logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Manta DVD-007 Emperor – identyfikacja układu U6 przy taśmie lasera po awarii C21

ketch 16 Paź 2006 19:45 2186 4
REKLAMA
  • #1 3123408
    ketch
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    Odtwarzacz bez gwarancji, po uszkodzeniu - wyschnięciu C21 (2200uF/10V) w zasilaczu napewno usmażył się układ o oznaczeniu U6 na płycie głównej w pobliżu złącza taśmy lasera, nie mam schematu, nie wiem co to za układ, nie wiem co mógł pociągnąć za sobą, w rezultacie odtwarzacz nie wstaje. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 3125151
    maryann
    Poziom 37  
    Posty: 5404
    Pomógł: 342
    Ocena: 337
    Chyba najsensowniej poszukać na złomie Mantę z padniętym napędem i je "ożenić".
    Albo kupić nowe- ale już nie Manta.
  • REKLAMA
  • #3 3133473
    ketch
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    I tak właśnie próbowałem zrobić, teraz mam dwie manty z identycznymi usterkami i trzecią która zachowuje się jakby ktoś bawił się w testowanie własnego oprogramowania, zależy mi żeby przynajmniej jedna ruszyła, ta ostatnia jest zdecydowanie najgorsza. Czy naprawdę nikt nie wie co to za układ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 3137698
    inokris
    Poziom 19  
    Posty: 443
    Pomógł: 21
    Ocena: 29
    Musisz sprawdzic zasilanie procka ok.2v jeśli jest wyższe od 2.3 to uszkodzony procek. Najczęściej on pada kiedy jest za duże napięcie i wysycha kondek. Wymień jeszcze didy d11,12 w zasilaczy i wgraj nowy soft.
    pozd
  • #5 3566997
    ketch
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    Układ o który pytałem jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za reset, przełożenie całej elektroniki pomogło i operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
REKLAMA