Nie mam schematu.
    I co oznaczają te informacje trybu serwisowego?
  • Level 12  
    podociskaj/posprawdzaj wszystkie tasmy . Sprawdz czy jest reset procka. czy w trybie serwisowym mozna przyciskami na panelu poruszac sie po menu trybu serwisowego ?
  • Level 15  
    Witam.

Sprawdziłem wszystkie połączenia, zasilanie +5V jest, podmieniłem rezonator, przelutowałem też procesor i niestety bez zmian. W trybie serwisowym przyciski nie reagują.
  • Level 12  
    a jest ten reset czy nie ? Masz schemat ?
  • Level 31  
    Witam!
    Faktycznie gdy nie ma prawidłowego resetu to procesor może działać nieprawidłowo. Bez schematu może być dość trudno przeszukać wszystkie możliwe miejsca uszkodzeń. A trzeba by było też sprawdzić co się dzieje na szynach łączących układy z procesorem. Ja myślę, że jednak jest problem z procesorem lub jego oprogramowaniem.
    Pozdrawiam.
  • Level 15  
    Witam.
    Gdzie szukać tego resetu? Nie mam schematu.
  • Level 12  
    no ktorys z pinow uP, pewnie jest gdzies dalej wyprowadzony na jakas tasme szukaj gdzies /RES. po podlaczeniu kabla do kontaktu powinien byc impuls do zera ;) a normlanie okolo 4,7V