Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz? Skrzynia basowa na bazie STX.

koks3c 13 Sep 2006 21:11 1697 14
    koks3c
    Level 10  
    Witam mam takie pytanko w pewnym stopniu indywidualne.
    Otóz zrobiłem sobie skrzynie basowa na bazie dwóch głóśników STX-a 27-150-4-SS i w związku z tym mam pytanko jaki wzmacniacz zastosować w miare dobry i tani aby pociągnął przy miare dobrych osiągach te głosniczki??
    Znalazłem na allegro coś takiego
    1.http://www.allegro.pl/item126296920_hurtownia_potezny_1200w_firmowe_db_tronic_6600.html
    2.http://www.allegro.pl/item126297974_hurtownia_potega_mocy_2000w_nie_ma_zabawy_nowosc_.html
    3. http://www.allegro.pl/item125381654_sklep_to_nie_zarty_3200w_fabryka_boschmann_us_800.html

Chcę coś zeby zabrzmiało w samochodzie. Na wzmacniacz mam do wydania ok 200- 250 zł nie za wiele ale zawsze coś.
    Proszę o odpowiedzi co i jak z tymi wzmakami może jakieś inne polecacie.
    Byłbym wdzięczny za konkretne odpowiedzi.
    Pozdrawiam Mateusz
    qscgu
    Level 34  
    jezus... First i 2 podroby boschmanna... nie kupuj tego co pokazales i wystrzegaj sie.
    jak masz okolo 250zl do wydania to 2 takie wzmaki:
    http://allegro.pl/item126892135_sklep_soling_sl_109_do_tuby_130w_rms_zwrotnica_.html
    albo 2 takie:
    http://allegro.pl/item125390701_sklep_boschmann_wzmacniacz_monoblock_mosfet_bass_7.html
    te wzmaki maja rzeczywiste ~140W i spokojnie wystarcza do tych stxow jakie podales. koszt to bedzie okolo 270-300zl ale to juz bedziesz mial rzeczywistą moc ~300W na oba glosniki, pozatym rozdziel glosniki jesli je połączyles, i kazdego podepnij osobno pod wzmacnaicz na prawy i lewy kanal z radia
    crazy_88
    Level 42  
    kolega gscgu dobrze ci radzi ja mam solinga i jestem z niego bardzo zadowolony i powiem ze ten soling raczej dysponuje ta moca:)jest naprawde mocny jak za taka kase:)
    brati
    Level 23  
    Powiem wam szczerze ze nie znam tych wzmacniaczy ani ich mocy ale jak tak czytam ten napis na Boschmanie "BMBOSMANN Audio Labolatories, Inc. U.S.A" to mnie śmiech ogarnia
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Możes poszukać jakiś 4 kanałowy Blaupunkt(GTA400 ,4100 itp np http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=126474206 ) i wtedy dać na mostki(140 w RMS) .Koledzy dobrze radza(do jednego STXa sam bym ci go polecił) 2xsoling ale montaż jest bardziej skomplikowany(okablowanie).
    qscgu
    Level 34  
    brati wrote:
    Powiem wam szczerze ze nie znam tych wzmacniaczy ani ich mocy ale jak tak czytam ten napis na Boschmanie "BMBOSMANN Audio Labolatories, Inc. U.S.A" to mnie śmiech ogarnia

?? kolega ma chyba jakies dziwne przekonanie, otóż kazdy boschmann z ktorym sie spotkalem [poza podrobkami, i pewnym modelem ktory ma 4x25W RMSu] ma przetwornice i prawdziwe moce... nie wiem co tu jest smiesznego skoro BM rzeczywiscie wywodzi sie z USA i tam maja swoja siedzibe, To nie jest bazarowa firma, ale musze przyznac ze ma kiepskie wyroby z nizeszej polki takie jak SYLB czy wzmacniacze ponizej 200zl... poza tym co podalem wyzej. popularny 990ATX z seri EX ZXII albo te najnowsze ZXIII ktore kosztuja juz powyzej 1000zl,
    brati
    Level 23  
    qscgu,
    widze kolego ze strasznie na ciebie działają domeny ktore mają na koncu .......com. To ze jakas strona firmy umieszczona jest na amerykanskim serwerze wcale nie oznacza ze pochodzi z USA. Powiem wiecej, podaj mi jakis amerykanski sklep wyylkowy ktory ma w ofercie Boshmana, albo nawet zeby bylo łatwiej link z ebay. com , a pewnie wiesz ze tam mozna kupic praktycznie wszystko poczawszy od zapalek a zkonczywszy na ......... . Czas obalic pewne mity, nie jest to Amerykanska firma.

