Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 320 Elite - problem z Dos'em i AutoTestem

12 Paź 2006 14:09 1212 8
 • Poziom 18  
  WItam! Problem jak w temacie. Drukarka spod Windows drukuje poprawnie i wszystko. Pod dosem, wogóle nie drukuje, jak chce z niej wydrukować stronke z ustawieniami to wydrukuje mi tylko 2-4 linijek i tak jakby robiła reset, na sekundę zgasna wszytkie diody na panelu, oprócz MENU, potem zapala sie najczęsciej ALARM, SET, lub przeskakuje na jakaś inna wielkosć czcionki, np. 17, lub HQ. Drukarka poddawana był konserwacji i wymieniono w niej głwicę, na nową , ponad 2 miesiace sprawowała sie idealnie, a po tym czasie z dnia na dzień coś sie pokiełbasiło. Przyznam, że sie jeszcze nigdy z takim czymś nie spotkałem. PROSZĘ O POMOC!!. Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Może nie jest kompatybilna z DOS-em?
 • Poziom 18  
  Jest kompatybilna, a nawet gdyby nie była to wydruk strony z ustawieniami powinna z siebie wydrukować!
 • Poziom 14  
  Jaką wpisujesz w DOS-ie komendę ?
 • Poziom 18  
  tu nie chodzi o komende z dos-a tylko najpierw chciałbym dociec dlaczego autotestu nie chce wdrukować? NIe wiem co ona ma w pamieci za ustawienia wpisane.
 • Poziom 14  
  Może użyj kombinacji klawiszy ?Poszukaj na internecie informacji o tej drukarce.Do pełni szczęścia mógłbys podać także model.
 • Poziom 18  
  OKI 320 ELite to jest model. NA necie to sa raczej mauale. Szukam na elektrodzie bo tu są szpece od tego typu problemów.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jaka to wersja drukarki produkowana na rynek europejski (wewnątrz są dwie elektroniki a numer seryjny drukarki kończy się na literkę L albo K) czy tzw japonka (jedna elektronika wewnątrz i numer seryjny kończy się cyfrą).

  Na jakim papierze drukujesz?? ciągły czy pojedyncze kartki? Jeśli na "pionowej elektronice jest bateria (wersja europejska drukarki) to jakie ma ona napięcie??

  Czy alarm zapala się czy zaczyna migać?

  Czy próbowałeś zmieniałeś bufor na wejściu interface LPT w drukarce (74ls06)?

  Czy elektronika nie ma pęknięć (widziałem takie popękane drukarki wożone na samochodach dostawczych )?

  Mówisz że drukarka po kilku wierszach wydruku menu zawiesza sie (gaśnie pulpit) jak zachowują się napięcia podawane przez zasilacz drukarki na logikę w tym czasie?

  Na moje oko świruje Procesor wydruku, ale troszkę mało informacji podałeś żeby można było cokolwiek pewnego stwierdzić.

  Najłatwiej stwierdzić uszkodzenie tak jak w PCecie czyli podmieniając elektroniki a dopiero później diagnozować samą uszkodzoną elektronikę.
 • Poziom 18  
  Witam! Problem rozwiązany. Przyną był uszkodzony, a raczej przez kogoś wystrugany ślizg czujnika papieru pod rolką , w tak nietypowy sposób sie wychylał że powodowal blokowanie wydruku. Założenie docisku z małego druciku pomogło i już działa bezawaryjnie. NA forum ktoś podał że jeśłi świeci sie ALARM w oki to jest to związane z paipierem- no i sie nie pomylił. Dziękujęwsztkim za zainteresowabnie i podopowiedzi. Pozdrawiam