logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

OTVC Electric CTV-1424 chassis 11AK46 - problem z pionem.

Krzysztof T 03 Lis 2006 23:14 2071 4
REKLAMA
  • #1 3185146
    Krzysztof T
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 2
    Ocena: 78
    Witam,

    TV 14'' ma około 2 lat. Problem powstał nagle i polega na braku treści obrazu w górnej części ekranu. Obraz przesunięty jest w dół w pionie o około 5 cm. Odchylanie pionowe na układzie TDA8174AW. W trybie serwisowym próba centrowania w pionie nie przynosi pozytywnych efektów. Obraz minimalnie przesuwa się o około pół centymetra w górę w zakresie regulacji 00-50. Przy nastawie maksymalnej 50 obraz zaczyna jednocześnie delikatnie drgać.
    Podejrzewam usterkę w aplikacji układu TDA8174AW lub sam ten układ.
    Proszę o sugestie.
  • REKLAMA
  • #2 3185206
    Richi
    Poziom 39  
    Posty: 6895
    Pomógł: 515
    Ocena: 143
    ............ raczej sam układ.
  • REKLAMA
  • #3 3185478
    dagbar
    Poziom 18  
    Posty: 354
    Pomógł: 12
    Ocena: 20
    Sprawdź elektrolite ewentualnie lutowania.
  • REKLAMA
  • #5 3211277
    Krzysztof T
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 2
    Ocena: 78
    Wymiana TDA8174AW wraz z kondensatorami nie przyniosła poprawy. Zauważyłem jednak iż przy wyginaniu płyty chassis obraz uzyskuje prawidłową wysokość. Wiele czasu z lutownicą zajęło poszukiwanie niepewnego połączenia. W końcu udało mi się zlokalizować błąd fabryczny polegający na nie przylutowaniu jednej nogi tranzystora smd Q604. Tranzystor prawdopodobnie pracuje w układzie przełącznia formatu obrazu z 4:3 na 16:9.
    Zamykam temat.
REKLAMA