Witam,
chyba musisz coś dołożyć do czujnika, zobacz część zakreśloną na zielono:
Poza tym, to w obwodzie potencjometru R1 do regulacji napięcia odniesienia przydałyby się rezystory po obu jego stronach, by "skrócić" regulację ... Masz w DataSheet do LM3914 opisaną wartość napięcia odniesienia, więc jaki to problem by policzyć sobie wartości tych rezystorów.
Pozdrawiam
no własnie obliczyłem 6k (niiski poziom 0,2V) i 2,2k (wysoki poziom 0,6V)... pozatym moim zdaniem nic nie trzeba dodawac do czujnika ponieważ ma on wskazywac temp. w zakresie 20...60 st.C, przy 20st. mamy z niego 200mV a przy 60 600mV, róznica miedzy poziomami to 400mV wiec moim zdaniem bez problemu powinno działac
✨ Dyskusja dotyczy podłączenia czujnika temperatury LM35 do wskaźnika poziomu LM3914 zasilanych napięciem 5V, tak aby zakres pomiarowy obejmował temperatury od 20°C do 60°C. LM35 generuje napięcie 10mV/°C, co oznacza 200mV przy 20°C i 600mV przy 60°C. Proponowane rozwiązanie to skalowanie sygnału za pomocą dzielnika rezystorowego, bez konieczności wzmacniania sygnału. Wskazano konieczność ustawienia napięć progowych LM3914 na 0,2V (dla 20°C) i 0,6V (dla 60°C), co odpowiada zakresowi pomiarowemu. Wskazano również na możliwość poprawy stabilności regulacji napięcia odniesienia przez zastosowanie rezystorów po obu stronach potencjometru. Podano linki do dokumentacji technicznej LM35 i LM3914, zawierające schematy i aplikacje. Przedstawiono przykładowe schematy i omówiono ich działanie, podkreślając, że przy takim skalowaniu układ powinien działać poprawnie bez dodatkowych wzmacniaczy. Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.