logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SonyEricsson K750i nie włącza się po zdjęciu simlocka - co robić?

witux 01 Paź 2006 20:19 1577 10
REKLAMA
  • #1 3075980
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    SonyEricsson K750i uwalił się po simlocku. Nie włącza się :(
  • REKLAMA
  • #2 3075992
    zoltos
    Poziom 20  
    Posty: 487
    Pomógł: 36
    Ocena: 5
    Jakim box'em robiles?
  • REKLAMA
  • #3 3076041
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    zoltos napisał:
    Jakim box'em robiles?

    UFS+HWK
  • REKLAMA
  • #4 3076050
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    to przeflashuj
  • #5 3076167
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    wina jest po stronie programowej telefonu, wiec wystarczy flash i po wszystkim
  • #6 3076858
    wirus1
    Poziom 19  
    Posty: 408
    Pomógł: 4
    Ocena: 11
    Jeśli to cid 36 to da radę tornadem z hwk raczej bez problemu no ale jak 49 to bez cruisera się nie obędzie.
  • #7 3076967
    GR8JARO
    Poziom 14  
    Posty: 136
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    dokładnie jak kolega powyżej radzi, jeśli to cid 49 red to bez cruisera się nie obędzie. Nowa wersja V10 + restore firmware 1.06 robi bez problemu, SETool yeż sobie radzi, więc poszukaj kogoś ze wspomnianym sprzętem bo ufs + HWK z tim cidem raczej sobie nie poradzi.

    Pozdrawiam

    gr8jaro
  • #8 3077614
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Juz tornado go zczytuje, mam program setool pod ufsa. W tornado wywala mi to :
    McuId: 80400301FFFFFF, CID: 49, 4 (Red)
    Mcert: A1_DB2010_49_RED
    Baud Rate: 921600

    więc jest to cid 49 ale niemam flasha a nizsza wersja nie chce sie wgrac.
  • #9 3077655
    leon.euro
    Spec od GSM
    Posty: 2397
    Pomógł: 170
    Ocena: 39
    witux napisał:
    Juz tornado go zczytuje, mam program setool pod ufsa. W tornado wywala mi to :
    McuId: 80400301FFFFFF, CID: 49, 4 (Red)
    Mcert: A1_DB2010_49_RED
    Baud Rate: 921600

    więc jest to cid 49 ale niemam flasha a nizsza wersja nie chce sie wgrac.


    hwk nie robi cidów 49 z tego co mi wiadomo na cruiser/se tool/mt box:)

    pozdrawiam leon.
  • REKLAMA
  • #10 3078198
    ianek
    Poziom 12  
    Posty: 22
    Ocena: 1
    Niestety tornado nie da rady.Jeśli chodzi o flasha do CID49 , to można wgrac niższą wersje polecam R1BC002 z CID36.Działa poprawnie.Trzeba jednak użyć innego sprzętu ( Cruiser, MT-box, SE-tool).
  • #11 3430323
    przemek1982
    Poziom 1  
    Posty: 1
    sprobuj semkiem go sfleszowac zaznacz opcje przywracania certyfikatow

Podsumowanie tematu

✨ SonyEricsson K750i po zdjęciu simlocka nie włącza się z powodu problemów programowych związanych z CID telefonu. Urządzenie ma CID 49 (wersja Red), co uniemożliwia użycie standardowego sprzętu UFS+HWK do flashowania. Zalecane jest użycie boxów takich jak Cruiser, MT-box lub SE-tool, które obsługują CID 49 i pozwalają na wgranie niższej wersji firmware (np. R1BC002 z CID 36). Flashowanie z przywracaniem certyfikatów może rozwiązać problem. Tornado HWK nie obsługuje CID 49, dlatego konieczne jest użycie odpowiedniego sprzętu i oprogramowania do przywrócenia funkcjonalności telefonu.
REKLAMA