Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PILNE!!! Bardzo prosze o pomoc Alarm do garażu.

markos28 21 Paź 2006 12:24 8341 16
  • #1 21 Paź 2006 12:24
    markos28
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Potrzebuję bardzo pilnie o porady jaki Alarm zakupic do garażu ,ponieważ u mnie w tygodniu okradziono juz 7 garaży :( i bardzo sie boję, a nie znam sie na alarmach.

Przepraszam jak cos nie tak napisalem ale:
    Chcialbym alarm taki z powiadomieniem mnie w domu na komurke aby mial jakąś syrene ,czujki . Cena moze byc do 300zł.
    Jak cos wrazie W by sie dzialo to tak szybko sie tam nie znajde bo jestem na wózku :( a żona napewno tam nie poleci.

Garaż mam razem z bratem jest buduwany ma dwie bramy wjazdowe ( w środku nie mamy ścianki działowej ) , jest w nim zasilanie 230V , znajduje się po lini prostej 200m od domu a normalnie 250m.

Bardzo wam dziekuje za ewentualną pomoc

Jak coś to prosze o kontakt gg 3406380

0 16
  • SterControl
  • #2 21 Paź 2006 13:09
    renqien
    Poziom 32  

markos28 napisał:
    Chcialbym alarm taki z powiadomieniem mnie w domu na komurke aby mial jakąś syrene ,czujki . Cena moze byc do 300zł.

No niestety, takie rzeczy to tylko w Erze!

markos28 napisał:
    komurke

Korzystaj z opcji PISOWNIA, a unikniesz takich wpadek ;)

0
  • #3 21 Paź 2006 14:41
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

witam

Jeśli chcesz zmieścić się w cenie 300PLN to o centrali, powiadomieniu na komÓrkę, syrenie czujkach itp. - zapomnij.
    Jeśli wystarczy powiadomienie kup jakiś zestaw bezprzewodowy np:
    taka czujka; http://www.gorke.com.pl/index.php?strona=produkty&cID=6&sID=36&pID=82
    i np. taki odbiornik; http://www.gorke.com.pl/index.php?strona=produkty&cID=6&sID=20&pID=47
    lub taki: http://www.gorke.com.pl/index.php?strona=produkty&cID=6&sID=20&pID=50
    do tego jakiś piszczyk, lub diodka (odłączalne)
    i masz powiadomienie

pozdrawiam - Maciej

0
  • SterControl
  • #4 21 Paź 2006 16:30
    ittmk
    Poziom 13  

Witam..
    Mam inny pomysł:
    - na allegro kupić moduł alarmu do komórki gsm.Widziałem taki za 40 zł najtaniej a najdroższe za ponad 500;
    - jakikolwiek telefon komórkowy,pre-paid lub abonament (jest taki w plusie za 10 zł miesiecznie) współpracujący z tym modułem;
    - czujkę podczerwieni (wymaga zasilania osobnego z 220 na 12 v stałe) lub kontraktron na drzwi.

Jak sie dobrze zrobi, podłączy, to kazde wejscie do garazu spowoduje dzwonek na komórrze właściciela.
    ZALETA PODSTAWOWA; swoją komórę gdzie odbierasz sygnał o wejściu do garażu masz zawsze przyz sobie...

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW MOGĘ WYJAŚNIĆ NA PW....

0
  • #5 22 Paź 2006 18:47
    juurrek
    Poziom 12  

moim zdaniem najtaniej będzie zamontowanie dzwonka bezprzewodowego

0
  • #6 23 Paź 2006 08:47
    danton
    Poziom 10  

najtaniej i najlepiej bedzie zamontowanie powiadomiena elmes i kontraktonow na brame.a z tych 300zl starczy ci jeszcze na zasilacz buforowy.masz problem odezwij sie na gg 5575335

0
  • #7 23 Paź 2006 15:47
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Musisz się dobrze zastanowić (nie wykluczam, że to już przeliczyłeś) zanim podasz kwotę jaką chcesz przeznaczyć na alarm - przy tych 300zł można założyć, że wartość chroniona to jakieś 1000zł, bo i dla 600set złotych już byłoby warto taki alarm założyć, tym bardziej że zagrożenie według Twojego opisu jest duże.
    Jednak wydaje mi się, że w tym garażu wartość chroniona jest dużo wyższa, dlatego warto pomyśleć nad dobrym zabezpieczeniem - jeden wydatek na długie lata, a w tym czasie pewnie zmienią się samochody i wartość mienia wzrośnie.

