Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung LCD 32'' - jak sprawdzic czy matryca jest OK?

Glina 06 Oct 2006 23:24 10089 8
    Glina
    Level 16  
    Witam,
    Moze troszke dziwne pytanie ale kupilem TV na ktorym byly taki ejakby zakurzone plamy, mowie wezme sobie sciereczke i przetre ale ku zdziwieniu niestety plamy nie zeszly. Fakt tv byl brany z wystawy, serwis powiedzial ze to kurz sie dostal do srodka oni super przeczyszcza zmienia uszczelke i bedzie git.

I faktyczni eplamy zniknely ale cos ta matryca mi sie nie podoba, po wlaczeniu tb w prawym gornym robu sa takie jakby 2 pionowe kreski zwlaszcza widoczne na jasnym jednolitym tle ktore sie przesuwa, po godzinie dzialania sa juz mniej wychwytywalne ale pozniej znowu. Czasami mam wrazenie ze ta matryca jest jakas "brudna od srodka" .
    Mam pytanie czy to da sie jakos sprawdzic ?
    Nie wiem jakis film z kompa na dvd ?

Bo na kablowce naszej to raczej nie ma co porownywac.

Bardzo prosz o pomoc.
    Dzieki i pozdrawiam
    Zombek
    Level 16  
    Witam

Link do strony ze zbiorem programów do testowania monitorów :arrow: http://www.benchmarkhq.ru/english.html?/be_monitor.html. Część programów do CRT, część do LCD, a niektóre uniwersalne. Programy stworzone są do monitorów, ale da się wykorzystać do TV. Jeśli Twój TV posiada wejście VGA to wykorzystaj, jeśli nie no to pozostaje ci SCART.

Pozdrawiam
    Glina
    Level 16  
    Przetestowalem i w prawym gornym rogu sa takie jakby 4 paski przyciemnione, cala matryca nie jest jednobarwna, oczywiscie nie mowie tutaj o jakis drobniutkich paskach a sa to paski na 1/3 wysokosci, najbardziej widoczne na szarym tle, na tv tez to widac jakby pod nimi sie przesuwal obraz. Gdy TV pogra z godzinke sa one mniej widoczne ale jednak je widac. W TV za 5 tys wg mnie to chyba cos nie teges.

Dzis ma przyjsc gosc z seriwsu, i mowi (bo wczensiej czyscili mi matryce) ze udowondni mi ze jest wszystko OK.

Postaram sie zalaczyc fotke. Co to moze byc?

Najfajniejsze bylo to ze ja mowie ze przetestowalem tv programem do monitorow lcd a gosc mi mowi ze to bez sensu bo tv nie sa przystosowane do kompa i nie ma co porownywac , to moje pytanie po co jest wejscie komputerowe? Zreszta jak podlacze kompa naprawde obraz jest super , wcale nie narzekam tylko ten rog z tymi smugami mnie wkurza bo widac to.
    Jarecki669
    Level 21  
    Jesli tv jest na gwarancji...co Ci ten "serwisant"chce udowodnic.SZkoda slow po prostu.Czy ten tv byl w jakis sposob przeceniony?
    LEŚNY
    Level 17  
    Sprawdz na drugim LCD tylko tego samego typu wtedy bedziesz mogł cos powiedziec.
    Glina
    Level 16  
    Przyszedl nawet fajny serwisant i matryca bedzie do wymiany. Ale w sumie TV kupilem pod naciskem tescia ktory sie uparl ze nam go kupi a TV byl na wystawce, ja nigdy nie bralem ostatnich rzeczy tymbardziej jezeli cos kosztuje pare tysięcy zl. Ale nie mialem wyjscia chcial i kupil.
    Obsluga Euro RTV oczywiscie wmawiala ze to nowosc , byla jakas tam promocja a okazalo sie ze zadna to nowosc nie jest ale fakt faktem obraz super i potrafi tak zaklocenia z kablowy wyczyscic ze szok.
    Ale niestety tak to bywa z ostatnimi sztukami.

Ogolnie telewizorek w porzadku szkoda ze jedno tunerowy bo PIP w sumie jest a nie mozna go uzywac, a po drugie z wygladu moze nie jest tez jakis super specjalnie okazalo ale obraz naprawde fajny.
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: TV
    Glina
    Level 16  
    Dalej sprawa wyglada tak:

Zabrali go do naprawy oddali dopiero po 35 dniach !!! bo mojej interwencji w centrali , matrycy nie wymienino tylko cala elektronike bo jeszcze zniknal sie obraz, byl caly zielony i teletext sie wieszal.

Jestem załamany bo plamy na matrycy sa dalej wg serwisanta kazdy tv cos ma i to normalne jest a po drugie teraz obraz jest poprostu tragiczny, wogole nie ostry, kolory jakies blade, nie da sie tego wogole ustawic.
    Tesciowa ktora przyszla i widziala jaki byl wtedy obraz (obraz byl poprostu super) spytala sie czemu jest taki brzydki obraz i czy sie znowu zepsul.
    Po drugie wyglada tak jakby caly czas jasnosc byla jakas wysoka a jak znowu obnize ze twarze sie zlewaja, po trzecie podlaczylem kompa i puscilem film, obraz wyglada tak jakby go puscic w 8 bitowej skali kolorow, widac jakby brakowalo kolorow , zielony kolor nachodzi na twarze , efekt jakby odpalic zdjecie w 16 kolorach.

Takze jestem załamany, tv w sumie jest jeszcze gorszy niz byl na poczatku , obraz na moim starym tv kineskopowym jest l;epszy i wyrazniejszy niz teraz na LCD.

Aha i mam pytanie bo ja mam tak ze jak sciagne ostrosc, kontrast , jasnosc na 0 to obraz mam szary tak powinno byc? Czy obraz nie powinieni byc czarny ?

Jutro jestem umowiony z rzecznikiem praw konsumenta i bede walczyl o wymiane bo wiem ze obraz byl na nim swietny nie liczac polam, wieszania txt i pozniejszego znikniecia kolorow.

Co Wy na to ?
    Zombek
    Level 16  
    Witam

Jak skonczyla sie sprawa?

Pozdrawiam