Witam!
niedawno wpadłem na pomysł aby rozdzielić połaczenie na dwa komputery bez interwencji dostawcy i nie wiem czy jak bym to zrobił nie wpłyneło by to na podniesienie abonamentu i czymozna tak robić bez wiedzy administratora/dostawcy
teraz przedstawie pomysły:
1. Połączenie laptopa i pc"blaszaka" za pomocą dwóch modemów i kabla telefonicznego przy czym do blaszaka podłaczony byłby internet przez karte sieciową a następnie udostępniłbym korzystanie z polączenia internetowego Laptopowi, w Laptopie skonfigurowałbym pozyskanie połaczeia z blaszaka
2. Użycie routera
wpadłem na dwa pomysły ale wolałbym ograniczyć koszty co bardziej faworyzowało by pomysł nr 1 ponieważ posiadam w domyu dwa modemy jeden w laptopie a drugi który zainstalowałbym w blaszaku tez posiadam a router to dość znaczny wydatek dla mnie (tzn mam napięty plan wydatków) prosze o porady jak dokładnie zrealizować te plany i czy nie wymaga to zgody dostawcy i jakiś dodatkowych opłat abonamentowycz ps blazak pracuje pod 98 a laptop pod xp profesiona czynie stworzy to ewentualnych problemów
Prosze o rady i odpowiedzi na moje pytania
niedawno wpadłem na pomysł aby rozdzielić połaczenie na dwa komputery bez interwencji dostawcy i nie wiem czy jak bym to zrobił nie wpłyneło by to na podniesienie abonamentu i czymozna tak robić bez wiedzy administratora/dostawcy
teraz przedstawie pomysły:
1. Połączenie laptopa i pc"blaszaka" za pomocą dwóch modemów i kabla telefonicznego przy czym do blaszaka podłaczony byłby internet przez karte sieciową a następnie udostępniłbym korzystanie z polączenia internetowego Laptopowi, w Laptopie skonfigurowałbym pozyskanie połaczeia z blaszaka
2. Użycie routera
wpadłem na dwa pomysły ale wolałbym ograniczyć koszty co bardziej faworyzowało by pomysł nr 1 ponieważ posiadam w domyu dwa modemy jeden w laptopie a drugi który zainstalowałbym w blaszaku tez posiadam a router to dość znaczny wydatek dla mnie (tzn mam napięty plan wydatków) prosze o porady jak dokładnie zrealizować te plany i czy nie wymaga to zgody dostawcy i jakiś dodatkowych opłat abonamentowycz ps blazak pracuje pod 98 a laptop pod xp profesiona czynie stworzy to ewentualnych problemów
Prosze o rady i odpowiedzi na moje pytania