Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nietypowy przedłużacz pilota podczerwieni

daro900 19 Wrz 2006 19:38 2921 2
  • #1 19 Wrz 2006 19:38
    daro900
    Poziom 2  

Witam
    Poszukuje schematu przedłużacza pilotów do sprzętu rtv znalazłem schemaciki na elektrodzie jednak żaden nie jest taki jak dla mnie :(
    opisze o co mi dokładnie chodzi :

przedłużacz ma sterować trzema urządzeniami (tunr sat , dvd i wzmacniacz kina domowego) wiec powinien mieć trzy diody nadawcze (diody nadawcze planuje umieścić bardzo blisko sprzetu rtv kilka centymetrów od odbirnika podczerwieni w sprzęcie) chciałbym aby sterowanie odbywało się z dwuch różnych miejsc a wiec potrzebne urządzenie powienno mieć dwa odbiorniki , z tym ze jeden odbiornik byłby oddalony od całego układu o jakieś 5 m . Aha a cały układ ma być przewodowy nie jakieś tam nadajniki radiowe itp..

pewnie zastanawiacie sie po co takie komplikacje -otóż planuje tuner sat i dvd zamknąć w szafce (moja dziewczyna nienawidzi ścierać kurzu z tego sprzętu zreszta ja też) wzmacniacz kina domowego wbudowany w kolomne subwoofera chcę schować w rogu pokoju ( niemożliwe normalne sterowanie pilotem) no i jeszcze dochodzi drugi pokój a w nim TV i fajnie by było poogladać jakieś programiki z tunera sat wiec jakoś trzeba przełączać kanały :/

mam nadzieje ze w miare normalnie opisałem o co mi chodzi i ze ktoś mnie poratuje i pomoże mi :)

z góry wielkie dzięki

pozdrawiam darek

0 2
  • #2 20 Wrz 2006 13:31
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Zupełnie nie wiem po co aż tak komplikować problem

Czy nie prościej byłoby wszystkie urządzenia postawić w jednym pomieszczeniu ?? (z Twojego opisu wynika ze sa w róznych)

Jeśli chodzi o sterowanie wzmacniaczem do suba, to zapewniam kolege że nawet jeśłi bedzie zwrócony w kierunku ściany to sterowanie i tak będzie działało - światło(podczerwień) odbija sie przecież od scian, tylko ze my tego nie widzimy.

A co do samego przedłuzacza, to sprawa jest prosta - wystarczy jedna dioda, a nie trzy, przeciez temu układowi jest obojętne co on przenosi i nie trzeba robić trzech oddzielnych układów :)
    jeśli chcesz to mozesz użyć jakikolwiek układ przedłuzacza i zamiast jednej diody dać trzy (pamiętając o tym zeby zmienić tranzystor nimi sterujący na jakiś mocniejszy).

Z odbiornikiem IR to już bedzie większy porblem, ciężko bedzie pogodzić dwa w jednym urządeniu - może prościej zrobić dwa przedłuzacze ??, jeden będzie przedłuzał do drugiego, a drugi do sprzętu.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Wrz 2006 16:00
    daro900
    Poziom 2  

widze ze niedokladnie opisalem co i jak

tuner ,dvd i kino dom. stoi w 1 jednym pokoju , w drugim pokoju mam tv i chcialbym na nim ogladac programy z tunera ,który jest w pierwszym.

ale skoro chcę zamknąć i tuner i dvd w szafce to potrzebuje do nich przedłużacz pilota który pozwoli mi tymi urządzeniami sterowć z pierszego i drugiego pokoju . Diody nadawcze chcialem jakoś zamontować na drzwiczkach szafki tak żeby były naprzeciw odbirników w sprzęcie rtv . no i dochodzi ten nieszczesny wzmacinacz kina domowego -niestety nie jest to sprzet z najwyższej półki (KODA) i pilocik nie jest rewelacyjny i jak wcisne ten wzmacniacz za szafke w naroznik pokoju to napewno pilot nie zadziała :/ dlatego chociaż do tego urządzenia potrzebuje osobny osobną diode nadwczą , ćhoć zastanawiam się czy może by nie wymointować ze wzmacniacza odbiornika podczerwieni i jego nie upchnąć w szafke z reszta sprzętu tylko terez pytanko :
    - czy wogóle tak sie da a jeśli tak to jakiego przewodu urzyć i czy może mieć on długość około 2m.
    -to samo się tyczy samego przedłużacza : diode nadawczą czy odbiorczą robić na kablu i jaki kabel i czy da rade to zadzialac na 5-6 m

0