ps.
    Nie jestem uprzedzony do Boshmana, mnie ta firma nie interesuje, na pewni nie bede nikomu jej polecał, choc nie wykluczam ze moze miec wyroby ktore spełniaja swoja role.
    drrumin
    Level 17  
    Równiez nie jestem jak przdmówca osoba uprzedzoną do tej firmy o której mowa, ale na pewno nie zalicza sie ona do stawki chociażby dobrych o górnej półce nie wspominając producentów CarAudio, poza tym co to za argument że amerykańska McDonald tez jest z USA a pod każym wzgledem lepsze od jego wyrobów jest drugie danie mojej mamy.
    Mysle że BM ma poprostu dobrego dystrybutora u nas w kraju który wykorzystal jednak bardzo mlody i niedoświadczony rynek na którym niewiele do niedawna bylo a za dobre było uważane wszystko co z zagranicy i błyszczące, chwala dzialowi marketingu tej firmy.

Co do pytania głównego, wydaj swoje pieniądze na markowy sprzęt, nawet uzywany, może Alpine serii V taki sprzet potrafii naprawde zagrac i poprawić nie tylko moc ale i jakośc odtwarzanego dzwięku, moce i inne parametry podawane przez te niby firmy sa absolutnie wymyślone i nie maja pokrycie w niczym.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    za bardzo przyzwoite pieniądze można qpić starszy model kenwooda.polecam.pozdro.dan
    qscgu
    Level 34  
    brati: heh, ja ci nie mam zamiaru niczego udawadniac ale BM pochodzi z USA,poczytaj sobie na ich stronie tu nie ma o czym mowic, mialem wzmacniacze BM w rekach i sa bardzo przyzwoicie wykonane i ladnie grają, obok siebie mam ALX 122 SP ktorego udalo mi sie niedawno kupic za okazyjną cene w zadnym innym glosniku chinskich firm nie widzialem takiego wykonania, gumowa opaska na kosz i magnes glosnika, nieprasowny papier powlekany, kosz z aluminium odlewanego,srubowe zaciski..., a na glosniku napis: Mandelton. Pennsylvania... hmm ciekawe gdzie to moze byc?? :D tylko mi nie proboj wmowic ze Chiny hahaha... wiekszosc ich produktow spelnia swoja role... to zalezy ile zaplacisz... ma glosniki i po 100zl za 12" ktorych nie polecam, 200zl juz sa te przyzwoite i a nawet za 400zl.. pozatym co do pytania: nie ma szans kupic czegos lepszego o tej mocy w tej cenie
    brati
    Level 23  
    To wytłumacz mi, skoro to amerykanska marka dlaczego nie ma jej na tamtym rynku.
    Rozne rzeczy firmy piszą na swoich stronach i nie uwierze w to ze BM produkuje w USA, z prostej przyczyny, jego wyroby nie mogły by byc w takich cenach. Jak bys sie orientował troche w rynku to bys wiedział, ze praktycznie zadna z amerykanskich marek nie produkuje wzmacniaczy w USA tylko przeniesli produkcje na wschod. Te lepsze jak np. Zapco do Korei a te tansze do chin.
    qscgu
    Level 34  
    pewnie ze jest tam na tamtym rynku, z tym ze u nich sklep jest blizej i taniej niz jakbys mial zamwiac przez ebay, a na ebayu sa ich glosniki tylko nie cala gamma:
    "jego wyroby nie mogły by byc w takich cenach"
    czy ty sie orientujesz w jakich cenach jest tam sprzet? taniej niz u nas, a to ze maja fabryki w roznych czesciach swiata - mozna przeczytac na ich stronie o Japoni, znaczy tylko ze najwidoczniej tam podzespoly sa tansze i export do krajow osciennych bedzie tanszy, nie mniej jednak jest to firma wywodząca sie z USA, a ty sobie mozesz tylko tak gdybac, z tym ze nie masz zadnego argumentu na potwierdzenie swej tezy... pozatym mowisz jakbys znal sie na rynku a sam potwierdzasz ze tak nie jest... przykladowo Estradowy Eminence, ma tam fabryke i tam produkuje swoje glosniki... A pennsylvania jest w USA, zreszta to nie zmienia faktu ze maja naprawde dobry stosunek jakosc/cena
    link2jack
    Level 18  
    Niechce zasmiecac forum zakladając nowy temat i moze ktos udzieli mi tutaj odpowiedzi.
    zakupilem wzmaka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=127692002

4x80rms - teraz poszukuje do niego glosników na przód (cena 350zł max) zmostkuje i na tyle bedzie gral hertz es 250 w BR.

jaki 16-stki na przód??
    koks3c
    Level 10  
    No dzięki za info.
    więc jakie polecacie tak od dobrego serca soling -a czy raczej BOSCHMANN-a z tych monobloków.
    Prosze o odpowiedzi
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Weź co ci bardziej odpowiada(kolor,kształt) bo moc i jakość podobna.