Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar CZ280 - chłodziarka nie chłodzi

Roofy 05 Oct 2006 12:31 8337 6
 • #1
  Roofy
  Level 2  
  Witam.
  Mam lodówkę Polar CZ280 i problem z nią związany. Otóż w ogóle nie chłodzi chłodziarka, natomiast z zamrażarką wszystko jest ok. Zupełnie nie wiem co jest grane. Czy to wina agragatu ? A jeżeli tak to jaki jest koszt nowego agregatu i ewentualnie wymiany ? Czy też może da się coś na to poradzić. Niestety odnośnie tego modelu nic na forum nie znalazłem. Dziękuję za ewentualne porady i informacje.
 • #2
  speco
  Level 17  
  Najprawdopodobniej poszedł agregat. Cena nowego jest dosyć wysoka (zależy od mocy agregata) ok. 400 złotych i więcej.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  agd_dymarek
  Level 12  
  witam sprawdz proforma termostat ale na 90procent jest to ubytek gazu to swiadczy o jakiejś nieszczelności
  przewody skraplacza wykonane są w aluminium i niestety po kilku latach dochodzi do upływu gazu można dobić gazu ale trzeba się liczyć z tym że nikt niegwarantuje jak długo ten gaz tam będzie kilka lat a może kilka dni jarek
 • #5
  eeban
  Home appliances specialist
  posłuchaj rady kolegi bleble sprawdź termostat chłodziarki w tym celu zwierasz na krótko przewód czarny z brązowym, w tym sprzęcie sprężarka psuła się sporadycznie
 • #6
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Kolego nie odpowiedziałeś na pytanie jak zachowuje się sprężarka a od tego muśimy wyjśc żeby Ci pomóc .Bez dokladnego opisu zachowania spreżarki wszystkie podane przyczyny uszkodzenia są mozliwe.Pozdrawiam.
 • #7
  Roofy
  Level 2  
  hmmmm....kombinowaliśmy intensywnie ze szwagrem i to chyba jednak na szczęście termostat, bo po styknięciu kabli sprężarka chodzi. Zakupię jutro nowy i zobaczymy. W każdym razie dzięki za info. Pozdrawiam.