Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogeny nietypowe podłączenie jak??

jokolak 21 Sep 2006 21:26 1159 7
    jokolak
    Level 10  
    Witam
    Chciałbym podłączyć sobie halogeny mniej więcej wiem jak to zrobić tylko chciałbym żeby przy włączeniu świateł drogowych zapalały się automatycznie też halogeny. Pomoże mi ktoś w podłączeniu??
    Dziękuje i pozdrawiam
    Roli
    Level 26  
    Weź znajdź kabelek na którym pojawia sie (+) po załączeniu świateł i podłącz go do jednego z wyjść cewki na przekaźniku, do drugiego podaj (-) a reszte już chyba znasz ;)
    mickemaster
    Level 27  
    jazda na halogenach przeciwmgłowych i na światłach drogowych łącznie jest niezgodna z prawem, podłącz halogeny standardowo niezależnie od świateł drogowych(jeżeli jest ci mily dowód rejestracyjny oczywiście :D Pozdrawiam
    jokolak
    Level 10  
    czyli mam to podłączyć tak jak na tym rysunku??
    Halogeny nietypowe podłączenie jak??
    Dee Jay Gucio
    Level 20  
    Znajomy dostał mandat właśnie za takie podłączenie "na sztywno", jeżeli chcesz podłączyć halogeny to musisz podłączyć przez przełącznik z optyczną sygnalizacją (np wbudowaną diodą).
    jokolak
    Level 10  
    oczywiście dam przełącznik tylko powiedzcie mi czy mam to podłączyć tak jak to narysowałem wyżej??
    Dee Jay Gucio
    Level 20  
    Tak, możesz w ten sposób to podłączyć.
    asterix17td
    Level 17  
    Musisz uważać teraz na przeglądach technicznych, mi się kiedyś jakiś wnikliwy diagnosta doczepił do takiego podłączenia.