Pzdr

0
  • #8 23 Paź 2006 21:24
    wowerman
    Poziom 23  

Witam.300 zł.troszke mało.Układ będzie ułomny,mało elastyczny jak na wymagania garazu gdzie sa samochody warte trochę.Kto chciałby oszczędzać na zabezpieczniu 2 aut jesli okradzono całą okolicę.Może własnie koledzy z lepkimi łapkami natkneli się na kiepskie rozwiązania i obeszli wszystko.Sam kontaktron nic nie da.Nie wiecie ze kolesie wycinają drzwi i samochód wyjeżdza na deskach bez uruchamiania alarmów.Odnośnie kart pre paid,zapomnisz załadować lub kom zacznie generować fałszywki raz na jakis czas "zje" całą kartę,zabraknie 3 gr na smsa a akurat wtedy okradną tobie auta.Moduł powiadamiania bez fona,który ma wiele funbkcji uzytecznych to w granicach 240zł,akumulator,czujka,kontaktron,zasilacz.Masz ok 400,nie licząc fona i kosztów alarmu.

0
  • #9 27 Paź 2006 23:30
    mik7
    Poziom 10  

Moim zdaniem radiolinia odpada bo nie będzie zasięgu szkoda kasy a GSM ma wady co jakiś czas potrzebny jest reset bo nie będzie działać lub się wyłączy no i koszty za sms-y. Radzę zrezygnować z powiadomienia i dać poprostu czujkę, baterię i sygnalizator lub podłączyć pod jakiś alarm samochodowy. Komplet można kupić za ok.300 zł

2
  • #10 28 Paź 2006 19:55
    Zaanshin
    Poziom 2  

to przykre że zaczynasz post słowami "przepraszam jak coś nie tak napisałem" świadczy to już o poziomie tego forum które ma służyć radą a nie besztaniem za niewiedze.. chociaż tutaj użytkownicy zachowali się wzorowo..
    Ja tez chciałem zabezpieczyć ostatnio garaż i znalazłem prymitywny alarm na scalaku z bramkami NAND koszt jego wykonania jest bardzo mały powiadamianie i włącznik z zasilaniem i układem bedziesz miał w domu w pokoju w którym np. sypiasz. alarm włącza się w chwili kiedy ktoś otwiera drzwi do garażu lub chce przeciąć kable prowadzące do drzwi (na pewno masz jakiś kabel napięcia poprowadzony w stronę garażu i przy tym kablu możesz doprowadzić też kable do czujnika) czujnik montujesz w futrynie składa się ze styków i blaszki łączącej styki którą montować możesz na drzwiach jeśli drzwi są np drewniane... przewód dwużyłowy ciągniesz przy np przewodzie napięcia który już idzie do garażu i montujesz prosty układzik wykorzystując włącznik, zasilacz głosnik ew.diody itp, scalaka na bramkach NAND koszt Prymitywne ale skuteczne tylko ta odległość....

