Witam
Jakie polecacie distro linuxa na ten komputer i czy w ogóle coś da się wycisnąć z niego ? Linuxa nie znam wcale, to będą dopiero moje początki dlatego interesuje mnie coś z GUI. Przydało by się coś do załapania podstaw a potem do dzielenia lan itp z administrowania małych sieci. Ewentualnie mogę dokupić za jakiś czas większy dysk ale max będzie to 10GB. Dobrze by było gdyby szybkość działania systemu była porównywalna z W98.
PIII 300MHz
156MB RAM
3GB dysk
4MB zintegrowana grafika
Pozdrawiam
PS. tylko mnie nie wyzywajcie od razu za jakieś laickie pytania odnośnie linuxa, ale w tym temacie jestem zielony
Jakie polecacie distro linuxa na ten komputer i czy w ogóle coś da się wycisnąć z niego ? Linuxa nie znam wcale, to będą dopiero moje początki dlatego interesuje mnie coś z GUI. Przydało by się coś do załapania podstaw a potem do dzielenia lan itp z administrowania małych sieci. Ewentualnie mogę dokupić za jakiś czas większy dysk ale max będzie to 10GB. Dobrze by było gdyby szybkość działania systemu była porównywalna z W98.
PIII 300MHz
156MB RAM
3GB dysk
4MB zintegrowana grafika
Pozdrawiam
PS. tylko mnie nie wyzywajcie od razu za jakieś laickie pytania odnośnie linuxa, ale w tym temacie jestem zielony