Witam,
TV 14'' ma około 2 lat. Problem powstał nagle i polega na braku treści obrazu w górnej części ekranu. Obraz przesunięty jest w dół w pionie o około 5 cm. Odchylanie pionowe na układzie TDA8174AW. W trybie serwisowym próba centrowania w pionie nie przynosi pozytywnych efektów. Obraz minimalnie przesuwa się o około pół centymetra w górę w zakresie regulacji 00-50. Przy nastawie maksymalnej 50 obraz zaczyna jednocześnie delikatnie drgać.
Podejrzewam usterkę w aplikacji układu TDA8174AW lub sam ten układ.
Proszę o sugestie.
TV 14'' ma około 2 lat. Problem powstał nagle i polega na braku treści obrazu w górnej części ekranu. Obraz przesunięty jest w dół w pionie o około 5 cm. Odchylanie pionowe na układzie TDA8174AW. W trybie serwisowym próba centrowania w pionie nie przynosi pozytywnych efektów. Obraz minimalnie przesuwa się o około pół centymetra w górę w zakresie regulacji 00-50. Przy nastawie maksymalnej 50 obraz zaczyna jednocześnie delikatnie drgać.
Podejrzewam usterkę w aplikacji układu TDA8174AW lub sam ten układ.
Proszę o sugestie.