Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic dostemp zdalny do komputera?

14 Paź 2006 13:02 5366 10
  • Poziom 12  
    mam pytanie jak mozna zrobic siec czy dostemp do kopmutera z innego mieisca np. mieszkam w Białymstoku a chcialbym miec dostem do komputera (do danych ) na 2 komputeze z innego miasta jak mozna takie cos zrobic?
  • Poziom 12  
    Radmin jeśli komp w lanie to przekierowanie portów.
  • Poziom 30  
    Ściągnąć program pod tytułem:(LogMeIn 2.20.475 free) Zainsalować na swoim komuterze w domu zarejestrować się na stronie LogMeIn uzyskać Login i Hasło no i można już z innego miasta wchodzić na swojego PC wszystkie czynności odbywają się przez Przeglądarkie internetową
  • Poziom 24  
    Witam!!
    Sposob drugi to uzyc bezplatnego programu o nazwie VNC (instalujesz na jednym i drugim pc). Zapewni Ci on zdalne zarzadzanie kompem poprzez mysz i klawiature (przejmujesz mysz i klawiature z drugiego kompa).
    Do kopiowania danych polecam ftp (jako serwer CesarFTP, jako klijet Windows Commander).

Pozdrawiam!!
  • Poziom 12  
    Radmin jest lepszy od VNC ;] posiada opcje przesyłania danych i nie trzeba ftp stawiać ;p a dzialają oba na podobnej zasadzie.
  • Poziom 11  
    ew. Windowsowy Zdalny Pulpit hehe
  • Poziom 13  
    to ja bym sie podłączył może ktoś mi wytłumaczy jak to zrobić i zażądzać bo nie jaże mam net w domu przed moi kompem stoi router linksys dalej modem tpsa łącze dsl i chcę zarzadzać kompem który stoi w innym mieście tam jest neostrada 512 sygnał idzie przez router linksys potem po kablu do kompa jak to skonfigurować jakie porty poustawiać i na którym kompie?? jaki program ?? najlepszy i wogóle jakiesz szczegóły może zrzuty ekranu do lepszego zrozumienia
    dzieki
    a dodam że na obu kompach jest win xp ale przez pulpit zdalny też nie wiem jak mam to zestawić, bo chodzi mi generanie jak coś by się zaczeło psuć w drugim kompie lub trzeba było coś przestawić np w routerze żebym mógł to zrobić zdalnie no chyba że sie nieda :(
  • Poziom 22  
    ja bym na twoim miejscu zainstalował sobie serwer SSH instrukcja jest tu http://pigtail.net/LRP/printsrv/cygwin-sshd.html co do routera to musisz skonfigurować ten który będzie cię łączył z komputerem który chcesz sterować. SSh działa na porcie 22 więc musisz zrobić przekierowanie ego portu na jakiś zewnętrzny. Na kompie z którego chcesz się łączyć odpalasz program putty http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
    podajesz zewnętrzne IP jakie masz na tym NEO :P tylko 1 rzecz mnie interesuje : skoro amsz tam neo 512 to praktycznie przy każdym resecie modemu lub zaniku prądu zmienia się na nim ares IP więc z kąd będziesz wiedział jaki powinineś wpisać w putty?? :P
  • Poziom 13  
    no to mnie zażyłeś troche kiepsko jaże o co tu chodzi, no ale nic będe próbował to robić ale ok 6 listopada jak będe w domu narazie jestem daleko i tylko zbieram info jak sie do tego zabrać i jeszcze to neo nie wiedziałem że ip sie zmienia bo w domu mam stałe ip a u rodziców, bo tym kompem chce zarządzać jest neo znaczy będzie bo dopiero podłączają i tam zamierzam kupić rouyer (Linksys WAG354G-EU v.2)do dzielenia na komp stacjonarny i po wi-fi musze jeszcze dużo czytać zdaje się żeby to wszystko ogarnąć :( -przekierowania portów, ustawienia, oj dużo pracy mnie to będzie i zdrowia kosztować no ale musze to jakoś pojąć chyba że są jakieś książki to sobie kupie do pomocy pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Uzywam tego programu "Radmin" i ziala wszystko ok ale na sieci .czy moze mi ktos powiedziec jak skonfigurowac go tak aby dzialal np. server jest na stalym ip siec kablowa a klijent jest np w neostradzie jak sie polaczyc zdalnie?
  • Poziom 15  
    Nie potrzeba bawić się w przekierowywanie portów, załatwianie zewnętrzynych IP itp. Wystarczy na obu kompach (nie ważne czy są w sieci lokalnej czy mają adresy zewnętrzne) zainstalować program Hamachi, stworzyc sieć, i połączyć się z nia na obu kompach. Wszystko jest opisane podczas konfiguracji. Dzięki temu programikowi za pomocą VNC (czy innego programu) łączę sie z moim kompem z szkoły (gdzie jest zainstalowany Hamachi).