0
  • #11 28 Paź 2006 20:16
    pkhenr
    Poziom 32  

No to tu kolega pomógł.... ''''prymitywny alarm na scalaku z bramkami NAND '''''' a jak gość nie wie co to NAND. nie umie lutować ,nie ma kabla bo jest w ziemi itd. nie mówiąc o włączaniu i wyłączaniu jeżęli jest w prostej lini 200m to radiolinia Elmesa wystarczy. a przeciez moduł GSM zasilacz i stary telefon tez jest dobrym rozwiązaniem plus koszt -doładowania co miesiąc ja kilka takich zainstalowałem chodzą bez problemu -mają 4 wejścia i dwa wyjścia i można robić z nim co chcesz-właczasz i wyłaczsz go przez sms nawet syrene wewnątrz możesz właczyć w razie potrzeby

0
  • #12 28 Paź 2006 20:59
    danton
    Poziom 10  

No to tu kolega pomógł.... ''''prymitywny alarm na scalaku z bramkami NAND '''''' a jak gość nie wie co to NAND. nie umie lutować ,nie ma kabla bo jest w ziemi itd. nie mówiąc o włączaniu i wyłączaniu jeżęli jest w prostej lini 200m to radiolinia Elmesa wystarczy. a przeciez moduł GSM zasilacz i stary telefon tez jest dobrym rozwiązaniem plus koszt -doładowania co miesiąc ja kilka takich zainstalowałem chodzą bez problemu -mają 4 wejścia i dwa wyjścia i można robić z nim co chcesz-właczasz i wyłaczsz go przez sms nawet syrene wewnątrz możesz właczyć w razie potrzeby. TAK JAK KOLEGA NAPISAL ZE ELMES WYSTARCZY W 100% POPIERAM:D

0
  • #13 28 Paź 2006 21:37
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

mik7 napisał:
    Moim zdaniem radiolinia odpada bo nie będzie zasięgu szkoda kasy

gdybyś choć kliknął w powyższe linki dotyczące radiolinii, to z pewnością zauważyłbyś, że są to urządzenia ze znacznie większym zasięgiem, niż wymagany. A gdybyś jeszcze trochę się wysilił to przeglądając stronę ELMES-a poszukałbyś na pewno urządzenia o zasięgu ponad 1 km.
    Piszesz
    mik7 napisał:
    dać po prostu czujkę, baterię i sygnalizator

a co będzie jeśli gość na dzień dobry podchodząc do "pilnowanego" garażu zapoda z ciężkiego młota w sygnalizator?
    mik7 napisał:
    podłączyć pod jakiś alarm samochodowy

...bez komentarza :-|

pozdrawiam - Maciej

0
  • #14 30 Paź 2006 19:50
    markos28
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Ja dalej nie wiem co mam zakupić.
    Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, ale ja kompletnie nic nie kumam.

Doszlem z bratem do porozumienia ze zakupimy alarm na współę za kwotę nawet 600zl. i wcale tak mi sie zdaje nie bedziemy zakladać jakiegoś powiadomienia tylko aby coś wyło.

I bardzo proszę podajcie jakiś konkretny zestaw np. z Allegro cos np. takiego
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=135506701

dzieki

0
  • #15 14 Lut 2007 19:26
    Masteq
    Poziom 17  

Ja mam takie rozwiazanie:
    Dialer Clip GSM po Siemensa : 49 do 59 zl. (Allegro)
    Siemens C35i 25zl. (Allegro)
    Radiolinia UMB nowa 100zl, uzywka 50-60zl
    Czujka Pir 25zl.
    Sygnalizator SPW-220 60zl (Allegro)
    Zasilacz buforowy 100zl
    Sterownik czasowy do Wyjca - NE555, tranzystor, 3 Rezystory, 2 kondensatory i przekaznik - 6,50.
    Calosc w najnizszej opcji lekko przekracza 300 zl.

TANIEJ SIE NIE DA!!!

0
  • #16 14 Lut 2007 19:49
    bartek_p
    Poziom 31  

Powoli zbliżamy się do normalnej cenrtali alarmowej.

0
  • #17 14 Lut 2007 21:04
    Masteq
    Poziom 17  

IMO: Od centrali alarmowej jestesmy daaaaaaaaaleko.

1. Brak pamieci alarmow i historii zdarzeń.
    2. 1 linia dozorowa NC, gdzie sabotaż?
    3. Brak mozliwosci opoznien.
    4. Brak informacji o awariach.
    5. Wiele, wiele innych...

0
  Szukaj w 5mln produktów