Witam kledzy,
Wyczytałem na Elektrodzie,że w tym odbiorniku 2SC5905,często pali sie bez konkretnego powodu.Kupiłem nowego,który wyglądał na orginałek.Poszedłem do klienta,wymieniłem i tv ruszył bez problemów.
Wcześniej jednak przelutowałem trafko sterujące,mimo,że luty wyglądały ok.HOT nie grzał sie niepokojąco i wszystko wyglądało cacy.
Po kilku dniach niestety klient poinformował mnie,że tv padł.
Zanim pójdę do tego tv,może ktoś zasugeruje mi, co najczęściej powoduje
uszkodzenie HOTa po paru dniach.Chodzi mi oczywiście o elementy po wymianie których, wszystko już było ok.
Naturalnie teraz wymienię kondki w kolektorze,sprawdzę elementy w sterowaniu itd.
A może jest jakiś lepszy tranzystor zamiennik?Trochę obawiam się,że te orginałki mimo wszystko nie bardzo były orginałkami.
Bardzo proszę o sugestie.
Pozdrawiam
Wyczytałem na Elektrodzie,że w tym odbiorniku 2SC5905,często pali sie bez konkretnego powodu.Kupiłem nowego,który wyglądał na orginałek.Poszedłem do klienta,wymieniłem i tv ruszył bez problemów.
Wcześniej jednak przelutowałem trafko sterujące,mimo,że luty wyglądały ok.HOT nie grzał sie niepokojąco i wszystko wyglądało cacy.
Po kilku dniach niestety klient poinformował mnie,że tv padł.
Zanim pójdę do tego tv,może ktoś zasugeruje mi, co najczęściej powoduje
uszkodzenie HOTa po paru dniach.Chodzi mi oczywiście o elementy po wymianie których, wszystko już było ok.
Naturalnie teraz wymienię kondki w kolektorze,sprawdzę elementy w sterowaniu itd.
A może jest jakiś lepszy tranzystor zamiennik?Trochę obawiam się,że te orginałki mimo wszystko nie bardzo były orginałkami.
Bardzo proszę o sugestie.
Pozdrawiam