Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz Classic z C-klasy 94" Jak wymontować? Kod

10 Wrz 2006 18:54 4454 4
  • Poziom 2  
    Witaj!

Problem dotyczy radia Mercedes-Benz Classic w C-klasie z 94r (bodajże produkcji Beckera)

Posiadam Mercedesa C-klasę z roku 1994. Po zakupie samochodu byłem zmuszony odłączyć akumulator aby podmalować zaciekniętą od kwasu karoserię. Po ponownym podłączeniu radia sprawdziły się moje obawy o tym iż radio się mogło zakodować, ponieważ nie otrzymałem od poprzedniego właściciela kodu do radia. Pozostały mi teraz 3 opcje:

1. W jakiś cudowny sposób pozyskać kod
    2. Wymontować radio i dać jakiemuś elektronikowi do rozkodowania
    3. Być może zamontuję nowe zupełnie inne radio

(1.) Jeśli jest jakiś sposób to proszę o pomoc
    (2.) Wymontować radio tyle że nie wiem jak, zauważyłem że są 2 szparki po jednej i drugiej stronie radia. Po wciśnięciu w te miejsca blaszek (dorabianych) radio nie chce wyjść. Proszę o pomoc jak ew. wyciągnąć owe radio bym mógł je dać kompetentnej osobie do rozkodowania

(3.) Podłączenie nieoryginalnego radia innej firmy z wiekszym wypasem. Czy po zamontowaniu nowego radia będzie one pasowało na wymiarkosza i do deski? Co z anteną która wcześniej automatycznie się wysuwała kiedy włączałem radio, czy pójdzie odpowiednio podłączyć kable aby antena działała na tej samej zasadzie? I czy da się tak podłączyć aby radio się włączało po włączeniu zapłonu?

Wielkie dzieki za to że zechciałeś przeczytać mój post

I dziękuję za wszelką pomoc w tejrze nietypowej sprawie :):idea:

Jeśli ktoś ma inne ciekawe spostrzeżenia odnośnie tego modelu radia również będę wdzięczny :idea:
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Serwis odczyta kod z numeru karoserii jeśli radio było zamontowane fabrycznie i nie będzie tego wyjmował. Trzeba umieć operować wyjmakami żeby je wyjąć choć na razie nie widzę potrzeby. Owszem, pasują inne radia, czasem może być mały problem z plusami choć ten model jak pamiętam ma standardowo. Szyby jeśli jeszcze masz oryginalne to lepiej zostaw to radio. Mercedes byle czego nie montował, nie wiem jaki to model ale Special i Exquisit sterowały zmieniarkami a Basic i Classic nie i to ostatnie podejrzewam u Ciebie.
    Wymiary radii i kostki są tutaj standardowe i będzie działać logika zapłonu jeśli radio będzie ją miało antena też będzie działała na innym radiu, tam nie ma wzmacniacza a sterowanie nią jest też standardowe.

SlaweK
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    Powiedzcie mi tylko jeszcze jak wymontować to radio. Znalazłem już odpowiedniego człowieka który zajmie się rozkodowaniem radia. Z resztą myślę że sobie poradzę, dzięki za cenne wskazówki!

Jeśli macie jeszcze inne wskazówki dot. tego co napisałem będę wdzięczny

Pozdrowionka!
  • Poziom 25  
    Jeżeli dobry fachowiec to powinien Ci to radio wymontować.
  • Poziom 2  
    WItam ponownie

Udało mi się radyjko wymontować i uwaga dla zainteresowanych udało mi się znaleźć odpowiednie Kluczyki Wyjmaki do tego radia na Allegro jakby ktoś jeszcze miał z tym problem :P

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125623365

Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc a szczególnie Sławkowi