Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes-Benz Classic z C-klasy 94" Jak wymontować? Kod

Kaczmarus 10 Sep 2006 18:54 4733 4
 • #1
  Kaczmarus
  Level 2  
  Witaj!

  Problem dotyczy radia Mercedes-Benz Classic w C-klasie z 94r (bodajże produkcji Beckera)

  Posiadam Mercedesa C-klasę z roku 1994. Po zakupie samochodu byłem zmuszony odłączyć akumulator aby podmalować zaciekniętą od kwasu karoserię. Po ponownym podłączeniu radia sprawdziły się moje obawy o tym iż radio się mogło zakodować, ponieważ nie otrzymałem od poprzedniego właściciela kodu do radia. Pozostały mi teraz 3 opcje:

  1. W jakiś cudowny sposób pozyskać kod
  2. Wymontować radio i dać jakiemuś elektronikowi do rozkodowania
  3. Być może zamontuję nowe zupełnie inne radio

  (1.) Jeśli jest jakiś sposób to proszę o pomoc
  (2.) Wymontować radio tyle że nie wiem jak, zauważyłem że są 2 szparki po jednej i drugiej stronie radia. Po wciśnięciu w te miejsca blaszek (dorabianych) radio nie chce wyjść. Proszę o pomoc jak ew. wyciągnąć owe radio bym mógł je dać kompetentnej osobie do rozkodowania

  (3.) Podłączenie nieoryginalnego radia innej firmy z wiekszym wypasem. Czy po zamontowaniu nowego radia będzie one pasowało na wymiarkosza i do deski? Co z anteną która wcześniej automatycznie się wysuwała kiedy włączałem radio, czy pójdzie odpowiednio podłączyć kable aby antena działała na tej samej zasadzie? I czy da się tak podłączyć aby radio się włączało po włączeniu zapłonu?
  Wielkie dzieki za to że zechciałeś przeczytać mój post

  I dziękuję za wszelką pomoc w tejrze nietypowej sprawie :):idea:

  Jeśli ktoś ma inne ciekawe spostrzeżenia odnośnie tego modelu radia również będę wdzięczny :idea:
 • Helpful post
  #2
  SlaweK
  Level 43  
  Serwis odczyta kod z numeru karoserii jeśli radio było zamontowane fabrycznie i nie będzie tego wyjmował. Trzeba umieć operować wyjmakami żeby je wyjąć choć na razie nie widzę potrzeby. Owszem, pasują inne radia, czasem może być mały problem z plusami choć ten model jak pamiętam ma standardowo. Szyby jeśli jeszcze masz oryginalne to lepiej zostaw to radio. Mercedes byle czego nie montował, nie wiem jaki to model ale Special i Exquisit sterowały zmieniarkami a Basic i Classic nie i to ostatnie podejrzewam u Ciebie.
  Wymiary radii i kostki są tutaj standardowe i będzie działać logika zapłonu jeśli radio będzie ją miało antena też będzie działała na innym radiu, tam nie ma wzmacniacza a sterowanie nią jest też standardowe.

  SlaweK
 • #3
  Kaczmarus
  Level 2  
  Powiedzcie mi tylko jeszcze jak wymontować to radio. Znalazłem już odpowiedniego człowieka który zajmie się rozkodowaniem radia. Z resztą myślę że sobie poradzę, dzięki za cenne wskazówki!

  Jeśli macie jeszcze inne wskazówki dot. tego co napisałem będę wdzięczny

  Pozdrowionka!
 • #4
  *ANDY*
  Level 25  
  Jeżeli dobry fachowiec to powinien Ci to radio wymontować.
 • #5
  Kaczmarus
  Level 2  
  WItam ponownie

  Udało mi się radyjko wymontować i uwaga dla zainteresowanych udało mi się znaleźć odpowiednie Kluczyki Wyjmaki do tego radia na Allegro jakby ktoś jeszcze miał z tym problem :P

  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125623365

  Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc a szczególnie Sławkowi