logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

OTVC Crown 14L4 - brak regulacji głośności, możliwe uszkodzenie SAA 5290?

nerlin1 08 Paź 2006 12:50 897 2
REKLAMA
  • #1 3096609
    nerlin1
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Witam! Mam nieziemski problem z OTVC Crown 14L4. Otóż pierwszą usterką z jaka do mnie trafił był czarnobiały obraz.Przelutowanie podejrzanych lutów i ścieżek pomogło. Następnego dnia zanikał obraz i okazało się po 4 dniach poszukiwań że winę ponosi pęknięty rezystor. A teraz nie ma mozliwosvi regulacji głosu.Wskażnik na TV (OSD) stanął na czwartej kresce i koniec. Przy próbie ściszenia lub zgłośnienia tv stoi w miejscu a w głośniku cisza.Sprawdziłem końcówkę i elementy w okolicy i wszystko wydaje sie być ok.Pozostałe regulacje ( kontrast kolor itd) działają bez zarzutu.Dodam że na początku głos był ok. Nie zrobiłem nigdzie zwarcia i nie zwarłem nóżek procesora.Może mógłby ktoś pomóć???Czy istnieje możliwość uszkodzenia układu SAA 5290 i ile takowy ewentualnie kosztuje?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3096669
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    A na procku podczas regulacji wartości napięć dżwięku się zmieniają?
  • #3 3096862
    nerlin1
    Poziom 10  
    Posty: 45
    a tego nie sprawdzałem...pomierzę i dan znać

    Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

    No i udało się:D:D:D.Dokładna analiza płyty pod lupą ujawniła mikropęknięcie ścieżki między wyjściem z mikroukładu a wejściem na TDA 1013B-wzmacniacz.Generalnie tv używane około 4 lat-masa zimnych lutów, tendencja do przegrzewania sie oporników, które w konsekwencji pękają(wymieniłem takie trzy)-wykonanie płyty TV do kitu.Narazie działa-zobaczymy jak długo:D:D:D. Zamykam temat.
REKLAMA