logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Monitor Compaq 172 - pozioma linia po wymianie TDA 8172 i elektrolitów, co dalej?

donpablos 07 Paź 2006 09:03 1116 4
REKLAMA
  • #1 3093050
    donpablos
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Płyta główna w tym monitorze to Nokia 447E. Po załączeniu monitora pojawia się pozioma linia na środku ekranu. Na początek wymieniłem elektrolity i układ TDA 8172, zauważyłem też spuchnięty elektrolit na zasilaczu 470 mikroF. Na raziem go nie wymieniałem bo nie mam takiego. Co jeszcze mogłoby być przyczyną usterki? Cewki odchylania są ok, na elementach wokół układu (dioda, rezystory) TDA 8172 brak przerw. Co byście jeszcze poradzili oprócz tego że na pewno trzeba wymienić uszkodzony elektrolit?
  • REKLAMA
  • #2 3093075
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    Witam. Czy układ pionu ma zasilanie? Ile volt?
  • REKLAMA
  • #3 3109487
    donpablos
    Poziom 11  
    Posty: 73
    układ pionu ma zasilanie ale zaniżone. Na kondensatorze jest 13.8V, a na pin n2 układu TDA8172 jest napięcie ok 9V. Z tego co czytałem w innych postach powinno być 15V. Nadrodze układu jest dioda oznaczona D15 i dwa rezystory. Wyglądają być ok, tzn. nie ma tu przerwy. Nie wiem jak z rezystancją jaka ma być bo na schemacie nie jest napisane. Pisze tylko 2RS. Czy to może być przyczyną? Elektrolity wymieniłem na nowe wraz z układem. Jesli tak to jakie to rezystory i co to za dioda?
  • REKLAMA
  • #4 3113380
    donpablos
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Dodam jeszcze że zanim wzięła się pozioma linia naśrodku ekranu monitor chodził, ale po 15 minutach zaczął się zwężać. Czym mogły być spowodowane te problemy? Elektrolity wymieniłem
  • #5 3122689
    donpablos
    Poziom 11  
    Posty: 73
    ok, poradziłem sobie z tym monitorem. Walniety był tranzystor na zailaczu LM2940-12, wymieniłem jeszcze do tego oba elektrolity 47mikroF i 4.7mikroF. Walniety był też tranzystor BC847. Minitor na razie chodzi i ma sie dobrze.
REKLAMA